√рудне вигодовуванн€ спри€Ї кращому розвитку мозку
√рудне вигодовуванн€ спри€Ї кращому розвитку мозку
 √рудне вигодовуванн€ спри€Ї кращому розвитку мозку

¬чен≥ встановили, що д≥ти, €ких з народженн€ годували грудним молоком, ви€вл€ютьс€ б≥льш розвинутими ≥ про€вл€ють велику здатн≥сть до розвиненого мисленн€.

«ображенн€ магн≥тно-резонансноњ томограф≥њ п≥дтвердили факт, що годуванн€ грудьми покращуЇ розвиток мозку у д≥тей. —постереженн€ показали, що найкраще розвивавс€ мозок у д≥тей, €к≥ харчувалис€ виключно материнським молоком, трохи пов≥льн≥ше у тих, хто кр≥м грудного молока вживав дит€ч≥ сум≥ш≥, ≥ найг≥рше у тих, хто харчувавс€ т≥льки молочними сум≥шами.

” досл≥дженн€ застосовувавс€ спец≥альний безпечний дл€ д≥тей апарат магн≥тно-резонансноњ томограф≥њ (ћ–“), що дозволило наочно бачити розвиток мозку д≥тей у в≥ц≥ до 4 рок≥в. ¬и€вилос€, що у д≥тей, €к≥ хоча б прот€гом перших трьох м≥с€ц≥в харчувалис€ т≥льки маминим молоком, були добре розвинен≥ ключов≥ д≥л€нки мозку, на в≥дм≥ну в≥д тих, хто перебував на зм≥шаному харчуванн≥. Ќайб≥льш виражено розвиток спостер≥гавс€ в рег≥онах мозку, що в≥дпов≥дають за мову, емоц≥йн≥ функц≥њ ≥ когн≥тивн≥сть (здатн≥сть до навчанн€).

≤снуЇ безл≥ч досл≥джень, €к≥ довод€ть величезну користь материнського молока дл€ дитини. ƒосл≥дженн€ повед≥нкових функц≥й показали зв'€зок м≥ж грудним вигодовуванн€м ≥ п≥двищеними когн≥тивними зд≥бност€ми ≥ в дорослому в≥ц≥. јле вище описане досл≥дженн€ було першим, в €кому пор≥вн€ли повед≥нку дуже маленьких, здорових д≥тей.

Ўон ƒеон, пров≥дний автор даного досл≥дженн€, сказав: «ћи хот≥ли побачити, наск≥льки рано в≥дбуваютьс€ ц≥ зм≥ни в мозку. ћи показали, що вони пом≥тн≥ майже в≥дразу».

“аким чином, ƒеон розробив техн≥ку ћ–“, €ка дозвол€Ї побачити м≥кроструктуру б≥лоњ речовини мозку. як ви€вилос€, ц€ тканина м≥стить довг≥ нервов≥ волокна, що об'Їднують розр≥знен≥ частини мозку ≥ забезпечують њх взаЇмод≥ю. “акий метод дозвол€Ї визначити к≥льк≥сть м≥Їл≥ну, жирового матер≥алу, €кий ≥золюЇ нервов≥ тканини ≥ прискорюЇ проходженн€ електричних сигнал≥в. —ередн€ к≥льк≥сть м≥Їл≥ну була у д≥тей, вигодуваних молоком матер≥.

¬с≥ малюки, €к≥ брали участь у досл≥дженн≥, були виношен≥ нормальну к≥льк≥сть часу ≥ Ї д≥тьми з с≥мей з под≥бним соц≥оеконом≥чним статусом. ƒосл≥дники пор≥вн€ли д≥тей, €к≥ перебували на грудному вигодовуванн≥ б≥льше року з д≥тьми, €ких не Ђдогодовувалиї до року, ≥ ви€вили велику р≥зницю в розвитку мозку. Ђ√рудничкиї ви€вилис€ б≥льш розвиненими, особливо в д≥л€нках мозку, що в≥дпов≥дають за рухов≥ функц≥њ.

≤ ще раз незайвим буде нагадуванн€, що грудне вигодовуванн€ - це ще один контакт матер≥ ≥ дитини. “ак≥ д≥ти ростуть спок≥йн≥шими, ур≥вноваженими, що надал≥ впливаЇ на повед≥нку, навчанн€, ставленн€ до житт€ дитини.