6 факт≥в про щепленн€ в≥д грипу
6 факт≥в про щепленн€ в≥д грипу
6 факт≥в про щепленн€ в≥д грипу

«ак≥нченн€ зими часто пов'€зано з сезоном грипу. ÷е час, коли треба подумати, €к захистити себе ≥ своњх р≥дних в≥д цього небезпечного ≥нфекц≥йного захворюванн€. ƒе€к≥ с≥м'њ вже завели традиц≥ю щороку робити вакцинац≥ю. ћожливо, про такий спос≥б не допустити грип варто задуматис€ ≥ ≥ншим.

як в≥домо, не так страшний грип, €к його ускладненн€ — запаленн€ легень, бронх≥т, отит та багато ≥нших. ќсобливу небезпеку становить грип дл€ ваг≥тних ж≥нок, д≥тей ≥ л≥тн≥х людей. ¬же к≥лька рок≥в медицина пропонуЇ в проф≥лактичних ц≥л€х населенню щепленн€ в≥д грипу. ќднак б≥льш≥сть украњнц≥в все ще не дов≥р€Ї новим вакцинам, вол≥ючи перехвор≥ти, н≥ж п≥ти на вакцинац≥ю. ѕричиною всьому брак ≥нформац≥њ про те, що таке щепленн€ в≥д грипу ≥ €к воно працюЇ. ћи ознайомимо з важливими фактами, €к≥ допоможуть прийн€ти правильне р≥шенн€ дл€ свого здоров'€.

 ому потр≥бно робити щепленн€ в≥д грипу?

ћ≥н≥стерство охорони здоров'€ рекомендуЇ вс≥м щепитис€ в≥д грипу, а особливо це потр≥бно д≥т€м в≥д шести м≥с€ц≥в до п'€ти рок≥в, а також дорослим п≥сл€ 65 рок≥в, так €к саме ц≥ в≥ков≥ категор≥њ найб≥льш схильн≥ до ризику заразитис€.

 ому не потр≥бне щепленн€?

¬ин€тки з правил ≥снують завжди. ¬ першу чергу це стосуЇтьс€ людей з алерг≥Їю, особливо на €йц€, так €к саме б≥лок Ч основа щепленн€.  р≥м того, щепленн€ в≥д грипу не варто робити тим, хто ран≥ше вже стикавс€ з неприЇмною реакц≥Їю на попередн≥ щепленн€. ј також протипоказане щепленн€ д≥т€м до шести м≥с€ц≥в.

 оли краще щепитис€ в≥д грипу?

√рипозний сезон починаЇтьс€ ще на початку жовтн€ ≥ може протривати до к≥нц€ весни, тому тим, хто не плануЇ хвор≥ти, краще зробити вакцинац≥ю на самому початку сезону. ƒл€ повноц≥нного розвитку антит≥л вимагаЇтьс€ практично два тижн≥, такий терм≥н даЇ впевнен≥сть, що щепленн€ захистить в≥д хвороби.

¬иди вакцини

ўепленн€ в≥д грипу Ї двох тип≥в. ѕерший Ч актуальна вакцина, що вводитьс€ за допомогою голки. ¬ орган≥зм ввод€тьс€ мертв≥ колон≥њ в≥рус≥в.  ожна вакцина м≥стить у соб≥ три р≥зн≥ типи в≥рус≥в, €к≥ визначаютьс€ науковим шл€хом. ƒругий Ч назальний спрей. Ќа в≥дм≥ну в≥д ≥н'Їкц≥њ, назальний спрей наповнений живими в≥русами грипу, хоч ≥ ослабленими. “акий тип щепленн€ рекомендований т≥льки здоровим люд€м в≥д 2 до 49 рок≥в, виключаючи ваг≥тн≥сть.

ўор≥чна вакцинац≥€

«роблене один раз щепленн€ в≥д грипу, не захистить вас на все житт€. ўороку в≥рус грипу мутуЇ, ≥ те, що було зроблено в цьому роц≥, не захистить в наступному. «≥ зм≥ною в≥русу, пристосовують до нього ≥ вакцину. “≥льки актуальне на даний момент щепленн€ може зупинити грип.

Ќ≥€ких гарант≥й

ўепленн€ в≥д грипу не може гарантувати 100% захист в≥д ≥нфекц≥й ≥ простуд. „ерез пост≥йну мутац≥ю в≥русу шанс захистити себе в≥д вс≥х ≥нфекц≥й невеликий. ÷е стаЇ одн≥Їю з найпоширен≥ших причин, по €к≥й багато людей в≥дмовл€ютьс€ в≥д протигрипозного щепленн€, вважаючи його марним.