яку користь приносить здоров'ю велосипед?
яку користь приносить здоров'ю велосипед?
яку користь приносить здоров'ю велосипед?

” прагненн≥ зробити житт€ зручн≥ше людина винайшла новий транспортний зас≥б — велосипед. —ьогодн≥ велосипед Ч це зас≥б пересуванн€, улюблений €к д≥тьми, так ≥ дорослими. ќднак не кожен знаЇ про його переваги ≥ користь дл€ здоров'€.

—пробуЇмо простежити, €ку ж користь нашому здоров'ю приносить њзда на велосипед≥.

” першу чергу, пересуваючись на велосипед≥, ми тон≥зуЇмо м'€зи т≥ла ≥ п≥двищуЇмо енерг≥ю. Ќаше т≥ло маЇ к≥лька сотень м'€з≥в, €к≥ необх≥дно використовувати регул€рно дл€ збереженн€ працездатност≥. ”же тиждень безд≥€льност≥ знижуЇ м≥цн≥сть м'€зовоњ системи до 50% ≥ може бути небезпечною дл€ нас. ѕ≥д час њзди на велосипед≥ в рус≥ зад≥€но б≥льш≥сть м'€з≥в т≥ла. «а рух педалей в≥дпов≥дають м'€зи н≥г, живота ≥ спини. ”тримуючи кермо, ми змушуЇмо працювати плечов≥ м'€зи. « кожною поњздкою ми приводимо наш≥ м'€зи в рух, робимо њх сильн≥шими ≥ дозвол€Їмо ефективно функц≥онувати.

ѓзда на велосипед≥ допомагаЇ знизити вагу, так €к спалюЇ калор≥њ ≥ жиров≥ в≥дкладенн€ орган≥зму. якщо велосипед Ч ваше хоб≥, то вам ≥ думати не варто про д≥Їти.

¬елосипедн≥ прогул€нки допоможуть вил≥кувати б≥ль у суглобах. ¬елоспорт позитивно впливаЇ на щ≥льн≥сть к≥стковоњ тканини ≥ захищаЇ скелетну систему.

ƒуже корисно користуватис€ велосипедом дл€ проф≥лактики серцево-судинних захворювань. Ќаше серце €к один з найважлив≥ших орган≥в може бути пошкоджено безд≥€льн≥стю т≥ла. ¬елоспорт покращуЇ циркул€ц≥ю кров≥ в орган≥зм≥, тим самим запоб≥гаючи «засм≥ченн€» артер≥й.

ѕом≥рна њзда на велосипед≥ допомагаЇ запоб≥гти або знизити високий кров'€ний тиск, тим самим стаЇ проф≥лактикою ≥нсульт≥в або пошкодженн€ орган≥в. «ниженню артер≥ального тиску спри€Ї ≥ зниженн€ частоти серцевих скорочень при њзд≥ на велосипед≥.

 оли людина на велосипед≥, њй доводитьс€ глибше дихати. “аке диханн€ корисно дл€ орган≥зму, оск≥льки допомагаЇ видихати токсини ≥ очистити дихальну систему, кр≥м того, насичуЇ кров киснем.

Ћюбител≥ њзди на велосипед≥ практично не страждають в≥д стрес≥в. —права в тому, що такий активний в≥дпочинок маЇ значний розслаблюючий ефект завд€ки цикл≥чност≥ руху. ” момент велопрогул€нки ми можемо просто побути наодинц≥ з собою, в≥двол≥ктис€ в≥д щоденних турбот.

ѓзда на велосипед≥ п≥двищуЇ витривал≥сть, розвиваЇ почутт€ р≥вноваги ≥ координац≥ю рух≥в.  р≥м того, люди, що регул€рно користуютьс€ велосипедом, можуть похвалитис€ в≥дм≥нною швидк≥стю реакц≥й у в≥дпов≥дь.

якщо ви думаЇте, що велосипед ≥ ваг≥тн≥сть несум≥сн≥, то глибоко помил€Їтес€. ¬чен≥ з ћ≥чиганського ун≥верситету —Ўј довели користь велопрогул€нок не т≥льки дл€ самоњ ваг≥тноњ ж≥нки, але ≥ дл€ ненародженоњ дитини. —постереженн€ показали, що ж≥нки, €к≥ п≥д час ваг≥тност≥ не кидали свого захопленн€ велосипедом, легше перенос€ть весь пер≥од оч≥куванн€ дитини, а шанс в≥дхилень у внутр≥шньоутробному розвитку њхн≥х д≥тей на 50% нижче. «вичайно, не рекомендуЇтьс€ с≥дати на велосипед в останн≥ м≥с€ц≥ ваг≥тност≥, а також тим ж≥нкам, €к≥ ран≥ше не Ђдружилиї з цим видом транспорту, щоб уникнути нещасних випадк≥в.

¬чен≥ також довели, що њзда на велосипед≥ Ч в≥дм≥нна проф≥лактика короткозорост≥. ÷е по€снюЇтьс€ тим, що п≥д час руху ми весь час дивимос€ в р≥зн≥ сторони, зм≥нюючи кут зору, а також вдивл€ючись у в≥ддален≥ предмети. „им не г≥мнастика дл€ очей?

ѕро користь велосипеда дл€ здоров'€, краси та збереженн€ молодост≥ можна говорити ще дуже багато. јле краще просто с≥сти на це чудо техн≥ки ≥ прокотитис€ з в≥терцем!