” чому користь православного посту?
” чому користь православного посту?
” чому користь православного посту?

” ц≥ дн≥ багато хто з нас дотримуЇтьс€ ¬еликого посту — найсувор≥шого у роц≥. ѕ≥ст Ч особливе випробуванн€, на €ке готовий не кожен. ƒехто з тих, хто пост€ть, вже встигли в≥дчути на соб≥ дискомфорт в≥д харчових обмежень. як же правильно харчуватис€ п≥д час посту, щоб не нашкодити здоров'ю?

—истема чергуванн€ пер≥од≥в вживанн€ п≥сноњ њж≥ ≥ м'€сноњ спри€Ї очищенню орган≥зму в≥д токсин≥в, п≥двищенню ≥мун≥тету, пол≥пшенню складу кров≥, доброму самопочуттю ≥ робот≥ орган≥зму в ц≥лому.

“им, хто прийн€в р≥шенн€ постити, треба розум≥ти, що п≥ст Ч це не розвантажувальна д≥Їта з в≥дмовою в≥д звичайноњ њж≥, а в першу чергу, духовне очищенн€ ≥ зм≥цненн€ орган≥зму. ќбов'€зково треба враховувати медичн≥ аспекти поста. ќрган≥зм вс≥х людей в т≥й чи ≥нш≥й м≥р≥ зашлакований, так €к разом з њжею ≥ водою ми вдихаЇмо токсичн≥ гази, н≥трати та ≥нш≥ шк≥длив≥ речовини, серед €ких ≥ л≥карськ≥ препарати. ј €к часто ми не можемо в≥дмовити соб≥ в надлишков≥й њж≥ ≥ при цьому ведемо малорухливий спос≥б житт€, що не даЇ њж≥ нормально переробл€тис€, через що спов≥льнюЇтьс€ обм≥н речовин.

” такому режим≥ поступово перевантажуЇтьс€ шлунково-кишковий тракт, а також судини, серце, слабшаЇ ≥мун≥тет, орган≥зм стаЇ вразливим дл€ хвороб.

«вичайно, не можна наш орган≥зм пор≥внювати з посудом, ст≥нки €кого легко в≥дмити за допомогою губки. јле природа п≥днесла нам в≥дм≥нний «чист€чий» зас≥б у вигл€д≥ кл≥тковини, пектин≥в фрукт≥в ≥ рослин. ѕ≥сна њжа дбайливо виводить з орган≥зму шк≥длив≥ речовини, усуваЇ продукти гнитт€ ≥ брод≥нн€ в кишечнику, даЇ можлив≥сть розмножуватис€ там корисним бактер≥€м, створюючи спри€тливу дл€ них м≥крофлору в шлунково-кишковому тракт≥. ” вс≥х, хто дотримуЇтьс€ посту, спостер≥гаЇтьс€ зниженн€ цукру в кров≥, зменшенн€ р≥вн€ Ђпоганогої холестерину.

якщо ви вир≥шили постити, особливо вперше, пам'€тайте, що починати це бажати треба акуратно, щоб не зашкодити орган≥зму. Ћ≥кар≥ рекомендують входити в п≥ст поступово, спочатку привчаючи себе до посту к≥лька раз≥в на тиждень, а перед великими постами по черз≥ обмежуючи себе в тих чи ≥нших продуктах.

 ому протипоказаний пост?

¬ашому р≥шенню почати постити повинна передувати консультац≥€ л≥кар€, так €к дотримуватис€ посту можна не вс≥м. —трогий п≥ст не рекомендуЇтьс€ люд€м, зайн€тим важкою ф≥зичною працею, а також люд€м, страждаючим в≥д хрон≥чних захворювань шлунково-кишкового тракту: виразки, гастриту, панкреатиту, холециститу, д≥абету. Ќе можна постити так само тим, хто знаходитьс€ в пер≥од≥ одужанн€ п≥сл€ операц≥њ, ваг≥тним ≥ годуючим матер€м, д≥т€м до 7 рок≥в.

Ќе можна в≥дмовл€тис€ в≥д м'€са хворим на анем≥ю. ћолочнокисл≥ продукти необх≥дн≥ при дисбактер≥оз≥ ≥ тим, хто приймаЇ антиб≥отики. Ќе обов'€зково дотриманн€ суворого посту тим, хто перен≥с будь-€ке ≥нфекц≥йне захворюванн€, ослабити орган≥зм. Ќе забувайте, що головна мета обмеженн€ в њж≥ - зробити орган≥зм чист≥ше ≥ здоров≥ше, тому п≥дходити до посту треба розумно.