Ѕезпроблемна любов, або √оловн≥ питанн€ про ≤ѕ—Ў
Ѕезпроблемна любов, або √оловн≥ питанн€ про ≤ѕ—Ў
Ѕезпроблемна любов, або √оловн≥ питанн€ про ≤ѕ—Ў

≤нфекц≥њ, що передаютьс€ статевим шл€хом (≤ѕ—Ў) дл€ багатьох не потребують представленн€. ѓх р≥зновиди ≥ ступ≥нь т€жкост≥ наст≥льки р≥зноман≥тн≥, що майже кожна доросла людина хоча б раз у житт≥ стикавс€ з ц≥Їю проблемою або хвилювавс€ з цього приводу.

” дан≥й статт≥ ми в≥дпов≥мо на р€д важливих ≥ поширених запитань, пов'€заних з ≤ѕ—Ў. ќсобливоњ ​​актуальност≥ ц€ тема набуваЇ в л≥тн≥й пер≥од, коли сексуальна активн≥сть чолов≥к≥в ≥ ж≥нок дещо п≥двищуЇтьс€.

1. як≥ захворюванн€ в≥днос€ть до ≤ѕ—Ў?

—учасна венеролог≥€ нараховуЇ б≥льше 20 захворювань, що передаютьс€ статевим шл€хом. ‘ах≥вц≥ вид≥л€ють «класичн≥» венеричн≥ захворюванн€ - сиф≥л≥с та гоноре€, ≥ особливу групу, куди в≥днос€тьс€ ген≥тальний герпес, пап≥ломав≥русна ≥нфекц≥€, трихомон≥аз, м≥кс уреа-м≥коплазми, хлам≥д≥оз, цитомегалов≥рус. ’вороби, що передаютьс€ статевим шл€хом, з переважним ураженн€м ≥нших орган≥в: в≥рус ≥мунодеф≥циту людини (—Ќ≤ƒ), в≥русн≥ гепатити B ≥ —.

2. як≥ шл€хи зараженн€ (кр≥м статевого) ≤ѕ—Ў?

—юди можна в≥днести ≥ контактно-побутовий спос≥б зараженн€, тобто через звичайн≥ засоби г≥г≥Їни, так≥ €к мочалка або рушник.  р≥м того, за на€вност≥ ≥нфекц≥њ у ваг≥тноњ ж≥нки, заразитис€ може плацентарно або п≥д час проходженн€ родових шл€х≥в ≥ дитина.

3. „и сл≥д побоюватис€ в цьому в≥дношенн≥ водойм?

Ѕ≥льш≥сть фах≥вц≥в сход€тьс€ на думц≥, що можлив≥сть зараженн€ через велик≥ водойми м≥зерно мала. “еоретично статис€ таке може в невеликому водоймищ≥ з теплою сто€чою водою, наприклад, в невеликому басейн≥.

4. ўо впливаЇ на ви€вл€Їм≥сть ≤ѕ—Ў?

¬и€вленн€ ≥нфекц≥њ залежить в≥д багатьох фактор≥в. „асто буваЇ так, що в одного партнера ви€вл€ютьс€ одн≥ ≥нфекц≥њ, а в ≥ншого — ≥нш≥. ÷е пов'€зано з ≥ндив≥дуальним ≥мунним статусом. ќдин сприйн€тливий до одних ≥нфекц≥й, але Ђне пропускаЇї ≥нш≥. „астий прийом антиб≥отик≥в може вплинути на зниженн€ р≥вн€ ≥нф≥куванн€ даними захворюванн€ми. ј от прийом против≥русних препарат≥в не так поширений, тому випадк≥в в≥русонос≥йства набагато б≥льше.  л≥н≥чну картину захворюванн€ часто може зм≥нювати самол≥куванн€ або недол≥чен≥сть ≤ѕ—Ў, що спри€Ї розвитку хрон≥чних процес≥в.

5. як≥ про€ви ≤ѕ—Ў?

ѕ≥дступн≥сть ≤ѕ—Ў в тому, що в одних вони можуть прот≥кати дуже важко, з ус≥ма вит≥каючими насл≥дками, а у ≥нших абсолютно безсимптомно. ≤ т≥льки р≥вень ≥мун≥тету визначаЇ реакц≥ю орган≥зму. ѕри статевих ≥нфекц≥€х, €к у чолов≥к≥в, так ≥ у ж≥нок, виникаЇ болюч≥сть п≥д час статевого акту, а також дизур≥€ (зуд, печ≥нн€, болюч≥сть при сечовипусканн≥). ” ж≥нок спостер≥гаютьс€ специф≥чн≥ ваг≥нальн≥ вид≥ленн€, можуть бути кров'€нист≥ вид≥ленн€ п≥сл€ ≥нтимноњ близькост≥, неприЇмн≥ або хвороблив≥ в≥дчутт€ в нижн≥й област≥ живота. ” чолов≥к≥в вид≥ленн€ з уретри, бол≥ в промежин≥ з ≥радац≥Їю в пр€му кишку. Ѕезсимптомно ≤ѕ—Ў прот≥каЇ у 10–70% ж≥нок ≥ 15Ц25% чолов≥к≥в.

6. як≥ ускладненн€ можлив≥ при ≤ѕ—Ў?

Ќайчаст≥ше це запальн≥ захворюванн€ орган≥в малого тазу. Ќаприклад, хлам≥д≥њ, м≥коплазми та уреаплазми викликають орх≥т, еп≥дидим≥т, простатит. ” ж≥нок ц≥ ≥нфекц≥њ також викликають численн≥ запальн≥ захворюванн€ внутр≥шн≥х орган≥в (придатк≥в, матки). ” запущених випадках «ѕ—Ў призвод€ть до безпл≥дд€. ѕ≥д час ваг≥тност≥ ≤ѕ—Ў можуть загрожувати запальними захворюванн€ми очей та орган≥в диханн€ у плода.

7. яка проф≥лактика ≤ѕ—Ў?

ѕрот€гом першоњ години п≥сл€ статевого акту сл≥д помочитис€, ретельно помити руки ≥ обмити теплою водою з милом статев≥ органи, промежину, стегна. ќбсушити ц≥ м≥сц€ серветкою ≥ протерти њх ватним тампоном, просоченим 0,05% розчином хлоргексидину б≥глюконат або 0,01% розчином м≥рам≥стину. ÷им же розчином ж≥нкам призвести спринцюванн€, а чолов≥кам ввести в уретру. ќднак у будь-€кому випадку через 2Ц4 тижн≥ сл≥д пройти медичне обстеженн€.

8. як не заразитис€ ≤ѕ—Ў?

Ѕагатьох проблем допоможе уникнути використанн€ засоб≥в особистоњ проф≥лактики (презервативи). ќстанн≥м часом фах≥вц≥ стверджують, що презерватив р€туЇ не в≥д ус≥х вид≥в ≥нфекц≥њ, а неправильне використанн€ презерватива зовс≥м може зробити його непотр≥бним. Ќайнад≥йн≥ший спос≥б уникнути зараженн€ ≤ѕ—Ў Ч обстеженн€ та л≥куванн€ обох партнер≥в, а також ≥нтимн≥ стосунки з пост≥йним партнером.