7 помилок батьк≥в, коли у дитини грип
7 помилок батьк≥в, коли у дитини грип
7 помилок батьк≥в, коли у дитини грип

” сезон простудних захворювань ми вс≥ма силами прагнемо захистити д≥тей в≥д ≥нфекц≥њ. јле €кщо грип все-таки прорвавс€, то моб≥л≥зуЇмо вс≥ сили на боротьбу з ним. јле батьки часто припускаютьс€ помилок при л≥куванн≥ грипу у д≥тей. –озгл€немо найпоширен≥ш≥ з них.

√оловне, що потр≥бно запам'€тати, коли ви або ваш малюк п≥дхопили грип, — не займатис€ самол≥куванн€м. ƒов≥рити здоров'€ в цьому випадку можна т≥льки квал≥ф≥кованим л≥кар€м, так €к грип небезпечний, €к в≥домо своњми ускладненн€ми. якщо при перших ознаках хвороби - висока температура, слабк≥сть, кашель, нежить, — ви дзвоните пед≥атру, то головноњ помилки таки уникаЇте! ѕостарайтес€ ≥ дал≥ не втрачати розсудливост≥ та уникайте наступних помилок.

1. Ќе збивайте в≥дразу температуру

¬исока температура св≥дчить про те, що орган≥зм дитини боретьс€ з в≥русом грипу. ≤ чим активн≥ше ц€ боротьба, тим вище позначка термометра. ўоб контролювати п≥двищенн€ температури ≥ не допустити њњ п≥дн€тт€ до небезпечного р≥вн€, треба регул€рно њњ вим≥рювати. ≤ т≥льки коли позначка термометра покаже вище 38,5° —, варто скористатис€ жарознижуючим засобом, €кий порекомендував пед≥атр.

2. —амов≥льне призначенн€ антиб≥отик≥в

« роками так склалос€, що антиб≥отики ми вважаЇмо пор€тунком в≥д ус≥х хвороб. ќднак ми повинн≥ знати, що антиб≥отики безсил≥ проти в≥рус≥в. якщо л≥кар призначаЇ дитин≥ антиб≥отики, значить, у нього Ї п≥дозри на ускладненн€ — пневмон≥ю, бронх≥т, отит та ≥н. ” цих випадках без них д≥йсно не об≥йтис€.

3.  утати дитину з температурою

ўе в≥д наших бабусь ми засвоњли, що при температур≥ треба пропот≥ти, а тому в≥дразу починаЇмо кутати д≥тей, €к капусту. ‘ах≥вц≥ проти такого вир≥шенн€ проблеми. ¬они вважають, що не можна дитину перегр≥вати, так €к процеси теплоутворенн€ ≥ теплов≥ддач≥ пов'€зан≥ ≥ допомагають регулювати пост≥йну температуру т≥ла. ј €кщо дитину з температурою укутати, в≥дбудетьс€ порушенн€ теплов≥ддач≥, що посилить ситуац≥ю.

ѕри висок≥й температур≥ треба орган≥змов≥ створити умови, за €ких в≥н зможе втрачати тепло. ÷е означаЇ, що од€г маЇ бути в≥льний, з натуральних тканин.

4. —уворий пост≥льний режим

Ќ≥хто не сперечаЇтьс€, що при висок≥й температур≥ малюка треба вкласти в л≥жко. …ому й самому буде не до ≥гор. јле коли жару немаЇ, не варто дитину насильно утримувати в л≥жку, дайте њй можлив≥сть пограти. ј пом≥рн≥ ≥ легк≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ п≥дуть т≥льки на користь, вони актив≥зують вид≥льну ≥ дихальну системи, а також допомагають малюков≥ в≥двол≥ктис€ в≥д хвороби.

5. ¬≥дмова в≥д купанн€

якщо у дитини п≥дн€лас€ температура, то ванна њй протипоказана, а от душ просто необх≥дний. —права в тому, що в пер≥од хвороби малюк активно пот≥Ї ≥ його орган≥зм вид≥л€Ї багато токсин≥в. ѕроцедура душа змиЇ з нього хвороботворн≥ бактер≥њ ≥ допоможе швидше одужати. «авданн€ батьк≥в — простежити, щоб п≥сл€ душу малюк не переохолодивс€.

6. ѕримусове годуванн€

«ниженн€ апетиту — нормальна реакц≥€ орган≥зму на хворобу. ≤ це зрозум≥ло: малюк мало рухаЇтьс€, енерг≥њ витрачаЇ мало, а тому дл€ в≥дновленн€ йому не треба багато њж≥. Ѕ≥льш того, орган≥зм повинен направити сили на боротьбу з в≥русами, а не на перетравленн€ зайвоњ њж≥, €кою батьки годують його. ¬ пер≥од грипу зменшите порц≥њ ≥ не змушуйте дитину з'њдати все до останньоњ крихти.

7. ¬≥дмова в≥д св≥жого пов≥тр€

 оли дитина хвор≥Ї, б≥льш≥сть батьк≥в закривають вс≥ кватирки, перешкоджаючи проникненню в к≥мнату св≥жого пов≥тр€. ÷е дуже серйозна помилка, так €к к≥мнату, де знаходитьс€ хворий малюк, просто необх≥дно пров≥трювати. ÷е зменшить нежить ≥ знизить концентрац≥ю ≥ активн≥сть в≥рус≥в. Ќа час пров≥трюванн€ в≥двед≥ть крих≥тку в ≥ншу к≥мнату, а п≥сл€ пров≥трюванн€ дайте €кийсь час св≥жому пов≥трю прогр≥тис€.