ћодн≥ ≥ небезпечн≥ угг≥
  ћодн≥ ≥ небезпечн≥ угг≥

¬ останн≥ роки на вулиц€х наших м≥ст ми часто бачимо молодих людей в зручному на перш≥й погл€д взутт≥ Ч вал€нках-чоб≥тках, або €к њх прийн€то називати Ч Ђугг≥ї. ѕричому ход€ть в них ≥ ж≥нки, ≥ чолов≥ки, ≥ д≥ти, ≥ не т≥льки взимку, але й ул≥тку. ќднак л≥кар≥ б'ють на сполох: угг≥ можуть завдати шкоди здоров'ю ще б≥льше, н≥ж п≥дбори.

ћода на австрал≥йськ≥ чоб≥тки з овечоњ вовни з'€вилас€ в √олл≥вуд≥ к≥лька рок≥в тому. «≥рки шоу-б≥знесу перейн€ли цю моду у австрал≥йських серфер≥в ≥ зробили њх частиною свого гардеробу. ј чому б ≥ н≥ Ч м'€к≥, зручн≥, з натурального матер≥алу. «овн≥ угг≥ нагадують вал€нки, але на цьому њх схож≥сть зак≥нчуЇтьс€. ¬ уггах ≥ справд≥ тепло взимку ≥ прохолодно вл≥тку, що забезпечуЇтьс€ натуральн≥стю матер≥ал≥в: волокна вовни наближають температуру всередин≥ чоб≥т до температури т≥ла незалежно в≥д пори року.

јле чому л≥кар≥ так побоюютьс€ модних австрал≥йських чоб≥т? ќсобливо шк≥дливими л≥кар≥ вважають дешеву ≥м≥тац≥ю австрал≥йських Uggs. ѕерша причина Ч угг≥ не притримують стопу належним чином. ÷е можна пом≥тити на вулиц≥ на кожн≥й Ђприкрашен≥йї уггами д≥вчин≥ Ч ноги при ходьб≥ вже наступають не на п≥дошву, а на хал€ву. Ў≥сть м≥с€ц≥в ход≥нн€ в такому взутт≥ можуть обернутис€ серйозними проблемами н≥г ≥ попереку, попереджають медики.

« кожним кроком модниц€ в дешевих уггах ковзаЇ, а це може призвести не т≥льки до вивих≥в, але й до зносу суглоб≥в стоп, кол≥н, стегон ≥ тазу. ƒ≥йсно будова угг≥в така, що у них немаЇ опори, вони занадто м'€к≥, без каблука ≥ твердоњ п≥дошви.

ќстанн≥м часом ортопеди ≥ майстри педикюру стали в≥дзначати част≥ випадки деформац≥њ великого пальц€ стопи у пац≥Їнток, €к≥ також скаржатьс€ на бол≥ в ногах ≥ попереку.

’≥рурги-пед≥атри встановив, що угг≥ особливо небезпечн≥ дл€ опорно-руховоњ системи п≥дл≥тк≥в, €к≥ часто любл€ть насл≥дувати з≥ркам. ќсобливо небезпечне таке взутт€ дл€ 12Ц15-р≥чних д≥вчат. ЂЌога в уггах н≥чим не закр≥плена. „ерез це формуЇтьс€ св≥домо неправильна хода, €ка призводить до р≥зного роду проблемї, Ч по€снюЇ х≥р≥рург ћайкл ƒюргер.

Ѕагато д≥вчат, думають, що од€гаючи тепл≥ ≥ м'€к≥ черевики, дають ногам в≥дпочити. Ќасправд≥ вони просто кал≥чать себе. ѓх стопи ковзають по периметру взутт€. ј це призводить не т≥льки до плоскостопост≥, але й до незворотних зм≥н в к≥стках тазу, що в свою чергу провокуЇ проблеми з хребтом. 


30.07.2013