ўо робити, коли болить зуб мудрост≥?
ўо робити, коли болить зуб мудрост≥?
ўо робити, коли болить зуб мудрост≥?

Ѕагато хто з нас не може без тремт≥нн€ пригадати час, коли прор≥зувалис€ зуби мудрост≥. –остуть вони довго ≥ принос€ть чимало мук. „ому бол€ть зуби мудрост≥ ≥ €к боротис€ з ц≥Їю неприЇмн≥стю?

«уб мудрост≥ прор≥зуЇтьс€ пов≥льно, ≥нод≥ процес зат€гуЇтьс€ на к≥лька рок≥в. ѕочинаЇ в≥н р≥затис€ в 18–25 рок≥в. ќсобливо неприЇмним буваЇ те, що показавшись на поверхн≥ €сен, зуб може знову «сховатис€» назад, принос€чи при цьому не просто дискомфорт, а в де€ких випадках бол≥сний б≥ль.

ѕричини хворобливого прор≥зуванн€ Ђв≥с≥мкиї та њх усуненн€

≤снуЇ р€д причин, по €ких прор≥зуванн€ зуба мудрост≥ супроводжуЇтьс€ болем. ѕо-перше, на його м≥сц≥ н≥коли не було молочного зуба, ≥ €сна не п≥дготовлен≥. ѕо-друге, зуб починаЇ рости вже в зр≥лому в≥ц≥ ≥ до моменту прор≥зуванн€ к≥стки щелепи вже сформован≥. “ому зубу мудрост≥ доводитьс€ через силу пробивати соб≥ дорогу, а це т€гне за собою запаленн€ тканин, що оточують зуб. ¬се це може в≥дбуватис€ на тл≥ температури т≥ла ≥ болю, коли нав≥ть рот важко в≥дкрити. ѕри утрудненому прор≥зуванн≥ пац≥Їнти нер≥дко скаржатьс€ на б≥ль у горл≥ ≥ вус≥.

 оли зростаЇ зуб мудрост≥, на €снах з'€вл€Їтьс€ бугор, €кий називають Ђкапюшономї. ѕри вживанн≥ твердоњ њж≥ €сна травмуЇтьс€ ≥ п≥д Ђкапюшонї потрапл€ють залишки њж≥, що викликаЇ розмноженн€ бактер≥й, а в результат≥ запаленн€. ¬насл≥док цього з'€вл€Їтьс€ почервон≥нн€ €сен, сильний б≥ль, часто п≥двищуЇтьс€ температура ≥ болить голова.

√оловне, що треба запам'€тати в дан≥й ситуац≥њ — гр≥ти хворе м≥сце не можна! “ак можна т≥льки спровокувати розмноженн€ бактер≥й. якщо немаЇ можливост≥ в≥дразу в≥дв≥дати стоматолога, треба прийн€ти знеболююче, прополоскати рот холодним розчином соди ≥ сол≥, не л€гати на б≥к виникненн€ болю, щоб уникнути зб≥льшенн€ набр€ку.

¬ даному випадку л≥куванн€ пол€гаЇ в розтин≥ Ђкапюшонаї, промиванн≥ ≥ призначенн≥ протизапальних засоб≥в.

«уб мудрост≥ може викликати б≥ль, €кщо в≥н вибрав неправильний напр€мок росту. ¬≥н може рости у б≥к щоки або йому елементарно може не вистачати м≥сц€ на щелеп≥, ≥ в≥н чинить тиск на сус≥дн≥ зуби. ” цьому випадку л≥куванн€ передбачаЇ видаленн€ зуба.

ўе одн≥Їю причиною болю може бути що утворюЇтьс€ п≥д зубом мудрост≥ к≥ста. ¬≥н з'€вл€Їтьс€ внасл≥док пов≥льного зростанн€ зуба. ѕри зростанн≥ к≥сти накопичуЇтьс€ р≥дина, €ка роз'њдаЇ ст≥нки зуба, куди потрапл€Ї ≥нфекц≥€, що викликаЇ бол≥сну б≥ль. ” такому випадку вих≥д один Ч видаленн€.

„аста причина болю зуба мудрост≥ Ч кар≥Їс. якщо захворюванн€ не запущене, то зуб п≥ддаЇтьс€ л≥куванню, ≥ такий зуб краще залишити.

ѕ≥сл€ видаленн€ зуба мудрост≥ краще не полоскати хворе м≥сце, так €к загоЇнн€ в цьому випадку маЇ своњ особливост≥. —л≥д прислухатис€ до рекомендац≥й стоматолога, ≥ тод≥ ви вже скоро забудете про цей неприЇмний пер≥од.