10 причин дл€ поц≥лунку
 10 причин дл€ поц≥лунку

як би дивно це не звучало, але Ї ц≥ла наука, €ка займаЇтьс€ природою поц≥лунку - ф≥лематолог≥€. ‘≥лематолог≥ при цьому так ≥ не сказали з повною упевнен≥стю, нав≥що люди почали ц≥луватис€. Ќайб≥льш правдопод≥бна теор≥€ стверджуЇ, що це €вище людськоњ повед≥нки виникло в результат≥ передач≥ самками примат≥в пережованоњ њж≥ немовл€там безпосередньо з рота в рот. ѕод≥бний контакт у процес≥ еволюц≥њ перетворивс€ з простого механ≥зму виживанн€ в спос≥б посиленн€ громадських зв'€зк≥в та вираженн€ любов≥.

—ьогодн≥ вчен≥ з'€сували, що поц≥лунок маЇ великий вплив на наше здоров'€ ≥ пробуджуЇ в нас найприЇмн≥ш≥ бажанн€.

1. ѕоц≥лунок дл€ романтики

Ќ≥мецькими вченими доведено, що поц≥лунок благотворно впливаЇ на настр≥й людини: педантичн≥ н≥мц≥ впевнен≥, що 20-секундний ранковий поц≥лунок створюЇ романтичний настр≥й на весь день.

2. ѕоц≥лунок дл€ схудненн€

—амий безневинний поц≥лунок в щоку спалюЇ п'€ть калор≥й, а п≥д час пристрасного поц≥лунку спалюЇтьс€ до 30 калор≥й.

3. ѕоц≥лунок дл€ ≥мун≥тету

ƒоведено, що любител≥ поц≥лунк≥в р≥дше звертаютьс€ до л≥кар≥в. ÷е пов'€зано з виробленн€м нейропептид≥в п≥д час поц≥лунку, €к≥ знищують хвороботворн≥ бактер≥њ ≥ в≥руси.

4. ѕоц≥лунок дл€ адренал≥ну

ƒосл≥дженн€ показали, що пристрасний поц≥лунок викликаЇ в мозку т≥ ж х≥м≥чн≥ реакц≥њ, що ≥ стрибок з парашутом або стр≥л€нина з п≥столета. ѕ≥д час поц≥лунку в кров≥ п≥двищуЇтьс€ р≥вень адренал≥ну, що спри€Ї ф≥зичн≥й та розумов≥й активност≥.

5. ѕоц≥лунок €к болезаспок≥йлеве

ѕоц≥лунки коханоњ людини можуть д≥€ти €к болезаспок≥йливе, €ке в 200 раз≥в сильн≥ше морф≥ю. ѕерев≥рте сам≥ — в≥д головного болю допомагаЇ!

6. ѕоц≥лунок дл€ мовчанн€

„и знаЇте ви цей хитрий спос≥б п≥ти в≥д в≥дпов≥д≥ або змусити «замовчати» коханого? ѕоц≥лунок допоможе уникнути сварки або неприЇмних по€снень.

7. ѕоц≥лунок дл€ зм≥цненн€ шлюбу

—татистика стверджуЇ, що 40% с≥мейних пар вважають французький поц≥лунок одним з головних про€в≥в любов≥. ѕсихологи ж запевн€ють, що Ђглибокийї поц≥лунок - це певний емоц≥йний сплеск €к краща проф≥лактика розлучень.

8. ѕоц≥лунок дл€ оргазму

ƒоведено, що 94% ж≥нок отримують сексуальне задоволенн€ в≥д поц≥лунк≥в, а де€ким нав≥ть вдаЇтьс€ дос€гти оргазму з њх допомогою. “акий феномен властивий 1–2% представниць слабкоњ стат≥.

9. ѕоц≥лунок дл€ тренуванн€ серц€

ѕ≥д час поц≥лунку у людини пом≥тно част≥шаЇ пульс Ч до 150Ц180 удар≥в на хвилину у ж≥нок ≥ до 110Ц120 удар≥в у чолов≥к≥в. “ому поц≥лунки Ї в≥дм≥нною проф≥лактикою вегетативно-судинноњ дистон≥њ ≥ порушень, пов'€заних з циркул€ц≥Їю кров≥ в орган≥зм≥.

10. ѕоц≥лунок в≥д стресу

«а припущенн€м психолог≥в, поц≥лунок - важливий ритуал в житт≥ будь-€коњ людини, а поц≥лунок коханоњ людини - кращий зас≥б в≥д стресу ≥ депрес≥њ. ѕ≥д час поц≥лунку знижуЇтьс€ р≥вень гормону стресу Ц кортизолу.

ѕоц≥лунки пов'€зан≥ з трьома почутт€ми: сексуальн≥стю, €кою управл€Ї тестостерон, задоволенн€м, за €ке в≥дпов≥даЇ допам≥н, ≥ прихильн≥стю, дл€ €коњ необх≥дний окситоцин. ѕ≥д час поц≥лунк≥в ми обм≥нюЇмос€ слиною, €ка м≥стить тестостерон, ≥ отримуЇмо дозу гормон≥в, €к≥ допомагають зародженню почутт≥в.