8 крок≥в дл€ захисту в≥д сонц€
8 крок≥в дл€ захисту в≥д сонц€
8 крок≥в дл€ захисту в≥д сонц€

« настанн€м сон€чних теплих дн≥в не зайвим буде ще раз нагадати про правила захисту в≥д ультраф≥олетових промен≥в. „омусь в дощову погоду ми р≥дко вийдемо на вулицю без парасольки, але в €скравий л≥тн≥й день часто забуваЇмо про елементарний захист, €кий б≥льш необх≥дний.

¬с≥ знають про на€вн≥сть сонцезахисних засоб≥в, але мало хто правильно чи регул€рно њх застосовуЇ. “им часом, фах≥вц≥ британського Ќац≥онального фонду з досл≥дженн€ раку шк≥ри стверджують, що 90% випадк≥в раку шк≥ри, не пов'€заного з меланомою, викликан≥ сон€чним випром≥нюванн€м.

—пробуйте уникати головних помилок при використанн≥ сонцезахисних засоб≥в, щоб зберегти вашу красу, а головне, — здоров'€.

1. Ќе економ на крем≥

” 2007 роц≥ було проведено досл≥дженн€, €ке ви€вило серйозний розрив м≥ж ном≥нальним сонцезахисним фактором крему (SPF) ≥ його реальним значенн€м. —права в тому, що економн≥ користувач≥ сонцезахисного крему нанос€ть лише четверту частину необх≥дноњ к≥лькост≥. ƒл€ повноц≥нного захисту обличч€ потр≥бно близько чайноњ ложки крему, а дл€ всього т≥ла Ч близько 50 г.

2. Ќе регул€рне використанн€ крему

якщо ви наносите крем один раз вранц≥, а пот≥м весь день смажитес€ на сонц≥, то проблем не уникнути. Ќав≥ть самий ст≥йкий крем, ст≥йкий до поту ≥ води потребуЇ оновленн€ через кожн≥ дв≥ години. ѕершу порц≥ю бажано наносити за п≥вгодини до виходу на сонце, щоб крем встиг вбратис€, а пот≥м повторюйте процедуру кожн≥ дв≥ години або п≥сл€ купанн€.

3.  рем не п≥дходить твоњй шк≥р≥

ќптимальний захист забезпечать засоби з SPF в≥д 15 ≥ вище. ¬они блокують повний спектр ультраф≥олетового випром≥нюванн€. ј от засоби, розрахован≥ на захист т≥льки в≥д одного типу випром≥нюванн€, блокуватимуть т≥льки частину шк≥дливого спектру.

4. ќдним од€гом не вр€туватис€

¬елика частина ультраф≥олету проникаЇ кр≥зь тканину. SPF звичайноњ футболки всього близько 5. “реба придбати спец≥альний од€г з сонцезахисними властивост€ми, а при пранн≥ використовувати спец≥альний сонцезахисний кондиц≥онер, п≥двищуючий SPF од€гу до 30.

5. «ахист необх≥дний очам, губам ≥ голов≥

якщо ви намазали обличч€ кремом ≥ над≥ли сонцезахисний од€г, це ще не означаЇ, що ви в повн≥й безпец≥. ’оч ”‘-промен≥ невидим≥ оку, але можуть викликати катаракту, рак пов≥ка ≥ рак шк≥ри. ѕри куп≥вл≥ сонцезахисних окул€р≥в, простежте, щоб вони забезпечували повний захист в≥д ультраф≥олету.

Ќа губах шк≥ра дуже тонка, а значить, дуже чутлива до сонц€. ƒл€ губ треба використовувати захисну помаду з фактором не нижче 30 ≥ наносити так само часто, €к ≥ крем.

ƒуже важливо Ч не забувайте про головний уб≥р!

6. «овс≥м уникати сонц€ шк≥дливо

Ќасправд≥, сонце не наст≥льки страшне, €к про нього любл€ть говорити л≥кар≥. ј уникати його повн≥стю нав≥ть шк≥дливо дл€ здоров'€. як не дивно, але серед пац≥Їнт≥в з меланомою найкращ≥ шанси на л≥куванн€ були у тих, хто проводив багато часу на сонц≥. Ћ≥кар≥ вважають, що вс€ справа у в≥там≥н≥ D, €кий допомагаЇ упов≥льнити розвиток раку.

7. Ќе треба ≥гнорувати чай в жарку погоду

якщо збираЇтес€ випити чай, то вибирайте зелений. ¬м≥щен≥ в ньому антиоксиданти допоможуть потенц≥йно раковим кл≥тинам покинути тв≥й орган≥зм ще до того, €к вони завдадуть шкоди йому. ƒв≥ великих чашки зеленого чаю нав≥ть в самий жаркий день Ч маЇ стати правилом.

8. —постер≥гай за родимками

«апоб≥гти захворюванню набагато легше, н≥ж л≥кувати його. ћеланома може спочатку вигл€дати €к невинне ц€тка на шк≥р≥, а сам≥ р≥зн≥ карциноми можуть маскуватис€ п≥д прищики. “ому част≥ше перев≥р€й своЇ т≥ло, особливо в тих м≥сц€х, де розташован≥ родимки.