4 елементи дл€ збереженн€ зору
4 елементи дл€ збереженн€ зору
4 елементи дл€ збереженн€ зору

—ьогодн≥шн€ тема пр€мим ≥ непр€мим чином знову торкнетьс€ оф≥сних прац≥вник≥в, так €к стосуЇтьс€ зору.

’то посперечаЇтьс€, що в сучасних умовах прац≥ нашому зору мало що загрожуЇ? Ѕагатогодинне сид≥нн€ перед мон≥тором комп'ютера рано чи п≥зно обернетьс€ зниженн€м зору. «датн≥сть наших очей бачити житт€ у вс≥х фарбах, на жаль, може бути втрачена ≥ з роками, ≥ при безтурботному ставленн≥ до здоров'€ в ц≥лому. ¬чен≥-офтальмологи визначили, що дл€ збереженн€ зору необх≥дно правильно харчуватис€, поповнюючи орган≥зм необх≥дними елементами. ћ≥неральн≥ речовини беруть участь у буд≥вництв≥ вс≥х орган≥в, у тому числ≥ ≥ очей.

¬с≥ м≥неральн≥ речовини д≥л€тьс€ на дв≥ групи - макроелементи ≥ м≥кроелементи. ћакроелементи потр≥бн≥ орган≥зму у великих к≥лькост€х, а м≥кроелементи потр≥бн≥ в м≥зерних дозах. ¬с≥ ц≥ необх≥дн≥ речовини повинн≥ надходити в наш орган≥зм з водою ≥ њжею. јле ми-то добре знаЇмо, що не завжди з њжею отримуЇмо необх≥дну к≥льк≥сть корисних речовин. Ѕагато в чому це залежить ≥ в≥д складу води ≥ грунту т≥Їњ чи ≥ншоњ м≥сцевост≥ проживанн€. “акож нов≥ технолог≥њ вирощуванн€ овоч≥в ≥ фрукт≥в на спец≥альних штучних грунтах, €к≥ дають великий урожай, не забезпечують плоди достатньою к≥льк≥стю в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в.

—еред важливих дл€ наших очей макроелемент≥в медики вид≥лили натр≥й, кал≥й, кальц≥й ≥ фосфор.

Ќатр≥й

÷ей елемент забезпечуЇ правильну роботу кл≥тинних мембран, регулюЇ баланс м≥ж кал≥Їм ≥ кальц≥Їм, перешкоджаЇ надм≥рному в≥дтоку води з тканин. Ќатр≥й ми в основному отримуЇмо разом з с≥ллю: 1 г натр≥ю м≥ститьс€ в 2,5 г кухонноњ сол≥.

 ал≥й

ќбм≥н натр≥ю в нашому орган≥зм≥ т≥сно взаЇмопов'€заний з обм≥ном кал≥ю. якщо ви зловживаЇте занадто солоною њжею, то це призведе до втрати кал≥ю орган≥змом. Ќатр≥й маЇ особливе значенн€ дл€ очей. ѕри цьому вкрай небажаний його надлишок, особливо дл€ хворих очей. Ќадлишок кухонноњ сол≥ п≥двищуЇ артер≥альний тиск, в тому числ≥ ≥ в судинах очей. ” зр≥лому в≥ц≥ при вираженому атеросклеротичному процес≥ судини очей можуть «не витримати» п≥двищеного артер≥ального тиску, що може вилитис€ у внутр≥шньоочн≥ крововиливи в склопод≥бне т≥ло або у с≥тк≥вку. “ак≥ крововиливи негативно позначатьс€ на зор≥.

3–4 г сол≥ — ц≥лком достатн€ щоденна доза, €ку людина отримуЇ з хл≥бом, сиром, супом та ≥н продуктами без додаткового досал≥ван≥€.

 альц≥й

як в≥домо, кальц≥й бере участь в утворенн≥ к≥стковоњ тканини, передач≥ нервових ≥мпульс≥в, скороченн≥ м'€з≥в, у тому числ≥ ≥ очних, що робить наш≥ оч≥ рухливими.  альц≥й робить наш мозок б≥льш активним, а також допомагаЇ очам, €к≥ Ї частиною мозку.

ќсновними джерелами кальц≥ю дл€ нашого орган≥зму Ї молоко ≥ молочн≥ продукти.

‘осфор

ћакроелемент фосфор необх≥дний орган≥зму в к≥лькост≥ 1 г на добу, €к ≥ кальц≥й. јле €кщо фосфору надходить б≥льше, н≥ж кальц≥ю, то це може стати причиною слабкост≥ ≥ розт€гуванн€ склери, що призведе до короткозорост≥. —п≥вв≥дношенн€ кальц≥ю ≥ фосфору близько до ≥деального в молочних продуктах, а особливо в гречан≥й каш≥ з молоком.