ѕрихована небезпека зубноњ пасти
ѕрихована небезпека зубноњ пасти
ѕрихована небезпека зубноњ пасти

—ьогодн≥ красива посм≥шка Ч це не т≥льки здоров≥ зуби, це необх≥дний атрибут усп≥ху.  ультивуючи значенн€ голл≥вудськоњ усм≥шки, телебаченн€ та реклама вже м≥цно вбили в наш≥ голови думку, що зубн≥ пасти зм≥цнюють зубну емаль ≥ запоб≥гають кар≥Їсу. јле що саме входить до складу зубноњ пасти?

¬иробники зубноњ пасти з кожним роком прагнуть удосконалити њњ. ћи вс≥ хочемо, щоб ц€ л≥кувальна сум≥ш дл€ порожнини рота дез≥нф≥кувала, боролас€ з бактер≥€ми, осв≥жала подих, в≥дб≥лювати зуби ≥ багато ≥ншого. “ака багатозадачн≥сть змушуЇ виробник≥в включати в зубну пасту все нов≥ ≥ нов≥ компоненти.

«убна паста в≥дноситьс€ до тих продукт≥в, €ким ми користуЇмос€ пост≥йно ≥ практично не замислюЇмос€, з чого вона складаЇтьс€. ƒ≥йсно, це не продукт харчуванн€, нав≥що ж концентруватис€ на њњ складових? ѕри цьому ми вже навчен≥, що зуби треба чистити 2Ц3 рази на день, а за роки це виходить в≥д 730 до 1095 раз≥в. ’оч ми ≥ не вживаЇмо зубну пасту всередину, але др≥бн≥ њњ частинки все одно кожен раз потрапл€ють до нас у шлунок. ј це змушуЇ все ж задуматис€, з чого вона складаЇтьс€.

” давнину зубна паста складалас€ з таких компонент≥в €к поп≥л копит кор≥в, поп≥л €Їчноњ шкаралупи, подр≥бнен≥ к≥стки, раковини устриць, порошок деревного вуг≥лл€ ≥ кори. „и можуть похвалитис€ розк≥шшю таких ≥нгред≥Їнт≥в сучасн≥ зубн≥ пасти? –озгл€немо основн≥ складов≥ наших зубних паст.

 арбомер 956 Ч використовуЇтьс€ дл€ ущ≥льненн€ та стаб≥л≥зац≥њ емульс≥њ.

 арраг≥нан Ч екстракт червоних водоростей, €кий використовуЇтьс€ в €кост≥ загусник≥в в зубних пастах.

 арбоксиметилцелюлоза натр≥ю Ч в≥дома також €к целюлозна жуйка ≥ використовуЇтьс€ €к загусник дл€ кремових зубних паст.

 окам≥допроп≥лбетањн Ч використовуЇтьс€ дл€ сп≥нюванн€ та видобуваЇтьс€ з кокосового масла. ¬≥н допомагаЇ забезпечити консистенц≥ю аромат≥в, поки продукт знаходитьс€ в тюбику. ѕ≥д час чищенн€ зуб≥в сп≥нюванн€ допомагаЇ поширюватис€ паст≥ в рот≥, а пот≥м компонент допомагаЇ легко видалити пасту при полосканн≥ водою.

∆овтий ≥ червоний барвники Ч њх отримують з нафти або кам'€новуг≥льноњ смоли. ÷≥ синтетичн≥ барвники затверджен≥ державним органом —Ўј дл€ використанн€ у фармацевтиц≥ та косметиц≥.

√л≥церин Ч з'Їднанн€, використовуване дл€ балансу ≥ п≥дтримки вологост≥. ” зубн≥й паст≥ цей компонент збер≥гаЇ продукт в≥д висиханн€, а також покращуЇ смак.

—люда Ч порошкопод≥бна б≥ла речовина, що використовуЇтьс€ в €кост≥ абразиву в гелев≥й зубн≥й паст≥ дл€ пол≥руванн€ зуб≥в.

Ѕензоат натр≥ю Ч перешкоджаЇ накопиченню м≥кроорган≥зм≥в у зубн≥й паст≥.

ѓдкий натр≥й Ч присутн≥й в зубн≥й паст≥, щоб нейтрал≥зувати рЌ ≥нших ≥нгред≥Їнт≥в.

як бачимо, зубна паста Ч наб≥р х≥м≥чних елемент≥в, а тому зловживати њњ використанн€ не варто. якщо з'њсти њњ у велик≥й к≥лькост≥, то можуть виникнути бол≥ в живот≥, запор, утрудненн€ диханн€, серцевий напад, блювота.

ўе один небезпечний факт про зубну пасту

‘ах≥вц≥ ѕ≥вденно-«ах≥дного медичного центру при “ехаському ун≥верситет≥ з'€сували, що регул€рне використанн€ зубноњ пасти може бути небезпечним дл€ псих≥ки. ќсобливому ризику п≥ддаютьс€ люди, €к≥ р€сно вичавлюють зубну пасту на щ≥тку. ¬и€вилос€, що псих≥ку п≥дриваЇ п≥двищений р≥вень цинку, €кий майже завжди присутн€ в зубн≥й паст≥. ÷е в≥дбуваЇтьс€ в тому випадку, €кщо людина використовуЇ два ≥ б≥льше тюбика зубноњ пасти на тиждень або чистить зуби п≥сл€ кожного прийому њж≥ (5 раз≥в ≥ б≥льше в день).

≈ксперти вважають безпечним використанн€ одного тюбика прот€гом двох м≥с€ц≥в.

13.09.2013