’то страждаЇ Ђ—индромом ѕлюшк≥наї?
’то страждаЇ Ђ—индромом ѕлюшк≥наї?
’то страждаЇ Ђ—индромом ѕлюшк≥наї?

 ожен з нас хоча б раз у житт≥ стикавс€ з ситуац≥Їю, коли пора викинути зламану р≥ч, але шкода. “€га до збиранн€ у де€ких людей перейшла кордони власних балкон≥в або комор ≥ перетворилас€ на справжню психолог≥чну проблему, €к≥й фах≥вц≥ дали назву — с≥ллогоман≥€.

ќсновними ознаками новоњ хвороби Ї ман≥акальне прагненн€ до збер≥ганн€ речей. «—индром ѕлюшк≥на» був ≥ ран≥ше знайомий психологам, але в 1966 роц≥ його класиф≥кували €к самост≥йне захворюванн€. ¬ивченн€м симптом≥в даноњ патолог≥њ останн≥м часом займалис€ сп≥вроб≥тники ≤нституту житт€ з ’артфорда, —Ўј.

ѕро€ви Ђсиндрому ѕлюшк≥наї

’арактерними ознаками цього псих≥чного розладу Ї недбале та байдуже ставленн€ до власноњ особистост≥, св≥дома ≥зол€ц≥€ в≥д сусп≥льства ≥ патолог≥чне накопиченн€. «биральництво €вл€Ї собою р≥зновид ман≥њ ≥ пол€гаЇ в пост≥йному збер≥ганн≥ в будинку зламаних ≥ непотр≥бних речей. « одного боку, начебто немаЇ ≥ н≥чого страшного, €кщо людин≥ не хочетьс€ розлучатис€ з≥ старою сковор≥дкою. јле €кщо зламаних ст≥льц≥в, д≥р€вих рушник≥в стаЇ ст≥льки, що вони займають весь життЇвий прост≥р Ч це перетворюЇтьс€ на серйозну проблему. ѕри цьому страждаЇ не сам Ђѕлюшк≥нї, а його оточенн€ - родич≥ та сус≥ди.

–озвиток с≥ллогоман≥≥ призводить до того, що людина не просто не хоче викидати предмети побуту, але ≥ починаЇ ст€гати в квартиру знайдене на вулиц≥. ј це вже не просто неприЇмно, але й небезпечно дл€ ф≥зичного здоров'€ Ч на викинутих кимось предметах може знаходитис€ колосальне число самих р≥зних бактер≥й.

ѕричини розвитку с≥ллогоман≥≥

ѕерша причина Ч травма голови або перенесен≥ операц≥њ на головному мозку, так €к на по€ву Ђсиндрому ѕлюшк≥наї впливаЇ пошкодженн€ лобових часток.

ƒруга причина Ч стрес, наприклад, через втрату когось ≥з близьких.

“рет€ причина – г≥пертрофований розвиток ощадливост≥ або пристраст≥ до колекц≥онуванн€ внасл≥док в≥кових зм≥н.

„етверта причина Ч страх нужди, що особливо €скраво про€вл€Їтьс€ в колишн≥х союзних республ≥ках. якщо б≥льший в≥др≥зок житт€ займав пер≥од тотального деф≥циту, коли стратег≥чн≥ запаси речей ≥ продукт≥в були необх≥дн≥стю. ” цьому випадку ц≥лком лог≥чно, що в похилому в≥ц≥ людина продовжуЇ збирати все Ђна крайн≥й випадокї або Ђна чорний деньї.

Ћ≥куванн€ Ђсиндрома ѕлюшк≥наї

Ћ≥куванн€ даного розладу неможливо без згоди хворого. ѕри цьому особливо л≥тн≥ люди р≥дко визнають свою неправоту ≥ взагал≥ хворобу. ÷е означаЇ, що родичам доводитьс€ шукати вих≥д ≥з ситуац≥њ самост≥йно. Ќаприклад, можна спробувати хворого переконати, що шукати доб≥рку старого журналу набагато ц≥кав≥ше, н≥ж захаращувати квартиру старими речами. «вичайно, родич≥ повинн≥ допомагати Ђѕлюшк≥нуї з прибиранн€м будинку, стежити, щоб реч≥ не скупчувалис€ у великих к≥лькост€х.

јле €кщо ман≥€ накопиченн€ придбала велик≥ розм≥ри, то треба нав≥ть ц≥ною конфл≥кту зв≥льн€ти прост≥р в≥д старих речей. якщо це буде в≥дбуватис€ регул€рно, то ваш Ђѕлюшк≥нї з часом стане ставитис€ до таких чисток б≥льш спок≥йно.