„и впливаЇ комп'ютер на наш з≥р?
„и впливаЇ комп'ютер на наш з≥р?
„и впливаЇ комп'ютер на наш з≥р?

якщо ви багато часу проводите за комп'ютером, то рано чи п≥зно в≥дчуЇте пог≥ршенн€ зору. „и можливо уникнути шк≥дливого впливу на оч≥ комп'ютерноњ техн≥ки або в≥дновити вже з≥псований з≥р?

ѕрацюючи за комп'ютером, ми пост≥йно читаЇмо тексти р≥зного шрифту, перегл€даЇмо картинки ≥ в≥део. ¬се це викликаЇ величезне навантаженн€ на оч≥. ј напруга — це стрес ≥ €к насл≥док Ч пог≥ршенн€ зору. Ќаш з≥р сформувавс€ в результат≥ тривалоњ еволюц≥њ ≥ за короткий пер≥од науково-техн≥чного прогресу не встиг пристосуватис€ до зображень на екран≥ комп'ютера.  артинка на мон≥тор≥ в≥др≥зн€Їтьс€ в≥д природного зображенн€ тим, що вона самоосв≥тна, а не в≥дбита.  р≥м того, зорова напруга зростаЇ через те, що погл€д пост≥йно доводитьс€ перем≥щати з мон≥тора на клав≥атуру.

—ильно шкодить зору ≥ не€к≥сне програмне забезпеченн€. Ќевдалий п≥дб≥р кольору, шрифт≥в, компоновки в≥кон може значно пог≥ршити наш з≥р. —в≥й внесок внос€ть ≥ невдале розташуванн€ мон≥тора, неправильна орган≥зац≥€ робочого м≥сц€. „асто зорова напруга викликаЇ ≥ забруднений мон≥тор. ЅуваЇ, що маса поточних справ не залишаЇ часу зайвий раз протерти екран спец≥альною серветкою. ј робити це краще вранц≥, ще до включенн€ –  мон≥тора, поки в≥н не нагр≥вс€.

—вою роль в≥д≥граЇ ≥ неправильне розташуванн€ мон≥тора. ѕадаюче пр€мо на екран св≥тло з в≥кна робить зображенн€ бл€клим, що змушуЇ оч≥ б≥льше напружуватис€. Ќе можна розташовувати мон≥тор ≥ навпроти в≥конного отвору, так €к сильна контрастн≥сть зображенн€ сильно стомлюЇ оч≥.

Ћ≥кар≥-офтальмологи пом≥тили, що небезпечний не сам мон≥тор комп'ютера, ск≥льки «сух≥сть очей». ¬она виражаЇтьс€ печ≥нн€м, в≥дчутт€м, що щось потрапило в око. «≥р напружуЇтьс€, стежачи за безперервним б≥гом св≥тлових промен≥в. як правило, ми моргаЇмо близько 20 раз≥в на хвилину, при цьому сльозоточив≥ залози зволожують рог≥вку. Ќерухомий погл€д на екран скорочуЇ морганн€ приблизно в три рази. ÷е веде до того, що око стаЇ Ђсухимї, що веде до зниженн€ гостроти ≥ втрати зору. ” цьому випадку допоможуть спец≥альн≥ очн≥ крапл≥ ≥ щор≥чна консультац≥€ л≥кар€-офтальмолога.

як допомогти очам за комп'ютером?

ƒл€ проф≥лактики пог≥ршенн€ зору кожну годину-п≥втори роб≥ть в≥дпочинок дл€ очей. ѕостарайтес€ част≥ше моргати, щоб уникнути сухост≥ ока. ƒопоможуть ≥ нескладн≥ вправи: подив≥тьс€ очима вгору-вниз, вправо-вл≥во. ѕот≥м обертайте очима за ≥ проти годинниковоњ стр≥лки по черз≥.

’арчуванн€ дл€ очей

якщо ви в≥дчуваЇте, що ваш з≥р пог≥ршуЇтьс€, введ≥ть у св≥й рац≥он продукти, €к≥ зм≥цнюють судини с≥тк≥вки ока: чорниц€, чорна смородина, морква. –ац≥он короткозорих повинен включати печ≥нку тр≥ски та зелень.