√астрит викликають бактер≥њ
√астрит викликають бактер≥њ

ƒ≥агноз «хрон≥чний гастрит» став дл€ нас чимось буденним, а почувши його, багато хто заспокоюЇ себе тим, що Ђзараз цим вс≥ хвор≥ютьї. Ѕагато хто ≥гноруЇ правильне харчуванн€, по€снюючи це граф≥ком роботи, при €кому неможливо здорове харчуванн€, ≥ в≥дмовл€ютьс€ в≥д л≥куванн€, вважаючи, що л≥кар≥ не в силах перемогти недугу. јле мало хто замислюЇтьс€, що запущений гастрит може призвести до небезпечних насл≥дк≥в — виразки шлунка, шлунковоњ кровотеч≥. ” цьому випадку без л≥карськоњ допомоги ≥ великих витрат н≥€к не об≥йтис€.

 ожному з нас з дитинства добре знайоме, що таке бол≥ в живот≥. ј €кщо до бол≥в дом≥шуютьс€ ≥ ≥нш≥ неприЇмн≥ в≥дчутт€ Ч т€жк≥сть у верхн≥й частин≥ живота п≥сл€ њж≥, нудота, в≥дрижка, печ≥€, зниженн€ апетиту, то тут вже напевно можна говорити про гастрит.

ўо таке гастрит?

√астрит Ч це запаленн€ слизовоњ шлунка, що виникаЇ з р≥зних причин: стрес, неправильне харчуванн€, особливост≥ будови цього органа. ѕ≥дступн≥сть хвороби пол€гаЇ в тому, що оболонка сама по соб≥ не маЇ больових рецептор≥в, тому на початку захворюванн€ будь-€к≥ в≥дчутт€ в≥дсутн≥.

явн≥ симптоми гастриту, так≥ €к печ≥€, т€жк≥сть, дискомфорт, з'€вл€ютьс€ вже тод≥, коли функц≥њ шлунка вже ≥стотно порушен≥, ≥ в≥н вимагаЇ л≥карськоњ допомоги. —початку б≥ль може проходити сама, але пот≥м все част≥ше ≥ част≥ше повертатис€. ќднак самол≥куванн€м займатис€ при цьому досить небезпечно, так €к бол≥ в живот≥ можуть св≥дчити ≥ про ≥нш≥ небезпечн≥ захворюванн€х, тому краще в≥дразу звернутис€ до фах≥вц€.

ƒ≥агностика та причини гастриту

“очний д≥агноз гастриту може встановити гастроскоп≥€, €ка в даний час проводитьс€ максимально безбол≥сно. ” шлунок опускаЇтьс€ спец≥альний зонд, за допомогою €кого складаЇтьс€ ч≥тка ≥ €сна картина стану слизовоњ. ¬и€вити захворюванн€ допомагаЇ також дихальний тест або анал≥з кров≥, але ц≥ методи не так над≥йн≥.

якщо задатис€ питанн€м, чому з'€вл€Їтьс€ запаленн€ слизовоњ шлунка, то ми сам≥ з легк≥стю в≥дпов≥мо на нього: неправильне харчуванн€, занадто багато гостроњ њж≥, кур≥нн€, алкоголь, стрес, зловживанн€ л≥ками. ¬се це д≥йсно порушуЇ функц≥њ роботи шлунка. ќднак останн≥ досл≥дженн€ показують, що в 85% випадк≥в гастрит викликаЇ бактер≥€, €ка мешкаЇ в шлунку - Helicobacter Pylori, або хел≥кобактера. ÷е в≥дкритт€ к≥нц€ XX стол≥тт€ стало справжн≥м переворотом в гастроентеролог≥њ, адже традиц≥йно вважалос€, що гастрит незаразний.

ƒосл≥дженн€ показали, що бактер≥€ потрапл€Ї в орган≥зм ще в дитинств≥, Ђспитьї там, а в €кийсь момент починаЇ активуватис€, викликаючи захворюванн€. ѕри цьому поширенн€ хел≥кобактера досить широке: в крањнах ™вропи вона зустр≥чаЇтьс€ у 40–70% населенн€. ќсоблив≥сть захворюванн€ в тому, що воно важко п≥ддаЇтьс€ л≥куванню. “им не менш, при серйозному п≥дход≥ л≥куванн€ може бути ц≥лком ефективним.

якщо у вас д≥агностований гастрит, то з рац≥ону повн≥стю потр≥бно виключити копчене ≥ смажене, а також солоне ≥ газован≥ напоњ. ј корисними будуть кисломолочн≥ продукти, легк≥ супи, м≥неральна вода.

Ѕудь-€ка хвороба легше вил≥ковуЇтьс€ на ранн≥х стад≥€х, поки не переросла в б≥льш серйозну. “ому, €кщо бол≥ в живот≥ вас турбують час в≥д часу, то необх≥дно звернутис€ до л≥кар€ гастроентеролога.