„им небезпечн≥ родимки?
„им небезпечн≥ родимки?

÷е питанн€ хвилюЇ вс≥х, хто незадоволений м≥сцем розташуванн€, розм≥ром або видом родимок на своЇму т≥л≥. ѕроте л≥кар≥ всього св≥ту в один голос попереджають — видал€ти родимки небезпечно!

ѕо€снюЇтьс€ така п≥двищена тривога по в≥дношенню до родимок (або €к њх ще називають Ч невусам) тим, що вони не що ≥нше €к добро€к≥сн≥ пухлини, розташован≥ на нашому т≥л≥. «давалос€ б, що може бути небезпечного в нешк≥длив≥й на перший погл€д родимц≥? ќднак насправд≥ завжди залишаЇтьс€ ймов≥рн≥сть њњ переродженн€ з добро€к≥сноњ у зло€к≥сну пухлину Ч меланому. ÷е одна з найнебезпечн≥ших форм раку, €ка практично не п≥ддаЇтьс€ л≥куванню. √оловна в≥дм≥нн≥сть родимок в≥д ≥нших вид≥в пухлин в тому, що вони не ростуть. јле €кщо з €коњсь причини родимка постраждала, то запускаЇтьс€ процес формуванн€ ц≥Їњ самоњ меланоми.

Ќаб≥р кл≥тин родимки в≥дпов≥даЇ за п≥гментац≥ю нашоњ шк≥ри Ч засмагу. якщо частина цих кл≥тин потрапл€Ї в кров, то тод≥ ≥ виникаЇ згадана вже меланома. ѕри цьому багато людей, €к≥ вже пережили травмуванн€ родимки, кажуть, що в њхньому випадку все пройшло благополучно, на м≥сц≥ ранки просто виростала нова родимка. ƒобре, €кщо так все зак≥нчилос€. ” будь-€кому випадку, пошкодженн€ родимки може принести чимало занепокоЇнн€ ≥ б≥д на вашу голову.

” чому небезпека?

Ѕагато залежить в≥д того, €ка це родимка. –одимки у людини можуть бути в будь-€кому м≥сц≥, нав≥ть на п≥дошв≥, ≥ сам≥ р≥зн≥ за своњм вигл€дом Ч плоск≥, що виникли у верхньому шар≥ шк≥ри, або опукл≥, що виникають б≥льш глибоко. ќсобливу увагу до родимок потр≥бно про€вл€ти, €кщо њх дуже багато чи в роду Ї схильн≥сть до захворюванн€ на рак. ” такому випадку родимки потребують регул€рного огл€ду, сл≥д уникати пр€мого попаданн€ на них сон€чних промен≥в.

„им б≥льше розм≥ри родимки, тим вище ризик зараженн€ кров≥ ≥ б≥льш складне л≥куванн€. ¬≥домо чимало випадк≥в, коли видаленн€ родимки призводило до летального результату. Ѕудь-€ке пошкодженн€ родимки може привести до плачевного ефекту, тому њх не можна здирати, в≥др≥зати, перев'€зувати нитками. якщо родимка розташована в незручному м≥сц≥, заважаЇ вам або просто засмучуЇ вас своњм вигл€дом, то видаленн€ њњ маЇ в≥дбуватис€ т≥льки в л≥кувальному заклад≥ п≥сл€ ретельного обстеженн€ л≥карем.

ўе одна причина переродженн€ родимки у зло€к≥сну пухлину Ч занадто довге перебуванн€ на сонц≥. ѕост≥йний вплив ”‘-промен≥в веде до необоротних зм≥н кл≥тин нашоњ шк≥ри. ѕри цьому дл€ кожноњ людини ≥снуЇ сво€ доза критичного перебуванн€ на сонц≥. јле головне твердо пам'€тати, що засмага Ч це завжди оп≥к шк≥ри ≥ в≥дреагувати на такий вплив наша шк≥ра може по-р≥зному.

ќсобливо обережно сл≥д засмагати такими групами людей:

  • з≥ св≥тлою шк≥рою ≥ св≥тлим волосс€м,
  • з блакитними, с≥рими ≥ зеленими очима,
  • €кщо на шк≥р≥ багато ластовинн€,
  • €кщо на шк≥р≥ багато п≥гментних пл€м,
  • ваг≥тним ж≥нкам,
  • на шк≥р≥ багато родимок, особливо тих, що перевищують д≥аметр в 5 мм.

якщо родимка травмована

Ќасамперед сл≥д зупинити кровотечу змоченим у перекису водню тампоном або ватою. —класти марлю в к≥лька шар≥в ≥ притиснути до родимки на 10–15 хвилин. ѕ≥сл€ чого обов'€зкова консультац≥€ л≥кар€.

якщо ви повн≥стю здерли родимку, постарайтес€ не втратити з≥рвану родимку, так €к вона дуже важлива дл€ анал≥зу на €к≥сть пухлини.

якщо родимка з≥рвана не повн≥стю, зупин≥ть кров, €к описано вище, ≥ зверн≥тьс€ до л≥кар€.

ќтже, €кщо ви чи ваша дитина здерли родимку, виконайте д≥њ, зазначен≥ вище ≥ негайно зверн≥тьс€ до фах≥вц€.