ј ви вже перемогли вегето-судинну дистон≥ю?
ј ви вже перемогли вегето-судинну дистон≥ю?
ј ви вже перемогли вегето-судинну дистон≥ю?

ƒ≥агноз вегето-судинна дистон≥€ (¬—ƒ) сьогодн≥ став наст≥льки поширеним €к √–«. Ѕагато начулис€ про цю недугу, але мало хто, пом≥тивши у себе неприЇмн≥ симптоми, звертаЇтьс€ до л≥кар€.

Ќайчаст≥ше люди ход€ть в≥д одного л≥кар€ до ≥ншого, скаржачись на нездужанн€, слабк≥сть, запамороченн€, але жоден л≥кар не може поставити конкретного д≥агнозу. ѕоказники кард≥ограми ц≥лком позитивн≥, результати анал≥з≥в теж не викликають побоювань, але людин≥ погано. Ќе дивл€чись на складн≥сть в д≥агностиц≥, причину хвороби встановити необх≥дно, адже в≥д цього залежить характер л≥куванн€.

Ћ≥куванн€ ¬—ƒ — непростий процес, особливо коли вс≥ л≥ки ви€вл€ютьс€ неефективними. ј тут ще й л≥кар≥ тверд€ть: «¬и абсолютно здоров≥ ≥ просто все соб≥ надумали. ѕопийте заспок≥йливе, ≥ вам стане краще». ќднак т€жк≥сть в голов≥ не проходить, ≥ н≥€ка г≥мнастика вранц≥ ≥ дотриманн€ режиму не допомагають. ўо ж робити в такому випадку?

¬егето-судинна дистон≥€ стала Ђчумою XXI стол≥тт€ї. «ахворюван≥сть ц≥Їю недугою в≥дзначаЇтьс€ у 80% працездатного населенн€, при цьому в б≥льшост≥ хвор≥ють ж≥нки, а ефективного медикаментозного л≥куванн€ дос≥ не знайшли. ѕри цьому д≥агноз ¬—ƒ звучить все част≥ше ≥ ставитьс€ тод≥, коли л≥кар≥ не можуть зрозум≥ти характер хвороби.

¬егето-судинна дистон≥€ про€вл€Їтьс€ р≥зними симптомами, що зовс≥м не дивно. јдже вегетативна нервова система керуЇ вс≥ма неусв≥домленими процесами в орган≥зм≥, беручи участь в адаптац≥њ орган≥зму до зм≥н зовн≥шнього ≥ внутр≥шнього середовища.

як правило, хвор≥ ¬—ƒ скаржатьс€ на головн≥ бол≥, бол≥ в област≥ серц€, серцебитт€, п≥тлив≥сть, драт≥влив≥сть, поганий сон, непереносим≥сть великих розумових, емоц≥йних ≥ ф≥зичних навантажень.

Ќайб≥льш €скравими про€вами ¬—ƒ Ї кард≥оваскул€рн≥ розлади. ѕри цьому, в одних хворих це п≥двищенн€ артер≥ального тиску, його нестаб≥льн≥сть, в ≥нших Ч навпаки, зниженн€.

Ћ≥куванн€ вегето-судинноњ дистон≥њ

«айматис€ проф≥лактикою ≥ л≥куванн€м ¬—ƒ необх≥дно з дит€чих рок≥в, особливо, €кщо пом≥чен≥ схильност≥ до нењ. ” 80% випадк≥в у пац≥Їнт≥в, €к≥ вчасно звернулис€ за допомогою, Ї шанс на усп≥шне л≥куванн€. ¬ ход≥ л≥куванн€ так≥ хвор≥ в≥дновлюють адаптац≥йн≥ сили свого орган≥зму, ≥ про€ви захворюванн€ значно знижуютьс€, а багато хто забуваЇ про нього назавжди.

—еред немедикаментозних метод≥в л≥куванн€ ¬—ƒ можна в≥дзначити спортивну ходьбу, плаванн€, катанн€ на лижах, туризм, прогул€нки на св≥жому пов≥тр≥, загартовуюч≥ процедури.

Ћюди з синдромом ¬—ƒ повинн≥ запам'€тати, що њм категорично заборонен≥ зан€тт€ на тренажерах, коли голова знаходитьс€ нижче р≥вн€ грудей. “аке положенн€ надаЇ велике навантаженн€ на серцево-судинну систему. Ќайб≥льш п≥дход€щими будуть ≥гров≥ види спорту, нац≥лен≥ на задоволенн€, а не на результат.