ѕро що розкажуть харчов≥ пристраст≥?
ѕро що розкажуть харчов≥ пристраст≥?
 ѕро що розкажуть харчов≥ пристраст≥?

Ѕагатьох з нас час в≥д часу в≥дв≥дують нав'€злив≥ бажанн€ з'њсти чогось особливого. Ќайчаст≥ше харчов≥ пристраст≥ можуть розпов≥сти не лише про с≥мейн≥ звички, але ≥ пов≥дати про стан здоров'€.

Ћюдський орган≥зм Ч високорозвинена розумна машина, €ка завжди даЇ знати своЇму Ђхаз€њнуї про неполадки в тих чи ≥нших системах, посилаючи р≥зн≥ сигнали. Ќаше завданн€ Ч навчитис€ прислухатис€ ≥ розп≥знавати ц≥ сигнали. ≤нод≥ це можуть бути €к≥сь хвороблив≥ в≥дчутт€, а ≥нод≥ - харчов≥ примхи. Ќер≥дко вони з'€вл€ютьс€ через брак певноњ речовини або нав≥ть можуть сигнал≥зувати про початок серйозного захворюванн€.

ќтже, про що ж може сигнал≥зувати орган≥зм, €кщо його господар€ нестерпному т€гне на так≥ продукти.

—олодке

“€га до солоденького може св≥дчити про розумове або ф≥зичне перенапруженн€. —олодка њжа Ї джерелом глюкози, €ка активно бере участь у виробленн≥ гормону стресу Ч адренал≥ну, а в≥н, у свою чергу, Ї основним постачальником енерг≥њ дл€ головного мозку. ” ситуац≥њ стресу цукор витрачаЇтьс€ швидше ≥ орган≥зм пост≥йно потребуЇ нов≥ порц≥њ. як же себе не побалувати солоденьким? Ќайб≥льше п≥д≥йде г≥ркий шоколад або пастила. ј ось в≥д вживанн€ здоби краще в≥дмовитис€, так €к в н≥й багато важких вуглевод≥в. ќднак €кщо бажанн€ з'њсти солодкого стаЇ нав'€зливим прот€гом тривалого часу, це повинно серйозно насторожити, оск≥льки це один ≥з симптом≥в цукрового д≥абету.

—олоне

якщо дуже т€гне на солоненьке, це ще не означатиме ваг≥тн≥сть. ¬тома ≥ нервов≥ переживанн€ виснажують орган≥зму ≥ мозок даЇ зрозум≥ти, що вимагаютьс€ природн≥ матер≥али ≥ сол≥. ўоб дати орган≥зму все необх≥дне, введ≥ть в рац≥он злаки, несолоне гор≥хи, фрукти ≥ овоч≥.

—ильне бажанн€ з'њсти солоне може св≥дчити ≥ про те, що в орган≥зм≥ з'€вилис€ осередки ≥нфекц≥њ, особливо часто це проблеми з сечостатевою системою: цистит, простатит, запаленн€ придатк≥в ≥ т.д. “акож це може бути пов'€зано з≥ зниженн€м ≥мун≥тету.

√остре

ѕристрасть до гострого з'€вл€Їтьс€ тод≥, коли порушена секреторна та евакуаторна функц≥њ шлунка. ¬ам може захот≥тис€ њсти б≥льше гостроњ њж≥, €кщо у вашому рац≥он≥ зб≥льшилас€ к≥льк≥сть жирного. ” цьому випадку орган≥зм може зажадати перцю або часнику дл€ стимул€ц≥њ травленн€. јле €кщо рац≥он останн≥м часом ≥стотно не зм≥нювавс€, то це може стати сигналом порушенн€ л≥п≥дного обм≥ну.

∆ирне

–аптова пристрасть до сала чи хот-дог≥в, €ка не Ї звичкою, може св≥дчити про брак кальц≥ю та жиророзчинних в≥там≥н≥в. “акож нездорова т€га до жирного може виникнути при тривал≥й д≥Їт≥ з обмеженн€м жир≥в, при п≥двищеному ф≥зичному навантаженн≥ ≥ де€ких захворюванн€х (ожир≥нн€, наприклад).

 ава

Ќепереборне бажанн€ випити кави св≥дчить про спроби п≥дбадьоритис€. ќднак Ї б≥льш ефективн≥ засоби в≥д сонливост≥ - б≥лок, зал≥зо ≥ фол≥Їва кислота. ¬иходить, що зам≥сть чашки кави краще з'њсти одне варене €йце, а також допоможуть тримати в тонус≥ орган≥зм риба ≥ червоне м'€со.


10.09.2013