„ому виникаЇ с≥точка на ногах?
„ому виникаЇ с≥точка на ногах?
„ому виникаЇ с≥точка на ногах?

—ин≥ ≥ ф≥олетов≥ роздут≥ прожилки на ногах стають справжньою неприЇмн≥стю дл€ будь-€коњ ж≥нки. ћайже кожна представниц€ прекрасноњ стат≥ уважно вивчаЇ своњ ноги ≥ губитьс€ в здогадах — чому вони з'€вл€ютьс€?

ƒ≥йсно, здаЇтьс€ видимих ​​причин дл€ по€ви роздутих вен немаЇ, але з кожним роком ц€ неестетична с≥тка все б≥льше захоплюЇ поверхню н≥г. ’тось намагаЇтьс€ не пом≥чати цих дефект≥в, хтось хвилюЇтьс€, що њх видно оточуючим.

—хильн≥сть до варикозного розширенн€ вен найчаст≥ше передаЇтьс€ у спадок. ∆≥нц≥ досить погл€нути на ноги своЇњ бабус≥ ≥ мами, щоб визначити, чи варто турбуватис€. ј €кщо профес≥йна д≥€льн≥сть така, що на вени н≥г припадаЇ велике навантаженн€, то проблеми не уникнути.

¬арикозн≥ «з≥рочки» Ї в кожноњ ж≥нки, але взагал≥ варикозна недостатн≥сть визнана частиною комплексу серцевосудинних проблем, €к≥ заволод≥ли людством ще на початку XX стол≥тт€.

ўо таке хрон≥чна венозна недостатн≥сть?

ѕ≥д цим терм≥ном л≥кар≥ об'Їднують р€д захворювань, що призвод€ть до тривалого, ≥нод≥ дов≥чного порушенн€ венозного в≥дтоку з нижн≥х к≥нц≥вок. ¬арикозна хвороба Ч найпоширен≥ша судинна патолог≥€, €кою страждають до 40% працездатного населенн€.

¬арикозна хвороба характеризуЇтьс€ нер≥вном≥рним зб≥льшенн€м просв≥ту ≥ довжини вен. ”творенн€м вузл≥в у стоншених д≥л€нках венозноњ ст≥нки. як правило, уражаютьс€ вени н≥г.  оли ми перебуваЇмо у вертикальному положенн≥, 60–70% циркулюючоњ кров≥ знаходитьс€ нижче р≥вн€ серц€ ≥ вени н≥г несуть п≥двищене навантаженн€.

—еред фактор≥в, що спри€ють по€ву венозних с≥точок на ногах, кр≥м спадковоњ схильност≥, - тривалий малорухливий стан, ваг≥тн≥сть, ожир≥нн€.

Ќайважлив≥шим фактором ризику, що порушуЇ роботу перифер≥йних вен, Ї необх≥дн≥сть подовгу сто€ти на ногах. ” цьому випадку при спадков≥й схильност≥ ≥ слабкост≥ венозних ст≥нок кров застоюЇтьс€ в поверхневих ≥ глибоких венах ≥ тиск в них п≥двищуЇтьс€. ѕост≥йний заст≥й кров≥ в поверхневих венах з часом призводить до њх розт€гуванн€ ≥ деформац≥њ. —аме тому захворюванню найчаст≥ше схильн≥ представники певних профес≥й Ч продавц≥, перукар≥, викладач≥, повара...

ѕоради тим, хто схильний до варикозу

  • нос≥ть взутт€ на ст≥йкому каблуц≥ 4Ц6 см
  • прот€гом дн€ знайд≥ть час, щоб прис≥сти й п≥дн€ти ноги на 15 см вище р≥вн€ серц€
  • займ≥тьс€ ходьбою, плаванн€м, лижами
  • забезпечте орган≥зм достатньою к≥льк≥стю р≥дини Ч 6Ц8 скл€нок щодн€
  • нос≥ть в≥льний од€г, особливо важливо це дл€ плечей ≥ стегон
  • намагайтес€ не носити т€жкост≥, а в магазинах використовуйте в≥зок дл€ покупок
  • не втрачайте можлив≥сть п≥дн€тис€ по сходах п≥шки
  • п≥сл€ душу обполосн≥ть ноги холодною водою, це не дасть венам розширитис€ ≥ полегшить кровооб≥г.