“анорекс≥€ Ч залежн≥сть в≥д засмаги
“анорекс≥€ Ч залежн≥сть в≥д засмаги
“анорекс≥€ Ч залежн≥сть в≥д засмаги

« приходом л≥та ж≥нки над€гають коротеньк≥ платт€чка, в≥дкрит≥ кофтинки ≥ шортики, щоб продемонструвати красу своњх форм. ” багатьох з них з'€вл€Їтьс€ непереборне бажанн€ надати ще й гарний в≥дт≥нок засмаги своњй шк≥р≥. „асто це перетворюЇтьс€ на ман≥ю ≥ переростаЇ у хворобу — танорекс≥ю.

Ѕажанн€ вигл€дати красиво Ч природнЇ дл€ ж≥нки. јле коли прагненн€ до вигаданих стандарт≥в перетворюЇтьс€ на Їдину життЇву мету, ситуац≥€ виходить з-п≥д контролю ≥ вимагаЇ втручанн€. —аме дл€ тих представниць прекрасноњ стат≥, €к≥ присв€чують засмаз≥ весь св≥й час, грош≥ ≥ здоров'€ ≥ був придуманий терм≥н «танорекс≥€» (в≥д англ. tan Ч засмага), тобто хвороблива, майже ман≥акальна пристрасть до засмаги незалежно в≥д пори року.

–ан≥ше ц€ хвороба не була знайома, ≥ не тому, що н≥хто не документував так≥ випадки, а тому, що люди, що живуть у п≥вн≥чних крањнах, просто не звертали уваги на тривалу в≥дсутн≥сть сонц€. јле все зм≥нилос€ з по€вою моди на засмагу. «≥грало свою роль ≥ масове поширенн€ сол€р≥њв ≥ гл€нцевих журнал≥в. ќсобливо схильн≥ залежност≥ молод≥ люди, част≥ше д≥вчата в≥ком в≥д 13 до 25 рок≥в. ’оча останн≥м часом танорекс≥€ значно подоросл≥шала, ≥ в≥д нав'€зливоњ ​​≥дењ пост≥йно вигл€дати засмаглими страждають ≥ б≥льш зр≥л≥ ж≥нки.

«а даними досл≥дницьких центр≥в ≥ медичних асоц≥ац≥й Ївропейських крањн, танорекс≥€ вже набуваЇ масштаб≥в справжньоњ еп≥дем≥њ. ” ¬еликобритан≥њ, —Ўј, Ќ≥меччин≥ та крањнах Ѕалтики, де населенн€ не отримуЇ достатньоњ к≥лькост≥ сон€чних промен≥в, ур€ди нав≥ть змушен≥ були йти на певн≥ заходи з метою зниженн€ патолог≥чноњ тенденц≥њ. “ак, у цих крањнах сол€р≥€м заборонено надавати послуги д≥вчатам до 16 рок≥в. ј «ћ≤ пост≥йно ≥нформують населенн€ про шкоду надм≥рних сон€чних ≥ ультраф≥олетових промен≥в.

¬чен≥ “ехаського медичного ун≥верситету в —Ўј провели досл≥дженн€ причин танорекс≥њ ≥ д≥йшли висновку, що залежн≥сть в≥д засмаги маЇ той же механ≥зм, що ≥ при виникненн≥ аналог≥чних залежностей в≥д наркотик≥в ≥ алкоголю. Ћюди втрачають контроль, ними рухаЇ бажанн€ засмагати або п≥дтримувати кол≥р шк≥ри бронзовим, незважаючи на вс≥ побоюванн€ та попередженн€ л≥кар≥в. Ѕ≥льше того, так≥ люди просто ≥гнорують зб≥льшенн€ статистики раку шк≥ри по всьому св≥ту.

як показало досл≥дженн€, при засмаз≥ вид≥л€Їтьс€ ендорф≥н Ч гормон щаст€, €кий надаЇ життЇрад≥сн≥сть, чого так не вистачаЇ в сучасному св≥т≥, при цьому абсолютно не важливо, наск≥льки цив≥л≥зованою Ї крањна. ” таких умовах абсолютно зрозум≥ло бажанн€ отримати порц≥ю ендорф≥ну, при цьому, не докладаючи жодних зусиль, а засмага €кнайкраще спри€Ї байдикуванню ≥ при цьому отриманню задоволенн€.

јле рано чи п≥зно розплата настане у вигл€д≥ шк≥рних захворювань, а також у швидкоплинному раку шк≥ри, €кий невил≥ковний на сьогодн≥шн≥й день.

як же ставитьс€ до людей, що страждають на танорекс≥ю? ¬≥дпов≥дь досить не проста, тому що в≥д хвороби не л≥куЇтьс€ маса народу. √оловне Ч допомогти людин≥ усв≥домити свою залежн≥сть, а це перший крок до л≥куванн€ будь-€коњ залежност≥.

якими б привабливими вам не здавалис€ сон€чн≥ промен≥, не забувайте носити сонцезахисн≥ окул€ри, дотримуйтесь правил перебуванн€ п≥д пр€мими сон€чними промен€ми, не зловживайте сол€р≥Їм.  упайтес€ ≥ загор€йте Ч адже це корисно, але все маЇ бути в м≥ру!