ѕрост≥ способи випустити пару
ѕрост≥ способи випустити пару
ѕрост≥ способи випустити пару

ѕост≥йна втома ≥ нервове напруженн€ провокують сам≥ р≥зн≥ хвороби. ћедики зазначають, що пост≥йн≥ стресов≥ ситуац≥њ ≥ емоц≥йн≥ навантаженн€ ведуть до зниженн€ ≥мун≥тету.

Ќервове виснаженн€ само по соб≥ веде до зниженн€ €кост≥ житт€ ≥ впливаЇ на працездатн≥сть. ” такому стан≥ людина втрачаЇ ≥нтерес до багато чого, що њњ ц≥кавило ран≥ше: вона перестаЇ читати, у нењ пог≥ршуЇтьс€ пам'€ть, њй важко сп≥лкуватис€ ≥ важко зосередитис€. ѕоступово вона зат€гуЇ себе в депрес≥ю, з €коњ допоможе вибратис€ т≥льки досв≥дчений фах≥вець. «а статистикою, приблизно 20% населенн€ земл≥ пост≥йно потребують допомоги квал≥ф≥кованого психотерапевта, що не дивно при нин≥шньому темп≥ житт€.

јле невже все так погано ≥ ми не в силах самост≥йно справитис€ з нервовим напруженн€м?

Ќасправд≥ б≥льш≥сть людей ц≥лком усп≥шно справл€Їтьс€ з под≥бними проблемами. ’оча ≥ тут њм на допомогу приход€ть близьк≥, €к≥ вислухають ≥ п≥дтримають у важку хвилину. Ќам вс≥м знайоме почутт€ полегшенн€, коли Ї можлив≥сть просто виговоритис€. ’оча це не Їдиний спос≥б зн€ти напругу ≥ впоратис€ з назр≥ваючим стресом.

ѕропонуЇмо к≥лька ефективних вправ, €к≥ допоможуть швидко розслабитис€.

¬икористовуйте см≥х

ѕрирода недарма нагородила нас здатн≥стю см≥€тис€ — адже це допомагаЇ нам уберегтис€ в≥д нудьги ≥ туги. —пробуйте використовувати цю людську властив≥сть на всю котушку. ѕочитайте анекдоти в ≤нтернет≥, згадайте см≥шну ≥стор≥ю, подзвон≥ть другу з гарним почутт€м гумору. ¬и скажете, що в стресов≥й ситуац≥њ €кось не до цього... “од≥ просто почн≥ть широко посм≥хатис€, нав≥ть проти вол≥. ѕ≥д час посм≥шки працюЇ близько 80 м'€з≥в, що посилають мозку сигнал: «¬се в пор€дку, можна розслабитис€!»

ѕравильно дихайте

÷е самий просто спос≥б зн€ти ф≥зичну ≥ емоц≥йну напругу. Ѕ≥льш того, цей спос≥б можна застосовувати скр≥зь Ч на робот≥ ≥ вдома, в транспорт≥, в магазин≥ ≥ т.д. ѕрийм≥ть таке положенн€ сид€чи або сто€чи, щоб спина була р≥вна, а плеч≥ розправленими. √либоко ≥ пов≥льно дихайте носом, у€вл€ючи при цьому, що вдихаЇте рожеве пов≥тр€ спокою, а видихаЇте жовте пов≥тр€ роздратуванн€. ¬же через п'€ть хвилин ви в≥дчуЇте спок≥й ≥ умиротворенн€ ≥ забудете про подразненн€.

—пробуйте медитувати

ћетод релакс-медитац≥њ вимагаЇ б≥льш грунтовного п≥дходу. —початку треба прийн€ти ванну з ароматичною с≥ллю. ”в≥мкн≥ть приЇмну музику ≥ зручн≥ше влаштуйтес€. «акрийте оч≥ ≥ просто посидьте в такому положенн≥ €кийсь час, поки не в≥дчуЇте, що напруга в≥дступаЇ. “епер можна у€вити будинок вашоњ мр≥њ з ус≥ма детал€ми ≥ подробиц€ми, важливо при цьому себе бачити ≥ в≥дчувати в цьому будинку.  оли ви в≥дкриЇте оч≥, в≥д поганого настрою ≥ сл≥ду не залишитьс€.