ѕереконайте себе у здоров'њ
ѕереконайте себе у здоров'њ

як би ми скептично не в≥дносилис€ до ≥снуванн€ п≥дсв≥домост≥, але часто вона заважаЇ зд≥йснювати нам нам≥чен≥ ц≥л≥, залишатис€ впевненими в соб≥ ≥ нав≥ть здоровими. „ому б не спр€мувати њњ соб≥ на користь? ј допоможе в цьому самонав≥юванн€.

«≥знайтес€, €к часто ви ловите себе на тому, що не в силах зупинити пот≥к негативних думок, що забирають в безодню негативних емоц≥й. ѕочутт€ страху, образи, ненавист≥, невдоволенн€ собою захоплюють нас ц≥лком ≥ робл€ть безпорадними в життЇвих обставинах.

ѕсихологи стверджують, що по-≥ншому ≥ бути не може, €кщо п≥дсв≥дом≥сть пост≥йно налаштована на негатив ≥ п≥дказуЇ нам, що виходу немаЇ... ќсобливо часто поган≥ думки пов'€зан≥ з≥ здоров'€м, що т≥льки пог≥ршить ситуац≥ю. як же з цим боротис€?

ћедицин≥ в≥домо чимало випадк≥в, коли хвороба вил≥ковуЇтьс€ за допомогою нав≥юванн€ чи самонав≥юванн€. якщо кожен день ми будемо переконувати себе, що здоров≥ ≥ щаслив≥, то наша п≥дсв≥дом≥сть, зрештою, «пов≥рить» в це.

як приклад наведемо ≥стор≥ю американського археолога √енр≥ —ерв≥на. ” 1970 роц≥ в≥н брав участь у пошуках античних рел≥кв≥й в ћексиц≥. ¬ одн≥й з печер в≥н ви€вив вибит≥ на ст≥н≥ слова, €к≥, на його думку, були ключем до в≥чноњ молодост≥, €ким користувалис€ стародавн≥ ацтеки. “од≥ —ерв≥н, побоюючись насм≥шок колег, не опубл≥кував таЇмницю заклинанн€. ќднак дл€ себе вир≥шив повторювати його по 15 хвилин щодн€. ƒивно те, що пройшло б≥льше тридц€ти рок≥в, а √енр≥ не постар≥в!

Ђя проводив комплексне досл≥дженн€ доктора —ерв≥на, — сказав ћануель Ћопез, фах≥вець з проблем стар≥нн€. Ч ≤ до свого здивуванн€, повинен в≥дзначити, що мен≥ н≥коли не доводилос€ мати справу з людьми, що мають так мало ознак стар≥нн€. ƒоктору —ерв≥н≥ 62 роки, але йому не даси б≥льше 30. …ого серце, леген≥, кров'€ний тиск ≥ реакц≥њ Ч все, €к у людини у два рази молодшоњї.

ѕсихологи вважають, що н≥чого дивного в цьому немаЇ. Ќаука вже давно розгадала цей ефект самонав≥юванн€. ’оча вчен≥ визнають, що за зовн≥шньою простотою та€тьс€ дуже складн≥ ф≥з≥олог≥чн≥ ≥ психолог≥чн≥ процеси. ¬с€ робота орган≥зму п≥дкор€Їтьс€ мозку, ≥ €кщо мозок Ђвир≥шивї, що €кась фраза зупин€Ї стар≥нн€, то при регул€рному повторенн≥ ц≥Їњ фрази в≥н буде працювати в потр≥бному напр€мку Ч зам≥нювати в≥дмираючи кл≥тини молодими, налаштовувати залози внутр≥шньоњ секрец≥њ на виробленн€ потр≥бних гормон≥в в потр≥бних к≥лькост€х, тобто не допускати стар≥нн€ вс≥х орган≥в.

” зв'€зку з цим стаЇ сумн≥вним, що знайдена —ерв≥ном фраза Ч ключ до в≥чноњ молодост≥, але вона под≥€ла. “ак само, €к, напевно, под≥€ла б на њњ м≥сц≥ будь-€ка ≥нша, €кби археолог пов≥рив у нењ.

« усього сказаного можна зробити висновок, що залишатис€ молодим, здоровим ≥ щасливим Ч справа одн≥Їњ повторюваноњ фрази... “ак, €кщо ви будете всел€ти њњ соб≥ ≥ в≥рити в нењ.

¬иходить, що все, що нас оточуЇ Ч це результат нашоњ розумовоњ д≥€льност≥, те, що ми представл€Їмо собою Ч теж результат наших думок про себе. ћи ≥ хвор≥Їмо тому, що думаЇмо про хвороби та њх причини. ƒовг≥ роки ми руйнували наше житт€ жалем до себе, образами, депрес≥€ми.

«м≥ни на краще у ваших руках.  ожен день в≥дкрито за€вл€йте, чого ви хочете в≥д житт€, причому говор≥ть в стверджувальн≥й форм≥, €к н≥би ви вже маЇте це: Ђя в≥дчуваю себе чудово. ” мене м≥цне здоров'€ї. Ќаше т≥ло, €к ≥ все, що нас оточуЇ, Ч не що ≥нше, €к в≥дображенн€ наших переконань.  ожна кл≥тина нашого т≥ла реагуЇ на кожну нашу думку ≥ на кожне слово. ѕросто пов≥рте в це, ≥ чекайте позитивних зм≥н, нав≥ть €кщо прийдуть вони не в≥дразу.