6 причин перегл€нути ставленн€ до солодкого
6 причин перегл€нути ставленн€ до солодкого
 6 причин перегл€нути ставленн€ до солодкого

«'њсти що-небудь солоденьке дл€ нас означаЇ влаштувати соб≥ св€то: ≥ в≥дчутт€ приЇмн≥, ≥ настр≥й п≥днесений. ∆итт€ р€сн≥Ї солодкими спокусами, в≥дмовити соб≥ в €ких деколи дуже важко. јле завжди потр≥бно знати м≥ру, щоб не т≥льки зберегти здоровими зуби ≥ не з≥псувати ф≥гуру, але ≥ здоров'€ в ц≥лому.

«овс≥м в≥дмовитис€ в≥д солодкого неможливо, адже в ньому м≥ст€тьс€ вуглеводи, так≥ необх≥дн≥ дл€ правильноњ роботи орган≥зму.  р≥м того, цукор стимулюЇ виробленн€ серотон≥ну — «гормону щаст€». јле коли любов до солодкого перетворюЇтьс€ в пристрасть, проблеми з≥ здоров'€м не за горами.

ќстанн≥ досл≥дженн€ вчених ви€вили к≥лька причин, з €ких в≥д солодкого краще утримуватис€.

1. Ѕезпл≥дд€

‘ах≥вц≥ √арвардського ун≥верситету встановили, що вживанн€ великоњ к≥лькост≥ солодкого впливаЇ на виробленн€ тестостерону та естрогену. ѓх недол≥к може привести до розвитку безпл≥дд€.

2. ћолочниц€

∆≥нки, €к≥ не можуть прожити без шматочка тортика або шоколадки, част≥ше страждають в≥д молочниц≥ (уроген≥тальний кандидоз). √рибки з роду Candida, €к≥ провокують по€ву молочниц≥, живуть практично в кожн≥й людин≥, але хвороба розвиваЇтьс€ тод≥, коли њх стаЇ занадто багато. ÷е може виникнути на тл≥ прийому антиб≥отик≥в, але також ≥ внасл≥док прийому њж≥, багатоњ вуглеводами.

3. –ак кишечника

—постереженн€ за тис€чами ж≥нок показали американським ученим, що надм≥рне вживанн€ шоколадок, цукерок ≥ т≥стечок, а також борошн€них вироб≥в може спровокувати утворенн€ зло€к≥сних пухлин у кишечнику, так €к через солодощ≥ п≥дшлункова залоза починаЇ посилено виробл€ти ≥нсул≥н.

4. «ниженн€ мозковоњ д≥€льност≥

≤спанськ≥ вчен≥ на мишах вивчили р≥дк≥сну спадкову хворобу Ч синдром Ћафоре, €кий характеризуЇтьс€ в≥дкладанн€м гл≥когену в кл≥тинах мозку. ” результат≥ розвиваютьс€ еп≥лептичн≥ напади, рухов≥ порушенн€ ≥ недоумство.

ќрган≥зм людини виробл€Ї два спец≥альних б≥лка, €к≥ перешкоджають Ђв≥дкладенн€ї гл≥когену. якщо один з б≥лк≥в пошкоджуЇтьс€, розвиваЇтьс€ синдром Ћафоре. якраз вживанн€ солодкого у великих к≥лькост€х ≥ може порушити цей процес.

¬ одному з американських штат≥в вчен≥ також довели шк≥дливу д≥ю цукру на мозок. « рац≥ону харчуванн€ д≥тей в 803 школах-≥нтернатах ≥ 9 колон≥€х дл€ неповнол≥тн≥х з вилучили солодощ≥, зам≥нивши њх на фрукти та овоч≥. ¬ результат≥ оц≥нки д≥тей в середньому зросли на 1 бал за 5-бальною шкалою, а 50% розумово в≥дсталих д≥тей були визнан≥ здоровими.

5. “ривал≥сть житт€

Ќ≥мецьк≥ вчен≥ встановили, що глюкоза значно скорочуЇ тривал≥сть житт€ людини Ч в середньому на 15 рок≥в житт€.

6. ¬аг≥тн≥сть

¬живанн€ солодощ≥в при ваг≥тност≥ може спровокувати алерг≥чн≥ реакц≥њ у д≥тей ≥ зб≥льшити ризик розвитку у них захворювань нервовоњ системи.

„им зам≥нити солодке?

якщо без солодощ≥в ви не можете прожити ≥ дн€, то ≥снують њх зам≥нники, смачн≥ й корисн≥: мед, мармелад (м≥стить корисний дл€ орган≥зму пектин), зеф≥р (багатий зал≥зом, б≥лком ≥ фосфором), сухофрукти (джерело кл≥тковини, зал≥за ≥ магн≥ю).