„и Ї у вас залежн≥сть в≥д соц≥альних мереж?
„и Ї у вас залежн≥сть в≥д соц≥альних мереж?
„и Ї у вас залежн≥сть в≥д соц≥альних мереж?

ѕопул€рн≥ в наш≥ дн≥ соц≥альн≥ мереж≥, на думку фах≥вц≥в, негативно впливають на нашу псих≥ку.

«а останнЇ дес€тил≥тт€ соц≥альн≥ мереж≥ м≥цно ув≥йшли в наше житт€. —ьогодн≥ складно знайти людину, €ка не була б зареЇстрована хоча б в одн≥й з них. ” кол≥ психолог≥в ведутьс€ давн≥ суперечки з приводу впливу соцмереж на псих≥ку людини. ќдн≥ вважають, що соц≥альн≥ мереж≥ допомагають п≥дтримувати зв'€зки не т≥льки з≥ знайомими та друз€ми, але також зав'€зувати д≥лов≥ контакти ≥ швидше д≥знаватис€ важлив≥ новини. ƒе€к≥ з них нав≥ть рад€ть прот€гом дн€ робити коротк≥ перерви дл€ сп≥лкуванн€ в мереж≥, що, на њх думку, даЇ можлив≥сть в≥дпочити мозку в≥д рутинноњ роботи. ≤нш≥ вважають, що соцмереж≥ викликають залежн≥сть, «вбиваючи» величезну к≥льк≥сть часу, в≥двол≥каючи в≥д важливих справ, заважаючи концентруватис€ на чомусь конкретному. „асто буваЇ так, що людина, занурюючись в сп≥лкуванн€ з в≥ртуальним знайомим, забуваЇ про реальне житт€.

ѕредставники другоњ групи фах≥вц≥в провели досл≥дженн€ на тему впливу соц≥альних мереж на житт€ людини. ¬и€вилос€, що вс≥ соцмереж≥ влаштован≥ так, що користувач просто не може не перев≥р€ти свою стор≥нку. якщо прот€гом €когось часу у нього немаЇ можливост≥ ув≥йти в св≥й аккаунт, з'€вл€Їтьс€ тривога: а раптом хтось написав пов≥домленн€? ј може з'€вивс€ ц≥кавий запис ≥ € не встиг його лайкнути? 80% користувач≥в з≥зналис€, що просто не можуть залишити без уваги свою стор≥нку хоча б раз на добу. ѕри цьому н≥хто з них не зм≥г дати путнЇ по€сненн€ на запитанн€: чому? ™ численна категор≥€ людей, €к≥ взагал≥ перев≥р€ють свою стор≥нку по багато раз≥в на день ≥ приход€ть в жах в≥д думки, що з њх стор≥нкою могло щось статис€.

“ак≥ дан≥ впевнено демонструють, що залежн≥сть в≥д попул€рних соцмереж в наш≥ дн≥ пор≥вн€нна ≥з залежн≥стю в≥д сигарет у курц€. јмериканськ≥ психологи придумали нав≥ть новий терм≥н дл€ позначенн€ даноњ залежност≥ — Ђ Facebook Addiction Disorderї.

Ќер≥дко проведенн€ часу в соц≥альних мережах призводить до парадоксальних випадк≥в: безп≥дставних ревнощ≥в, стеженн€м за своњм партнером. ™ чимало ревнивц≥в, €к≥ студ≥юють у соцмереж≥ список друз≥в своњх половинок, стежать, ск≥льки њм поставлено лайк≥в. јле в п≥дсумку 35% опитаних з≥зналис€, що викликан≥ в соц≥альн≥й мереж≥ ревнощ≥ ви€вл€ютьс€ до дурост≥ безп≥дставними.

Ѕ≥льше того, соц≥альн≥ мереж≥ часто стають причиною реальних розлучень! Ќаприклад, у ¬еликобритан≥њ попул€рний у всьому св≥т≥ ‘ейсбук став причиною 1 з 3 розлучень, а в —Ўј Ч 1 з 5. ÷ифри вражають!

“акож психологи встановили, що соцмереж≥ стають часто причиною поганого настрою. Ћюдина розгл€даЇ чуж≥ стор≥нки, €к≥ викликають у нењ дв≥ емоц≥њ Ч смуток ≥ заздр≥сть. “ому психологи рекомендують заходити у соцмережу т≥льки в хорошому настроњ: под≥литис€ гарною новиною, похвалитис€ новою машиною, зач≥скою, од€гом тощо, а у в≥дпов≥дь отримати корисн≥ дл€ душ≥ лайки ≥ позитивн≥ висловлюванн€.

ўе один негативний момент соцмереж Ч вони допомагають не т≥льки придбати в≥ртуальних друз≥в, а й розгубити реальних. јдже тут так легко зачепити раниму людську натуру з властивим њй самолюбством.

ј €к на рахунок самооц≥нки? 75 % в≥дв≥дувач≥в ‘ейсбук незадоволен≥ своЇю зовн≥шн≥стю т≥льки тому, що розгл€дають фотограф≥њ ≥нших ≥ пор≥внюють себе з ними!

« усього сказаного можна зробити висновок про те, що до всього в житт≥ треба п≥дходити з розумом. якщо ви пом≥тили, що соц≥альна мережа забираЇ багато вашого часу, просто контролюйте себе ≥ не дайте зат€гнути себе в Ђпавутинуї.