як≥ причини чханн€?
як≥ причини чханн€?

¬≥дпов≥дь на це питанн€ багатьом може здатис€ досить очевидною. „ханн€ стаЇ практично повсюдним у м≥ру похолоданн€, а також в≥д присутност≥ цв≥л≥ або пилку кв≥тучих рослин, на €ких у багатьох людей Ї алерг≥€. јле €кщо згадати про те, що в людському орган≥зм≥ все не просто так, то й процес чханн€ несе в соб≥ певн≥ функц≥њ.

„ханн€ — це раптовий видих, при €кому пов≥тр€ викидаЇтьс€ з нашого носа з ураганною швидк≥стю (150 км / ч).  р≥м того, чханн€ Ч це захисна реакц≥€ орган≥зму на зовн≥шн≥ подразники.

як т≥льки ми в≥дчуваЇмо в нос≥ лоскотанн€, то зупинити процес чханн€ практично неможливо. ” момент чханн€ важко пом≥тити все, що в≥дбуваЇтьс€ з нашим т≥лом, так €к весь процес в≥дбуваЇтьс€ автоматично. јле при ц≥леспр€мованих досл≥дженн€х було встановлено, що за л≥чен≥ дол≥ секунд до бол≥сного або полегшувального «вибуху», ми робимо судомне з≥тханн€, а п≥д час чханн€ сильно закриваЇмо оч≥, н≥би згораючи в≥д сорому. “им не менше, кожен, напевно, пом≥чав, що п≥сл€ чиха самопочутт€ стаЇ набагато краще, на що Ї своњ причини. «а допомогою чханн€ наш орган≥зм позбавл€Їтьс€ в≥д шк≥дливих речовин. Ќ≥с у цьому випадку виступаЇ своЇр≥дним ф≥льтром, €кий очищаЇ поступаюче пов≥тр€ в≥д бактер≥й. “ому, коли в нашому нос≥ збираютьс€ бактер≥њ або в≥руси п≥д час хвороби, або п≥двищене скупченн€ пилу, або в результат≥ алерг≥чноњ реакц≥њ, в нос≥ в≥дбуваЇтьс€ подразненн€ нервових зак≥нчень ≥ вс≥ шк≥длив≥ речовини залишають орган≥зм разом з потоком пов≥тр€.

јле кр≥м функц≥њ очищенн€ орган≥зму ≥снують ≥ ≥нш≥ причини чханн€. “ак, синдром чханн€ викликаЇ сон€чне св≥тло. ƒоктор √енр≥ ≈веретт присв€тив ц≥й причин≥ багато роб≥т. ¬и€вилос€, що при пр€мому €скравому сон€чному св≥тл≥ чхають в≥д 18% до 35% людей. „асто такий синдром передаЇтьс€ спадково.

≤ншою причиною чханн€ називаЇтьс€ щ≥льний об≥д. ” медичних журналах Ї роботи, в €ких згадуЇтьс€ про дв≥ с≥м'њ, де у спадок передаЇтьс€ це незвичайне €вище Ч чханн€ п≥сл€ њж≥.

«наючи про ц≥ дв≥ причини чханн€ Ч сон€чне св≥тло ≥ щ≥льний об≥д, Ч вчен≥ дос≥ не знайшли гени, що в≥дпов≥дають за них.

Ѕританськ≥ вчен≥ встановили, що чханн€ може бути викликано думками про секс. ¬они нав≥ть запропонували по€сненн€ цього незвичайного феномену. ¬перше ≥де€ встановити зв'€зок м≥ж чханн€м ≥ думками про секс прийшла в голову ћахмуду Ѕхутто. ѕ≥дштовхнув його до вивченн€ випадок з практики. ƒо нього звернувс€ пац≥Їнт, чолов≥к середнього в≥ку, з незвичайною скаргою. ¬≥н розпов≥в про неконтрольован≥ напади чханн€, €к≥ виникають при думках про секс.

„им би не було викликане чханн€, завжди потр≥бно прикривати н≥с рукою. “ой, хто не прикриваЇ область носа ≥ рота в т≥сних громадських м≥сц€х, одночасно може передати м≥кроби 150 люд€м.

ƒе€к≥ сором'€злив≥ люди при чханн≥ ≥нод≥ з ус≥х сил стискають н≥с ≥ закривають рот, щоб не збентежити оточуючих своњм гучним чихом. јле робити це дуже небезпечно, так €к так≥ перестороги ведуть до р≥зкого п≥двищенн€ тиску на судини головного мозку, а це може привести до головних бол≥в, сильноњ кровотеч≥ ≥ нав≥ть до ≥нсульту.