оли ф≥тотерап≥€ може бути п≥дступною?
 оли ф≥тотерап≥€ може бути п≥дступною?
 оли ф≥тотерап≥€ може бути п≥дступною?

ўе з глибокоњ давнини, коли наш≥ предки ≥ в≥дати не в≥дали про фармаколог≥ю, п≥д час хвороб ≥ недуг вони р€тувалис€ природними л≥ками. —учасна медицина, вивчивши д≥ю трав на людський орган≥зм, знайшла в них безл≥ч б≥олог≥чно активних речовин. —ьогодн≥ ми вже багато знаЇмо про чудеса ф≥тотерап≥њ та активно користуЇмос€ нею, уникаючи синтетичних сучасних л≥к≥в. ќднак завжди варто пам'€тати, що «коктейль» з трав'€них компонент≥в може мати дв≥ сторонни, ≥ нав≥ть сам≥ ц≥лющ≥ речовини треба вм≥ти правильно поЇднувати.

ƒ≥йсно, флора нашоњ планети багата ц≥нними б≥олог≥чними речовинами, €к≥ можуть принести людству величезну користь. Ќа жаль, в де€ких випадках ≥ шкоду.

 оли ж ф≥тотерап≥€ може стати небезпечною?

” своњх численних досл≥дженн€х вчен≥ ви€вили в рослинах понад 12 тис€ч б≥олог≥чно активних речовин. ѕри цьому вони впевнен≥, що це в кращому випадку лише дев'€та частина х≥м≥чного арсеналу, €ким волод≥Ї флора.

¬еличезною перевагою л≥карських рослин Ї њх б≥олог≥чна доступн≥сть, а також прийн€тна ц≥на. —ьогодн≥, коли ц≥ни на л≥ки в аптец≥ ростуть з кожним днем, трав'€н≥ збори €к ≥ ран≥ше коштують недорого.

јле не буваЇ все наст≥льки легко ≥ просто. ¬и€вл€Їтьс€, нав≥ть ц≥ невигадлив≥ л≥кувальн≥ травички мають св≥й п≥дступ — наприклад, отруйн≥сть.

Ѕ≥льш≥сть людей вважають, що натуральн≥сть л≥кувальних трав виключаЇ њх шкоду. ƒ≥йсно, ф≥тотерап≥€ знаЇ досить прост≥ трави, €к≥ не можуть викликати серйозних поб≥чних ефект≥в. ќднак Ї рослини, €к≥ без належного знанн€ вс≥х њх властивостей можуть проробити досить серйозн≥ штуки з вашим орган≥змом. Ќаприклад, п≥вденноамериканський кураре запросто може зупинити серце. ™ под≥бн≥ рослини ≥ в наш≥й м≥сцевост≥.

¬с€ справа в тому, що рослини вм≥ють т≥льки накопичувати речовини, але скидати х≥м≥чний Ђбаластї њм не дано. ÷е по€снюЇ застереженн€ ф≥тотерапевт≥в збирати трави б≥л€ проњжджоњ частини. Ќав≥ть нешк≥дливий подорожник, з≥рваний б≥л€ автостради, може стати зовс≥м не корисним.

јле ≥ це ще не все.  онцентрац≥€ корисних речовин в рослин≥ може зм≥нюватис€ ≥ залежить в≥д багатьох фактор≥в: пори року, к≥лькост≥ випавших на його долю сон€чних дн≥в, к≥лькост≥ опад≥в, що випали ≥ нав≥ть час доби, коли була з≥рвана рослина.

“акож необх≥дно знати, €к≥ речовини в €ких частинах трав в≥дкладаютьс€. “ому, €кщо у вас виникло бажанн€ зайн€тис€ збиранн€м трав, то буде потр≥бно вивчити ц≥лий р€д правил ≥ законом≥рностей.

ўе один п≥дступ пол€гаЇ в тому, що не вс≥ л≥карськ≥ рослини можна легко розп≥знати, оск≥льки багато з них мають помилкових дв≥йник≥в, €к≥ при вживанн≥ можуть ви€витис€ по-справжньому отруйними.

ѕредставл€Їмо де€к≥ протипоказанн€ до застосуванн€ л≥карських рослин, знанн€ про €к≥ можуть вам стати корисними:

  • —≥к лист€ алое протипоказаний при гемороњ, запальних захворюванн€х нирок ≥ сечового м≥хура, маткових кровотечах;
  • «в≥роб≥й може ви€витис€ небезпечний при г≥пертон≥њ ≥ п≥двищеноњ температур≥ т≥ла;
  • ћел≥сса ≥ м'€та перцева не рекомендуЇтьс€ при г≥петон≥≥;
  • Ўавл≥€ суворо протипоказана при запальному захворюванн≥ нирок;
  • „ебрець не бажано приймати при захворюванн€х печ≥нки, нирок, шлунка, щитовидноњ залози ≥ при атеросклероз≥ судин мозку ≥ серц€;
  • „орнопл≥дна горобина може нашкодити тим, у кого знижений тиск.

 р≥м того, де€к≥ поЇднанн€ л≥карських трав та х≥м≥чних препарат≥в у принцип≥ не можлив≥, тому перш н≥ж займатис€ самол≥куванн€м, проконсультуйтес€ з ф≥тотерапевтом.