ава корисна дл€ розуму
 ава корисна дл€ розуму

ѕ≥сл€ такого в≥дкритт€ вчених кавомани можуть влаштувати справжн≥й бенкет з вживанн€м улюбленого напою. ѕрот€гом стол≥ть кава Ї найб≥льш суперечливим напоЇм, €кий то звод€ть в ранг л≥карських засоб≥в, то звинувачують у самих шк≥дливих впливах на здоров'€. ¬чен≥ кажуть — щоб отримати користь в≥д кави, потр≥бно пам'€тати про њњ пом≥рне вживанн€.

–анок багатьох з нас починаЇтьс€ з ароматноњ ф≥л≥жанки гар€чоњ кави. ¬она вважаЇтьс€ найпопул€рн≥шим «напоЇм бадьорост≥» у св≥т≥. јмериканськ≥ вчен≥ вважають, що кава даруЇ нам бадьор≥сть, приЇмн≥ смаков≥ в≥дчутт€ ≥ пол≥пшуЇ пам'€ть.

ѕрот€гом багатьох рок≥в вчен≥ р≥зних крањн проводили досл≥дженн€, €к≥ п≥дтвердили той факт, що вживанн€ кофењну Ї проф≥лактикою безл≥ч≥ в≥кових захворювань.

‘≥нськ≥ вчен≥ з ун≥верситету  уоп≥о провели сп≥льн≥ досл≥дженн€ з ученими з  арол≥нського ≥нституту, —токгольм, в ход≥ €ких з'€сували, що люди, що випивають в день по три чашки кави на прот€з≥ всього житт€, в зр≥лому в≥ц≥ значно менше п≥ддаютьс€ ризику розвитку недоумства.

 ер≥вник досл≥дженн€, ћ≥≥а  ≥в≥пелто, вважаЇ, що кофењн надаЇ захисну д≥ю нервов≥й систем≥ орган≥зму, а його вживанн€ Ї проф≥лактикою старечого недоумства.

ѕрот€гом двадц€ти рок≥в учен≥ спостер≥гали за станом здоров'€ б≥льше 1400 ф≥н≥в у в≥ц≥ п≥сл€ 50 рок≥в. ¬с≥ учасники експерименту були под≥лен≥ на дв≥ групи. ƒо першоњ ув≥йшли люди, €к≥ регул€рно вживали не менше трьох чашок кави щодн€, друга, контрольна, об'Їднала вс≥х тих, хто випивав в день дв≥ ≥ менше чашок кави. ” результат≥ вчен≥ заф≥ксували зниженн€ ризику придбати старече слабоумство на 65% в учасник≥в першоњ групи.

¬ченим також вдалос€ з'€сувати, що кава Ї проф≥лактикою таких захворювань €к д≥абет ≥ хвороба ѕарк≥нсона. ѕри цьому була висунута г≥потеза, що люди, що випивають хоча б одну чашку кави в день, з ≥мов≥рн≥стю на 30% огороджен≥ в≥д розвитку даних хвороб. ј хлорогенова кислота, що м≥ститьс€ в кавових зернах, попереджуЇ ≥ гальмуЇ розвиток ракових кл≥тин. “акож кава Ї проф≥лактикою ≥нсульту, де€ких хвороб леген≥в, серц€ ≥ в≥русних ≥нфекц≥й.

«а твердженн€ми ћ≥≥а  ≥в≥пелто, вчен≥ ще до к≥нц€ не розгадали механ≥зм такого впливу кави на орган≥зм людей похилого в≥ку. јле достеменно в≥домо, що кава Ч найсильн≥ший антидепресант ≥ м≥стить де€к≥ психоактивн≥ добавки.

—татистика показуЇ, що на сьогодн≥шн≥й день ф≥ни л≥дирують за к≥льк≥стю чашок кави, випитоњ в день на людину. «овс≥м небагато в цьому њм поступаюс€ швед: вони випивають по 3–4 чашки кави в день. ћ≥ж тим, в цих крањнах, не рахуючи япон≥ю, найб≥льша тривал≥сть житт€!