„ого б≥льше в≥д домашн≥х тварин: корист≥ чи шкоди?
„ого б≥льше в≥д домашн≥х тварин: корист≥ чи шкоди?
„ого б≥льше в≥д домашн≥х тварин: корист≥ чи шкоди?

¬ченими давно доведено факт позитивного впливу домашн≥х тварин на емоц≥йний стан людини. ћил≥, забавн≥, зворушлив≥ — вони принос€ть багато позитиву в наше житт€. јле разом з рад≥стю виникаЇ багато питань, пов'€заних з впливом тварин на здоров'€ людини.

Ѕрати наш≥ менш≥

“варина в будинку Ч це завжди гарний настр≥й. ћи ≥з задоволенн€ гул€Їмо з ними, годуЇмо њх, граЇмо. ” багатьох с≥м'€х к≥шки або собаки стають повноправними њх членами. ™ випадки, коли с≥мейн≥ пари нав≥ть вол≥ють зам≥сть дитини завести к≥шку або собаку, а чверть ж≥нок йде в≥д сп≥вмешканц≥в, €кщо т≥ «не з≥йшлис€ характерами» з њх вихованц€ми.

як часто можна побачити, €к у кол≥ с≥м'њ тварина њсть з одн≥Їњ тар≥лки з господарем, спить з ним п≥д одн≥Їю ковдрою, ≥ господар нав≥ть ц≥луЇ њњ в морду.

“ака безоплатна любов до тварин, за твердженн€м вчених, благотворно д≥Ї на наше здоров'€. “ак, к≥шок корисно заводити тим, хто страждаЇ перепадами тиску ≥ головними бол€ми. Ќеобх≥дн≥сть вигулювати собаку, дозвол€Ї ≥ нам к≥лька раз≥в на день дихати св≥жим пов≥тр€м. “а й загалом сп≥лкуванн€ з тваринами знижуЇ ризик стрес≥в ≥ депрес≥й.

јле Ї ≥ протилежна сторона такого Ђсп≥льного житт€ї людини ≥ тварини. ќсобливо сл≥д добре подумати про придбанн€ домашньоњ тварини с≥м'€м, де Ї маленьк≥ д≥ти або люди похилого в≥ку.

” чому небезпека домашн≥х тварин?

ѕеред тим, €к завести домашню тварину, треба добре розум≥ти, що це жива ≥стота, €ка також схильна до р≥зних захворювань, €к ≥ люди. ѕри цьому нер≥дко це ≥нфекц≥йн≥ захворюванн€, €к≥ легко передаютьс€ люд€м. “ак, хороший ≥ правильний догл€д за домашн≥м вихованцем значно знизить ризик, але так може бути не завжди.

Ќайголовн≥ша помилка, €ку допускають господар≥ Ч ≥гнорують правильну г≥г≥Їну вихованц€. як би ми не любили своњх “уз≥к≥в ≥ ћурчик≥в, але по€снити њм правила г≥г≥Їни неможливо, тому за чистотою ми повинн≥ стежити сам≥, причому дуже суворо.

¬и завжди миЇте собац≥ лапи п≥сл€ прогул€нки? ƒуже добре! јле п≥сл€ прогул€нки собака або к≥шка продовжуЇ торкатис€ лапами п≥длоги коридору ≥ розносить ≥нфекц≥ю по вс≥й квартир≥. Ќав≥ть €кщо ви регул€рно робите вологе прибиранн€, щоразу з взутт€м у ваш будинок потрапл€Ї Ђсв≥жаї парт≥€ бруду. ≤ ми теж розносимо њњ тапочками, але перед тим, €к л€гти в л≥жко або на диван, ми зн≥маЇмо тапочки, а домашн≥м вихованц€м ж ми дозвол€Їмо висаджуватис€ на диван, кр≥сла, за кухонний ст≥л ≥ нав≥ть спати разом з нами!

ўо вже говорити про проф≥лактичн≥ огл€ди у ветеринарн≥й кл≥н≥ц≥, про необх≥дн≥ щепленн€ тварин≥, €к≥ вр€тують ≥ њњ, ≥ вс≥х член≥в с≥м'њ в≥д таких страшних захворюванн€ €к, наприклад, сказ.

якщо ваша дитина часто граЇ з котом або собакою, уважно стежте за покровом њњ шк≥ри. Ѕудь-€к≥ запален≥ подр€пини або ранки повинн≥ насторожити вас, так €к це можуть бути симптоми лимфоретикулез, €кий ще називають Ђ’вороба кот€чоњ подр€пиниї.

Ќаступна неприЇмн≥сть Ч це глисти, €к≥, €к правило, посел€ютьс€ в орган≥зм≥ тварин ≥ легко передаютьс€ людин≥. ўоб уникнути цього, стежте за тим, щоб ваш вихованець не њв н≥чого стороннього на вулиц≥, також пер≥одично проводите у нього проф≥лактику на€вност≥ глист≥в, вт≥м, €к ≥ у себе теж.

÷е лише к≥лька приклад≥в тих неприЇмностей, €к≥ можуть доставити домашн≥ тварини.

ўоб звести до м≥н≥муму проблеми, €к≥ можуть доставити вашому здоров'ю брати наш≥ менш≥, дотримуйтесь наступних правил:

  • уважно поставтес€ до вибору тварини, €кщо в будинку Ї алерг≥ки,
  • не дозвол€йте тварин≥ на прогул€нц≥ сп≥лкуватис€ з п≥дозр≥лими собаками ≥ котами, пити з калюж≥, брати щось в рот, купатис€ в брудних водоймищах,
  • мийте њй п≥сл€ прогул€нки лапи ≥ черево ≥ не дозвол€йте розташовуватис€ на диванах ≥ л≥жках, тварина повинна знати своЇ м≥сце,
  • регул€рно роб≥ть њй щепленн€ ≥ в≥дв≥дуйте ветеринара,
  • зм≥цнюйте ≥мун≥тет тварини, повноц≥нного годуЇте њњ, давайте в≥там≥ни ≥ корисн≥ добавки,
  • сам≥ дотримуйтесь г≥г≥Їни, ретельно мийте руки п≥сл€ того, €к погладили кота чи собаку, нав≥ть €кщо вам здаЇтьс€, що вони чист≥.