5 м≥ф≥в про алкоголь
5 м≥ф≥в про алкоголь

јлкоголь супроводжуЇ людину з давн≥х час≥в, тому зовс≥м не дивно, що в≥дносини з ним обросли р≥зного роду м≥фами ≥ помилками, в €к≥ схильн≥ в≥рити люди. “им не менш, алкоголь Ч це отрута! ” будь-€ких к≥лькост€х, в будь-€кому вигл€д≥ в≥н д≥Ї на орган≥зм руйнуюче.

Ќавч≥тьс€ дивитис€ в оч≥ реальност≥, д≥знавшись головн≥ м≥фи про алкоголь.

ћ≥ф 1. јлкоголь допомагаЇ з≥гр≥тис€

ћи знаЇмо, що алкогольн≥ напоњ часто називають м≥цними. Ћюди часто впевнен≥ в тому, що ковток алкоголю маЇ з≥гр≥ваючий ефект. Ќасправд≥ в цьому твердженн≥ зовс≥м мало правди. ¬и€вл€Їтьс€, при охолодженн≥ допомагають всього 50 грам≥в гор≥лки або конь€ку. ÷ього ц≥лком достатньо, щоб судини розширилис€, а кровооб≥г внутр≥шн≥х орган≥в нормал≥зувавс€. Ѕ≥льша к≥льк≥сть алкоголю посилить кровооб≥г в шк≥р≥. —початку шк≥ра стаЇ червон≥ше ≥ з'€вл€Їтьс€ приЇмне в≥дчутт€ тепла, €ке дуже оманливе Ч адже зб≥льшуЇтьс€ теплов≥ддача ≥ орган≥зм починаЇ охолоджуватись ще швидше.

ћ≥ф 2. јлкоголь покращуЇ апетит

ѕом≥чено, що алкоголь д≥йсно збуджуЇ апетит. јле разом з тим спиртне подразнюЇ слизову шлунка, призводить до порушенн€ всмоктуванн€ поживних речовин, провокуЇ виникненн€ гастриту, панкреатиту, виразки шлунка.

ћ≥ф 3. јлкоголь зн≥маЇ стрес ≥ втому

÷е найпоширен≥ший аргумент на користь спиртного. «а допомогою алкоголю багато хто намагаЇтьс€ просто забутис€ ≥ в≥д≥йти в≥д вир≥шенн€ вс≥х проблем. јлкоголь д≥йсно викликаЇ тимчасове в≥дчутт€ ейфор≥њ, що Ї результатом наркотичного сп'€н≥нн€. „асто вживанн€ алкоголю з метою п≥дн€ти настр≥й веде до залежност≥ ≥ Ї першою њњ ознакою. ќднак проблеми з випивкою не вир≥шуютьс€, а настр≥й на ранок т≥льки пог≥ршуЇтьс€, а ось звички р€туватис€ в≥д стресу алкоголем залишаЇтьс€.

ћ≥ф 4. јлкоголь полегшуЇ сп≥лкуванн€ ≥ зм≥цнюЇ дружбу

« дитинства в наш≥й культур≥ ми спостер≥гаЇмо, €к за св€тковими столами йде налагодженн€ контакту за допомогою спиртного. Ќасправд≥, Ђсм≥лив≥стьї ≥ Ђрозкут≥стьї, €ких п≥дпилий чолов≥к домагаЇтьс€ за допомогою алкоголю, Ї розгальмуванн€м, неможлив≥стю контролювати своњ д≥њ ≥ слова. јлкоголь анулюЇ в≥дпов≥дальн≥сть за свою повед≥нку, викликаЇ придуркувату ейфор≥ю на початкових стад≥€х сп'€н≥нн€ ≥ легко переходить в агрес≥ю ≥ стан тривоги на наступних стад≥€х. ѕ'€ний чолов≥к навр€д чи зум≥Ї налагодити контакт або усп≥шно провести переговори, швидше, в≥н зруйнуЇ дружбу ≥ б≥знес-в≥дносини.

ћ≥ф 5. Ќе можна запивати, треба закушувати

Ѕагато хто з нас упевнен≥, що алкогольн≥ напоњ треба неодм≥нно закушувати, а запивати њх не можна. ќднак сл≥д уточнити, €к≥ саме закуски маютьс€ на уваз≥ Ч гар€ч≥ або холодн≥. ќстанн≥ майже не нейтрал≥зують спирт, ≥ в≥н швидко всмоктуЇтьс€ в кров. “ой же процес в≥дбуваЇтьс€, €кщо запивати алкоголь. јле зовс≥м по-≥ншому йде справа з гар€чими ≥ жирними закусками. ¬они пригн≥чують вплив етанолу, зменшують виражен≥сть сп'€н≥нн€, тому ≥ вважаютьс€ кращими дл€ закушуванн€.

” б≥льшост≥ випадк≥в, п≥д≥ймаючи чарку або келих, ми обманюЇмо себе.


29.08.2013