„и вм≥Їте ви релаксувати?
„и вм≥Їте ви релаксувати?

Ќаше житт€ — ланцюжок виникаючих проблем, стресових под≥й, конфл≥кт≥в, €к≥ вимагають пошуку р≥шень, а вир≥шивши вс≥ проблеми, ми можемо спочивати на лаврах. ѕроте вже скоро перед нами знову постають невир≥шен≥ завданн€, що вимагають напруженоњ роботи мозку, т≥ла та нервовоњ системи. ¬ круговорот≥ таких активних под≥й людина ризикуЇ на €кийсь час позбутис€ душевних ≥ ф≥зичних сил, €кщо не навчитис€ розслабл€тис€.

 ожному з нас вже добре знайоме слово «релаксац≥€», так €к потреба в розслабленн≥ та в≥дпочинку надзвичайно актуальна в сучасному житт≥.

–елаксац≥€ Ч процес глибокого м'€зового розслабленн€, €кий допомагаЇ зн€ти псих≥чну напругу, викликану р≥зними стресовими ситуац≥€ми.  ожен вибираЇ св≥й спос≥б розслабитис€ ≥ привести в норму думки, почутт€ ≥ т≥ло: комусь подобаЇтьс€ посид≥ти з чашкою кави або чаю, буваЇ також вина або конь€ку, викурити сигарету. јле такий вид релаксац≥њ зовс≥м не в≥дпов≥даЇ њњ д≥йсному значенню.  р≥м того, такий вид в≥дпочинку призводить орган≥зм не до стану спокою, а, навпаки Ч збуджуЇ.

Ѕезсонн€, неможлив≥сть зосередитис€ на одному завданн≥, втрата концентрац≥њ уваги, неуважн≥сть, головний б≥ль ≥ швидка стомлюван≥сть Ч ось чим загрожують под≥бн≥ види релаксац≥њ. јле зв≥дки орган≥зму, €кий живе в режим≥ нон-стоп, черпати сили?

Ќа допомогу приход€ть попул€рн≥ в наш≥ дн≥ поради вченн€ йоги. ќтже, релаксац≥€ необх≥дна дл€ того, щоб позбавл€тис€ в≥д емоц≥йного та ф≥зичного напруженн€, щоб збер≥гати внутр≥шню гармон≥ю, спок≥й, уникати стрес≥в ≥ збер≥гати здоров'€. …ога рекомендуЇ щодн€ обов'€зково хоча б прот€гом 15 хвилин п≥знати методи розслабленн€.

Ќапевно багатьом доводилос€ спостер≥гати за людьми, що займаютьс€ релаксац≥Їю за вченн€м йоги. «даЇтьс€, що вони др≥мають, сид€чи на килимку. јле насправд≥ в њх орган≥зм≥ в≥дбуваЇтьс€ непом≥тна дл€ ≥нших внутр≥шн€ робота, що дозвол€Ї не т≥льки розслабитис€ ф≥зично, але й змусити мозок зб≥льшити життЇву енерг≥ю ≥ оздоровити весь орган≥зм в ц≥лому.

«г≥дно з ученн€м йоги, глибоке внутр≥шнЇ розслабленн€ приводить до нормал≥зац≥њ циркул€ц≥ю життЇвоњ енерг≥њ в т≥л≥. якщо людин≥ вдалос€ повн≥стю розслабитис€, вона в≥дчула релаксац≥ю, т≥ життЇв≥ обставини, €к≥ на ≥нших д≥ють руйн≥вно ≥ призвод€ть до хвороб, стають умовою дл€ самоп≥знанн€. ¬с€ справа в тому, що т≥ло ≥ псих≥ка, знайшовши внутр≥шню гармон≥ю ≥ р≥вновагу, здатн≥ опиратис€ неприЇмност€м, при цьому благополучно пристосовуючись ≥ збираючи ресурси вс≥х р≥зновид≥в, а не розтрачуючи њх у недолугому багатор≥чному витрачанн≥ нервових кл≥тин.

√оловне завданн€ при релаксац≥њ Ч повн≥стю позбутис€ думок ≥ розслабити вс≥ м'€зи т≥ла. —в≥дом≥сть маЇ €к би спустошитис€ ≥ злитис€ з в≥чн≥стю.

—початку дос€гти такого стану непросто Ч починають пересл≥дувати звичн≥ думки, вперто проникаючи в мозок. —в≥дом≥сть, знову Ђохопленаї ними, в≥двол≥каЇтьс€ ≥ забуваЇ про релаксац≥ю. “ому релаксац≥€ Ч це потужна вправа на управл≥нн€ думками, емоц≥€ми, св≥дом≥стю. якщо ви навчитес€ релаксувати Ч зробите величезний прорив в особистому розвитку та збереженн≥ здоров'€.