„и вс≥ шк≥длив≥ звички шк≥длив≥?
„и вс≥ шк≥длив≥ звички шк≥длив≥?
„и вс≥ шк≥длив≥ звички шк≥длив≥?

« самого дитинства батьки намагалис€ прищепити нам хорош≥ манери ≥ вс≥л€ко в≥дучували в≥д шк≥дливих звичок: гризти н≥гт≥, приймати њжу в л≥жку, плюватис€. “ак само поводимос€ ≥ ми з≥ своњми д≥тьми, намагаючись виховати з них культурних людей. ќднак зараз вчен≥ з'€сували, що де€к≥ шк≥длив≥ звички можуть бути дуже корисними дл€ здоров'€.

√ризти н≥гт≥

Ѕританськ≥ вчен≥ з компан≥њ NHS Trust з'€сували, що звичка гризти н≥гт≥ може бути корисною дл€ покращенн€ д≥€льност≥ ≥мунноњ системи. ƒосл≥дники встановили, що ≥мунна система людини маЇ пам'€ть.  ожного разу, коли в орган≥зм потрапл€Ї нова ≥нфекц≥€, мозок посилаЇ сигнал про те, €к њњ подолати. ј при зустр≥ч≥ з невидимою небезпекою вдруге, людина може не побоюватис€ захворюванн€, так €к його орган≥зм вже знаЇ спос≥б знищенн€ небезпеки — т-кл≥тини пам'€т≥ швидко впораютьс€ з вже знайомою ≥нфекц≥Їю.

¬≥дрижка

«вуки в≥дрижки, звичайно, мало кому приЇмн≥. «ате сам процес захищаЇ орган≥зм в≥д зайвого шлункового соку. —пециф≥чний звук лунаЇ п≥д час проходженн€ газ≥в через клапан стравоходу в горл≥. «вуки виход€ть через в≥брац≥ю клапана. √аз, €кий виходить, м≥стить багато р≥зних субстанц≥й, в тому числ≥ ≥ вуглекислий газ, €кий виробл€Їтьс€ в шлунку при зм≥шуванн≥ шлункового соку з жовчю. ѕрискорити процес дуоденогастрального рефлексу можуть де€к≥ моменти, так≥ €к жирн≥ продукти, алкоголь або кур≥нн€. якщо вуглекислий газ не в≥дригувати, то шлунковий с≥к може проникнути в стравох≥д, а це викличе печ≥ю ≥ нав≥ть може стати причиною болю в груд€х.

ѕлюватис€

÷€ некрасива звичка особливо корисна, коли ви надаЇте вплив на орган≥зм ф≥зичними навантаженн€ми. ” так≥ моменти в рот≥ вид≥л€Їтьс€ б≥льше слини, а коли ми спльовуЇмо, то це допомагаЇ нам в≥льн≥ше дихати ротом.

’руст≥ти пальц€ми

Ќезважаючи на те, що ц€ д≥€ вельми неприЇмна багатьом на слух, але вона спри€Ї п≥двищен≥й гнучкост≥ суглоб≥в. ÷ей характерний звук виходить через невелик≥ пухирц≥в пов≥тр€, €к≥ формуютьс€ в синов≥альн≥й р≥дин≥ довколишнього суглоба. Ѕульбашки лопаютьс€ п≥д тиском, коли люди починають тиснути на к≥нц≥вки. ÷е даЇ в≥дчутт€ б≥льшоњ свободи рух≥в.

¬ипускати гази

 ористь цього конфузного процесу можна пор≥вн€ти з в≥дрижкою. Ќакопичен≥ в кишечнику гази орган≥зм спец≥ально виводить. «в≥льненн€ в≥д газ≥в позбавл€Ї в≥д проблеми здутт€, €ка особливо актуальна дл€ людей з чутливим шлунком.

ѓсти в л≥жку

’оч батьки ≥ лаютьс€, але цей процес спри€Ї гарному переварюванню њж≥. ¬≥н пов'€заний з активац≥Їю парасимпатичноњ нервовоњ системи ≥ особливо блукаючим нервом. «'€сувалос€, що будь-€кий стрес негативно впливаЇ на нервову систему ≥ призупин€Ї процес травленн€. —аме тому не можна њсти насп≥х або на ходу, краще це робити в розслабленому стан≥. ј де можна найб≥льше розслабитис€, €к не в л≥жку?