∆≥нкам спати треба б≥льше, н≥ж чолов≥кам
∆≥нкам спати треба б≥льше, н≥ж чолов≥кам
∆≥нкам спати треба б≥льше, н≥ж чолов≥кам

ƒосить часто в подружн≥х парах розпалюютьс€ суперечки про те, кому вноч≥ вставати до дитини або хто менше втомлюЇтьс€ ≥ повинен б≥льше займатис€ домашн≥м господарством.

ѕогодьтес€, так≥ питанн€, пер≥одично п≥дн≥маютьс€ в кожн≥й родин≥. „олов≥ки ≥ ж≥нки пост≥йно розход€тьс€ в думках, хто менше висипаЇтьс€ ≥ б≥льше втомлюЇтьс€. ќднак €сн≥сть у ц≥ питанн€ допомогли внести вчен≥ досл≥дженн€, €к≥ ми сьогодн≥ розгл€немо.

√оловна функц≥€ сну — дати можлив≥сть кор≥ головного мозку в≥дновитис€ ≥ оновитис€. ѕри цьому вважаЇтьс€, що чим б≥льше ви «користуЇтес€» своњм мозком прот€гом дн€, тим б≥льше часу йому необх≥дно на в≥дновленн€. ƒиректор ÷ентру досл≥дженн€ сну при ун≥верситет≥ в Ћафборо професор ƒжим ќрну встановив, що ф≥зично середньостатистичн≥й ж≥нц≥ потр≥бно на 20 хвилин б≥льше сну, н≥ж чолов≥ков≥. ¬с€ справа в тому, що мозок ж≥нки б≥льш гнучкий ≥ багатозадачний, тому використовуЇтьс€ в р≥шенн€х одночасних комплексних завдань, що стаЇ причиною б≥льшоњ його стомлюваност≥ ≥ вимагаЇ б≥льшого часу сну дл€ в≥дновленн€. “им не менш, час, €кий потр≥бний конкретному чолов≥ков≥ або конкретн≥й ж≥нц≥, може коливатис€ в межах в≥д 6 до 8 годин.

ƒосл≥дники з ”н≥верситету ƒьюка встановили, що ж≥ночий сон повинен бути довше чолов≥чого дл€ п≥дтримки в тонус≥ серцево-судинноњ системи ≥ дл€ нормального самопочутт€ в ц≥лому. Ќестача сну може стати причиною стресу, виникненн€ захворювань серц€, а також цукрового д≥абету 2-го типу. “ака залежн≥сть б≥льше простежуЇтьс€ у ж≥нок, н≥ж у чолов≥к≥в.

“акож досл≥дженн€ показало, що ≥ сама €к≥сть сну (загальна його к≥льк≥сть, здатн≥сть швидко заснути, не прокидатис€ прот€гом ноч≥) може мати дл€ ж≥нок б≥льш серйозн≥ насл≥дки, н≥ж дл€ чолов≥к≥в.

Ђћи ви€вили, що дл€ ж≥нок поганий сон пов'€заний з високим р≥внем психолог≥чного стресу, ворожост≥, депрес≥њ ≥ гн≥ву, в той час €к у чолов≥к≥в ц≥ симптоми не були пов'€зан≥ з €к≥стю снуї, Ч розпов≥в пров≥дний автор досл≥дженн€ псих≥атр ≈двард —уарез з ”н≥верситету ƒьюка.

–ан≥ше досл≥дники з'€сували, що у слабкоњ половини людства част≥ше виникають проблеми з≥ сном. ѕричина в тому, що ж≥нки б≥льш сприйн€тлив≥, сильн≥ше реагують на стреси, н≥ж чолов≥ки, а п≥двищена нервова збудлив≥сть перешкоджаЇ розслабленню, €ке передуЇ сну.

Ќауково також доведено, що ж≥ночий сон б≥льш легкий ≥ неспок≥йний, н≥ж чолов≥чий, а кора мозку в≥дновлюЇтьс€ т≥льки п≥д час фази глибокого сну. ѕрокинувшись серед ноч≥, ж≥нц≥ набагато складн≥ше знову заснути. ƒосл≥дженн€ показали, що найб≥льш спри€тливий пер≥од дл€ глибокого сну Ч ранн€ н≥ч, пот≥м сон стаЇ б≥льш чуйним до зовн≥шн≥х подразник≥в.

÷≥кавий факт: з'€сувалос€, що п≥д час сну не в≥дпочивають т≥льки оч≥, €к≥ пост≥йно стежать за персонажами ваших сновид≥нь.