6 причин, по €ким навчанн€ в ун≥верситет≥ ви€вл€Їтьс€ шк≥дливим
6 причин, по €ким навчанн€ в ун≥верситет≥ ви€вл€Їтьс€ шк≥дливим
 6 причин, по €ким навчанн€ в ун≥верситет≥ ви€вл€Їтьс€ шк≥дливим

ћолод≥ люди, що сто€ть на пороз≥ самост≥йного житт€, багато змушен≥ слухати про користь ≥ необх≥дн≥сть осв≥ти. ƒ≥йсно, отримати гарну осв≥ту сьогодн≥ намагаЇтьс€ кожен прогресивний учень. јле все повинно бути добре в м≥ру. —ьогодн≥ ми наведемо к≥лька факт≥в, €к≥ довод€ть, що навчанн€ в ун≥верситет≥ може бути шк≥дливим €к дл€ ≥нтелекту, так ≥ дл€ здоров'€ в ц≥лому.

¬чен≥ науковим способом перев≥рили 6 факт≥в, €к≥ викрили користь вищоњ осв≥ти. ¬≥рити њм чи н≥, кожен сам прийме р≥шенн€.

1. —ид≥нн€ весь день

ћалорухом≥сть знижуЇ розумов≥ зд≥бност≥. ўоб встановити, €к тривал≥сть сид≥нн€ впливаЇ на людське здоров'€, доктор ƒжеймс Ћев≥н з кл≥н≥ки ћайо пров≥в р€д тест≥в. –езультати вийшли досить жалюг≥дними.

ѕерш за все, доктор Ћев≥н встановив, що щоденна нерухом≥сть впливаЇ на зб≥льшенн€ ваги, а пот≥м зрозум≥в, що вона позначаЇтьс€ ≥ на мозков≥й д≥€льност≥. ¬чений ви€вив, що у людей, €к≥ сид€ть на одному м≥сц≥ б≥льше двох годин, ≥стотно знижуЇтьс€ обм≥н речовин, що пр€мо пов'€зано з когн≥тивними зд≥бност€ми. Ћюдський мозок в €кост≥ палива використовуЇ глюкозу, €ка виникаЇ в орган≥зм≥ за допомогою спалюванн€ калор≥й. якщо перед ≥спитом к≥лька годин п≥др€д сид≥ти на м≥сц≥ ≥ зубрити матер≥ал, то мозок почне сприймати ≥нформац≥ю не так ефективно.

2. √рупове мисленн€

Ќавчанн€ в ун≥верситет≥ зд≥йснюЇтьс€ в колектив≥. Ќеможливо соб≥ у€вити, щоб вс≥ ресурси ≥ час витрачалис€ на одного студента. ” зв'€зку з цим навчальний процес проходить в групах по 20-30 чолов≥к. ѕрактикуЇтьс€ метод, коли групи дробл€тьс€ на б≥льш др≥бн≥, проте це не зробить вас розумн≥шим.

¬чен≥ з ун≥верситету ¬≥рджин≥њ попросили студент≥в пройти тести на IQ спочатку ≥ндив≥дуально, а пот≥м в групах по п'€ть чолов≥к. ” другому випадку результати були значно г≥рше. ‘ах≥вц≥ припустили, що всьому виною соц≥альний статус, €кий наш мозок не може ≥гнорувати. ¬иходить, що люд€м доводитьс€ фокусуватис€ на своњй соц≥альн≥й рол≥ в груп≥, нав≥ть п≥дсв≥домо, а не на основн≥й поточн≥й задач≥. ƒосл≥дники вважають, що така повед≥нка закр≥плюЇтьс€ за п'€ть рок≥в ≥нституту ≥ про€вл€Їтьс€ п≥зн≥ше за ≥нших важливих обставин.

3. Ѕагатозадачн≥сть

¬иконувати одночасно к≥лька справ пробували все. ƒл€ студента з його напруженим граф≥ком це звичайна справа. ќднак при спроб≥ виконувати к≥лька справ одночасно усп≥шност≥ не додастьс€, а кожна справа буде виконуватис€ т≥льки г≥рше.

4. —трес

Ѕез цього не обходитьс€ жоден навчальний процес. ѕост≥йно перебувати на уваз≥, усв≥домлювати, що ваше майбутнЇ залежить в≥д €кост≥ оц≥нок, необх≥дн≥сть часто приховувати своњ д≥њ. ” так≥й напружен≥й обстановц≥ здатн≥сть адекватно реагувати на стрес стаЇ все важчою. —трес знижуЇ к≥льк≥сть нейрон≥в у мозку, зменшуючи таким чином здатн≥сть мозку обробл€ти ≥ збер≥гати нову ≥нформац≥ю.

5. —он

„и варто говорити про те, що кожному студенту знайоме пост≥йне в≥дчутт€ недосипанн€! “акий стан справ також негативно в≥дображаЇтьс€ на розумових зд≥бност€х.

6. Ћекц≥њ

ƒосл≥дженн€ показали, що б≥льшу частину нашого часу в ун≥верситет≥ займають лекц≥њ, тобто чужий монолог. ÷е ≥ Ї наше навчанн€. ќднак такий спос≥б навчанн€ знижуЇ нашу здатн≥сть приймати розумн≥ р≥шенн€.

”св≥домлюючи вс≥ фактори, €к≥ можуть притупити €к≥сть вашоњ осв≥ти, кожен може виробити власн≥ методи щодо зниженн€ њх негативного впливу.