5 ворог≥в ≥мун≥тету
5 ворог≥в ≥мун≥тету

ўоб завжди залишатис€ в тонус≥ ≥ протисто€ти в≥русам, наша ≥мунна система завжди повинна бути в бойов≥й готовност≥. ќднак часто з р≥зних причин вона даЇ збоњ, допускаючи хвороби до нашого орган≥зму. ƒопомогти ви€вити головних вбивць ≥мун≥тету допомогли британськ≥ вчен≥, €к≥ провели детальне досл≥дженн€ цих фактор≥в.

÷укор ≥ непоживна њжа

ќтже, британськ≥ експерти встановили, що найнебезпечн≥шим повс€кденним ворогом нашого ≥мун≥тету Ї цукор. ѕ≥сл€ вживанн€ 100 г цукру за нетривалий час орган≥зму в наступн≥ 5–6 годин буде складн≥ше протисто€ти впливу в≥рус≥в.

 р≥м того, ми вже звикли вживати њжу, насичену х≥м≥чними речовинами, консервантами та ≥ншими «неминучими» компонентами сучасних продукт≥в. ” таких умовах наш ≥мун≥тет не т≥льки не харчуЇтьс€, а загинаЇтьс€ в≥д надлишку отрути.

ѕозбутис€ в≥д токсин≥в допоможе вода — 2 л≥три р≥дини в день.

«неводненн€

Ѕрак р≥дини в орган≥зм≥, дег≥дратац≥€, або зневодненн€, Ч другий прихований ворог нашого ≥мун≥тету. ¬чен≥ в≥дзначають, що зневоднюванн€м страждаЇ кожна друга людина.

„асто ми ≥гноруЇмо питний режим, вважаючи, що чай чи каву, а також супи ц≥лком можуть заповнити потребу нашого орган≥зму у волоз≥. „исту воду ми п'Їмо вкрай р≥дко, т≥льки €кщо в≥дчуваЇмо спрагу. ≈ксперти п≥дказують, що момент спраги можна визначити за кольором сеч≥ Ч €кщо вона концентрована, насиченого кольору, значить, вологи в орган≥зм≥ не вистачаЇ. ” так≥й ситуац≥њ вс≥ системи працюють з перевантаженн€м ≥ в поганих умовах, а ≥мун≥тет починаЇ давати зб≥й.

—треси

 ожне сильне негативне переживанн€, конфл≥кт, емоц≥йний сплеск спри€Ї виробленню гормону кортизолу, €кий руйн≥вно впливаЇ на ≥мун≥тет. ѕ≥сл€ тривалого стресу нас нер≥дко в≥дв≥дують р≥зн≥ захворюванн€ Ч грип, виразка шлунка, г≥пертон≥€ ≥ нав≥ть травми трапл€ютьс€ част≥ше.

якщо ми не задоволен≥ своЇю профес≥йною або особист≥сною реал≥зац≥Їю, позбавлен≥ можливост≥ щось зм≥нити, ≥мун≥тет неминуче буде страждати.

ћалорухом≥сть

¬с≥ ми на соб≥ пом≥чаЇмо, що сучасне житт€ зводить до м≥н≥муму будь-€к≥ ф≥зичн≥ навантаженн€. Ќаше звичне положенн€ Ч сид€че. ћи сидимо на робот≥, вдома, в транспорт≥, за об≥дом, коли трудимос€, коли в≥дпочиваЇмо. Ќаше т≥ло Ч одна завмерла маса, системи функц≥онують ледве-ледве, а €кщо до цього додаЇтьс€ стан стресу Ч ≥мун≥тет пригн≥чуЇтьс€.

Ќедосипанн€

ќсобливо €кщо не висипатис€ прот€гом тривалого часу, то це стане сильним ударом по ≥мун≥тету. якщо у вас сформувалас€ згубна звичка л€гати спати п≥сл€ оп≥вноч≥, майте на уваз≥: мозок не встигаЇ повн≥стю в≥дновитис€ при такому режим≥ сну ≥ ≥мун≥тет з таким ставленн€м до нього швидко здастьс€.

ќтже, €кому з названих вбивць ≥мун≥тету дати б≥льше шансу, вир≥шувати вам. ј може, просто трохи зм≥нити св≥й режим дн€, роботи, сну, ≥ тод≥ н≥€к≥ хвороби не страшн≥!