ƒ≥знайтес€ джерела рад≥ац≥њ в побут≥!
ƒ≥знайтес€ джерела рад≥ац≥њ в побут≥!
ƒ≥знайтес€ джерела рад≥ац≥њ в побут≥!

—лово «рад≥ац≥€» асоц≥юЇтьс€ у кожного з нас з еколог≥чною катастрофою ≥ страшними насл≥дками дл€ здоров'€. ѕроте присутн≥сть рад≥ац≥њ на наш≥й планет≥ так само нормальна, €к ≥ азоту, ≥ водню.  ожен з нас знаходитьс€ п≥д впливом рад≥оактивного випром≥нюванн€, природного ≥ техногенного. ¬арто пам'€тати, що шк≥дливим дл€ нашого орган≥зму стаЇ лише перевищенн€ допустимого р≥вн€.

ƒжерелом рад≥ац≥њ може стати все що завгодно, починаючи в≥д невинноњ на перший погл€д дит€чоњ ≥грашки ≥ зак≥нчуючи розташованим неподал≥к п≥дприЇмством. “им не менше, ц≥ предмети можна вважати тимчасовими джерелами рад≥ац≥њ, в≥д €ких можна захиститис€.

ѕрирода нашоњ планети маЇ безл≥ч джерел рад≥ац≥њ, про €к≥ ми нав≥ть не п≥дозрюЇмо. ѕредставл€Їмо перел≥к ≥ опис самих рад≥оактивних речей, €к≥ можуть оточувати нас у побут≥.

Ѕразильський гор≥х. ќдин з найб≥льш рад≥оактивних джерел њж≥ в св≥т≥. ѕоњданн€ бразильського гор≥ха у великих к≥лькост€х загрожуЇ тим, що сеча ≥ фекал≥њ стануть надм≥рно рад≥оактивними. ѕричина криЇтьс€ в кор≥нн≥ дерева. ¬оно йде наст≥льки глибоко в землю, що поглинаЇ велику к≥льк≥сть рад≥ю, природного джерела рад≥ац≥њ.

Ѕанани. ÷≥ плоди, €к не дивно, так само в≥днос€тьс€ до рад≥оактивних. јле €кщо бразильський гор≥х ЂвисмоктуЇї рад≥ац≥ю з земл≥, то банани страждають випром≥нюванн€м п≥д впливом генетичного коду. ќднак не варто через це хвилюватис€: щоб отримати променеву хворобу, вам знадобитис€ з'њсти близько 5 м≥льйон≥в банан≥в.

—игарети. Ѕагато сигарет м≥ст€ть так≥ рад≥оактивн≥ матер≥али €к полон≥й-210 ≥ свинець-210. „и це не причина кинути курити раз ≥ назавжди? ÷е ≥зотопи, €к≥ збер≥гаютьс€ на тютюнових листках прот€гом усього процесу виробництва сигарет, вони вид≥л€ютьс€ в пов≥тр€ у вигл€д≥ пари, коли сигарету п≥дпалюють, а пот≥м курець вдихаЇ њх в св≥й орган≥зм. ≤ хоч концентрац≥€ цих ≥зотоп≥в невелика, з часом х≥м≥кати накопичуютьс€ в органах курц€ ≥ можуть стати причиною розвитку де€ких вид≥в раку.

√лин€ний посуд. Ѕагато зразк≥в глин€ного посуду, виробленого до 1960 року, в основному оранжевого або червоного кольору, м≥ст€ть в соб≥ високу концентрац≥ю урану, при додаванн≥ €кого глазур ≥ отримуЇ цей ефектний кол≥р. “акож ≥ скл€ний антиквар≥ат ≥з зеленуватим в≥дт≥нком м≥стить в соб≥ цей ≥зотоп. „и треба говорити, що краще утриматис€ в≥д прийому њж≥ та напоњв з такого посуду?

√л€нцев≥ журнали. ƒл€ виготовленн€ такого паперу його покривають каол≥ном — б≥лою глиною, €ка може м≥стити так≥ рад≥оактивн≥ елементи €к уран ≥ тор≥й.

Ќаповнювач≥ дл€ кот€чих туалет≥в. ÷е одне з джерел рад≥ац≥њ, €ке найб≥льш часто зустр≥чаЇтьс€ в наших будинках. —права в тому, що головний компонент наповнювача Ч бентон≥т, глинистий м≥нерал, €кий, так само €к ≥ каол≥н, м≥стить уран ≥ тор≥й. Ќайб≥льша небезпека пол€гаЇ в тому, що щор≥чно на звалище потрапл€ють тонни такого наповнювача ≥ з часом рад≥ац≥€ може потрапити у п≥дземн≥ води.

÷ентральний вокзал Ќью-…орка. якщо ви збираЇтес€ з цього вокзалу с≥сти на пот€г, то вам не дуже приЇмно буде усв≥домлювати, що це один ≥з самих рад≥оактивних вокзал≥в. ј зумовлена ​​така небезпека ст≥нами та фундаментом, побудованими з гран≥ту Ч г≥рськоњ породи, що м≥стить природну рад≥ац≥ю. ѕри цьому випром≥нюванн€ на вокзал≥ наст≥льки високе, що перевищуЇ р≥вень, €кий за законом можуть випром≥нювати атомн≥ електростанц≥њ.