як на нас впливаЇ сон€чне св≥тло?
як на нас впливаЇ сон€чне св≥тло?
як на нас впливаЇ сон€чне св≥тло?

Ќауково доведено, що житт€ без сон€чного св≥тла на «емл≥ неможливе! —в≥тло, що випром≥нюЇтьс€ —онцем, маЇ величезне значенн€ дл€ життЇд≥€льност≥ людини. ” той же час надлишок сон€чного св≥тла також може згубно д≥€ти на наш життЇвий тонус.

”чен≥ в ход≥ довгих досл≥джень прийшли до висновку, що сон€чне св≥тло маЇ в≥дношенн€ не т≥льки до нашого ф≥зичного стану, але також воно часто стаЇ визначальним дл€ псих≥чного стану людини. ѕор≥вн€йте св≥й настр≥й в €скравий сон€чний день ≥ похмурий непогожий... ” наш≥й св≥домост≥ сон€чн≥ промен≥ асоц≥юютьс€ з рад≥стю, насолодою, приЇмним проведенн€м часу. ѕсихологи в≥дзначають, що по€снюЇтьс€ це виробленн€м серотон≥ну, гормону радост≥, €кому спри€Ї сон€чне св≥тло. ѕри цьому вплив сон€чного св≥тла залежить в≥д ≥нтенсивност≥, довжини його хвил≥ ≥ к≥лькост≥ одержуваного випром≥нюванн€. як пишуть п≥дручники ф≥зики, пот≥к сон€чного св≥тла складаЇтьс€ з видимоњ, ≥нфрачервоноњ ≥ ультраф≥олетовоњ област≥ спектра. “епло переносить ≥нфрачервоне випром≥нюванн€. ”льтраф≥олетове випром≥нюванн€ Ї модул€тором м≥нерального обм≥ну, спри€Ї синтезу в≥там≥ну D ≥ активуЇ кортико — адреналову систему, в тому числ≥ надаючи бактерицидну д≥ю.

Ћ≥кар≥ встановили, що щоденна потреба людського орган≥зму у в≥там≥н≥ D становить близько 400 одиниць. ¬сього лише 15 хвилин д≥њ сон€чних промен≥в на наше обличч€ забезпечуЇ нас необх≥дною денною нормою в≥там≥ну D , €кий в свою чергу забезпечуЇ надходженн€ в потр≥бних пропорц≥€х кальц≥ю ≥ фосфору в к≥стки людини, робл€чи к≥стки м≥цними, захищаючи в≥д рах≥ту, остеомал€ц≥њ та ≥нших к≥сткових захворювань.

—он€чне св≥тло важливе дл€ нормальноњ роботи очей, забезпечуючи видиму частину його спектра.  р≥м того, св≥тло регулюЇ б≥оритми людини. ƒоведено, що тривале св≥тлове голодуванн€ може спричинити зниженн€ ≥муноб≥олог≥чноњ реактивност≥ орган≥зму ≥ привести до порушень нервовоњ системи.

ѕ≥ддан≥ впливу —онц€ псих≥ка ≥ емоц≥йний стан. «алежно в≥д умов осв≥тленн€ у людини може знижуватис€ працездатн≥сть або розвиватис€ захворюванн€ орган≥в зору.

« точки зору медицини, найц≥нн≥шою частиною сон€чного спектру Ї випром≥нюванн€ ультраф≥олетового д≥апазону. ѕромен≥ ультраф≥олету мають бактерицидн≥ властивост≥, а також утворюють у шк≥р≥ р≥зноман≥тн≥ б≥олог≥чно активн≥ речовини ≥ в≥там≥ни, стимулюючи виробленн€ п≥гменту мелан≥ну.

—онце випром≥нюЇ св≥тло, п≥д впливом €кого в орган≥зм≥ в≥дбуваютьс€ процеси, що призвод€ть до актив≥зац≥њ захисних сил. јльтернативна медицина вже давно використовуЇ л≥кувальний ефект —онц€ - гел≥отерап≥€. —он€чне св≥тло спри€Ї виробленню гормону мелатон≥ну, в≥д к≥лькост≥ €кого в орган≥зм≥ людини залежить швидк≥сть його стар≥нн€.

‘ах≥вц≥ в галуз≥ псих≥атр≥њ стверджують, що вплив сонц€ на кожну окрему людину все-таки не такий великий, €к на маси. Ќа њх думку, небесне св≥тило провокуЇ масов≥ хвилюванн€: найчаст≥ше саме вл≥тку починаютьс€ кризи, в≥йни, бунти. ’тось може не погодитис€, згадавши , що сон€чне св≥тло використовуЇтьс€ €к л≥куванн€ депрес≥й. „и не дл€ того в л≥тн≥й пер≥од ми вирушаЇмо в поњздку в сон€чн≥ крањни, щоб в≥дпочити в≥д роботи ≥ розслабитис€? ≈ксперти кажуть, що це працюЇ, €кщо депрес≥€ безпосередньо пов'€зана з кл≥матом. ” той же час де€к≥ з них вважають, що значенн€ браку сон€чного св≥тла у виникненн≥ псих≥чних розлад≥в переб≥льшено.

ќднак про що б не сперечалис€ вчен≥, нам все одно щороку шкода зак≥нченн€ л≥тнього сезону, коли можна було пон≥житис€ в ласкавих сон€чних промен€х. ј про пом≥рн≥сть сон€чних ванн ми добре об≥знан≥.