” чому причина мастопат≥њ?
” чому причина мастопат≥њ?

« кожним роком у св≥т≥ ф≥ксуЇтьс€ все б≥льше випадк≥в мастопат≥њ у ж≥нок, чим дуже стурбоване св≥тове медичне сп≥втовариство. ÷ей д≥агноз в даний час п≥дтверджуЇтьс€ у кожноњ сьомоњ представниц≥ слабкоњ стат≥.

ƒ≥агноз «мастопат≥€» багато ж≥нок сприймають €к переддень раку грудей. “ож надал≥ все житт€ провод€ть в страху ≥ сумн≥вах. ќднак, щоб не допустити непоправного, завжди Ї способи проф≥лактики та ефективного л≥куванн€.

ўо Ї причиною виникненн€ мастопат≥њ?

Ђ„ому у мене з'€вилас€ мастопат≥€?ї ÷е питанн€ задаЇ соб≥ кожна ж≥нка з д≥агнозом Ђмастопат≥€ї, але дати конкретну в≥дпов≥дь на нього важко нав≥ть л≥кар€м. —ьогодн≥ медицина зробила г≥гантський стрибок у розвитку д≥агностичного обладнанн€, але ≥ це не даЇ точноњ причини зм≥ни в тканинах молочноњ залози.

ќсновною причиною того, що сталос€, називають порушенн€ гормонального статусу. ѕрихильники ц≥Їњ верс≥њ мотивують њњ активним про€вом мастопат≥њ в передменструальний пер≥од, коли в орган≥зм≥ в≥дбуваютьс€ суттЇв≥ гормональн≥ зм≥ни.

Ќаступним чинником, що впливаЇ на виникненн€ мастопат≥њ, л≥кар≥ називають ранн≥й початок менструального циклу. ѕо€сненн€ цьому знаход€ть в тому, що ще неп≥дготовлений в силу юного в≥ку орган≥зм не встигаЇ адаптуватис€ до наставших гормональних зм≥н.

“рет≥й фактор, на думку фах≥вц≥в, пов'€заний з п≥зн≥м настанн€м менопаузи. якщо ж≥нка входить в цей пер≥од п≥сл€ 50 рок≥в, то це спри€Ї б≥льш тривалому впливу на тканини молочних залоз гормон≥в.

—еред причин розвитку мастопат≥њ називаЇтьс€ ≥ в≥дсутн≥сть вдало завершеноњ ваг≥тност≥ або п≥зн€ перша ваг≥тн≥сть.

¬с≥ л≥кар≥-г≥некологи в один голос запевн€ють, що штучн≥ аборти Ї одн≥Їю з головних причин мастопат≥њ. Ќа думку г≥неколог≥в, 3 перенесених аборти в 7 раз≥в п≥двищують ризик захворюванн€ на мастопат≥ю. —права в тому, що п≥д час виношуванн€ дитини в≥дбуваЇтьс€ перебудова орган≥зму, а перериванн€ ваг≥тност≥ насильно порушуЇ њњ, ≥ тканина молочних залоз, €к≥ вже приготувалас€ до ваг≥тност≥, змушена п≥д впливом гормон≥в знову приймати колишн≥й стан.

ўе один фактор по€ви мастопат≥њ — в≥дмова в≥д грудного вигодовуванн€ або занадто короткий його пер≥од.

Ќапевно, кожна ж≥нка з д≥агнозом мастопат≥њ чула в≥д л≥кар≥в, що на њњ стан впливають ≥ занадто довг≥ стресов≥ ситуац≥њ, здатн≥ призвести до значних гормональних зм≥н ≥ порушень функц≥њ ендокринноњ системи.

Ќе менш важливим фактором Ї ≥ г≥неколог≥чн≥ захворюванн€, €кими страждаЇ практично кожна друга ж≥нка: порушенн€ менструального циклу, запальн≥ захворюванн€ €Їчник≥в, ендометрит, к≥сти, м≥оми матки та ≥нш≥ проблеми ж≥ночоњ статевоњ системи.

” зв'€зку з ус≥м вище сказаним хочетьс€ в черговий раз нагадати ж≥нкам, щоб не ≥гнорували щор≥чними медичними обстеженн€ми, в≥дв≥дували л≥кар€-мамолога. јдже своЇчасне ви€вленн€ хвороби даЇ висок≥ шанси на ефективне л≥куванн€ ≥ повне одужанн€ ж≥нки.