—мертельна загроза в≥д к≥шок ≥ собак
—мертельна загроза в≥д к≥шок ≥ собак
—мертельна загроза в≥д к≥шок ≥ собак

¬чен≥, €к≥ сто€ть на сторож≥ людського здоров'€, побоюютьс€, що незабаром людство може постраждати в≥д нових смертельних захворювань, €к≥ прийдуть в≥д наших улюбленц≥в — собак ≥ к≥шок.

¬ченим став в≥домий новий в≥рус, €кий дуже скоро може вразити людство, а розповсюдником його стануть саме домашн≥ вихованц≥. —ьогодн≥ майже в кожному будинку, в кожн≥й с≥м'њ можна побачити брат≥в наших менших Ч кот≥в, собак, кролик≥в, папуг, хом'€к≥в та ≥н.. ћи до такоњ м≥ри прив'€зуЇмос€ до них, що вони в буквальному сенс≥ стають членами наших с≥мей: ми дозвол€Їмо њм спати з нами в одному л≥жку, в поривах н≥жних почутт≥в не р≥дко можемо ≥ чмокнути улюблену тваринку в саму пику чи дзьоб...

јле не варто забувати, що ще не вс≥ хвороби, переносниками €ких можуть бути домашн≥ тварини, вивчен≥ наукою. “ак, загрозу дл€ людського житт€ може представл€ти собачий сказ. ўор≥чно в≥д ц≥Їњ страшноњ хвороби в крањнах јфрики та јз≥њ гине близько 55 тис. людей. ¬чен≥ закликають обережно сп≥лкуватис€ з тваринами при вс≥й наш≥й любов≥ до них. ј дл€ контролю такого роду хвороб необх≥дно застосовувати спец≥альн≥ л≥ки ≥ вакцини.

јле саме кош≥ ≥ собаки можуть стати невичерпним величезним потенц≥йним джерелом хвороб нового покол≥нн€, €к≥ можуть стати фатальними дл€ людини. ћайкл ƒей, професор ветеринарноњ патолог≥њ з ”н≥верситету Ѕр≥стол€, автор багатьох досл≥джень, в≥дзначаЇ, що к≥льк≥сть домашн≥х тварин в наш≥ дн≥ весь час зростаЇ ≥ вже зараз дос€гла колосальних розм≥р≥в. «а де€кими даними 31% британц≥в на сьогодн≥ Ї власниками 8–10 млн. собак, а 37% американц≥в Ї господар€ми 72 млн. собак.

«Ћюд€не» ставленн€ до тварин в≥таЇтьс€ багатьма орган≥зац≥€ми ≥з захисту природи, аг≥тац≥€ б≥льш т≥сного контакту м≥ж людиною ≥ тваринним св≥том набуваЇ все б≥льш масштабн≥ розм≥ри. ≤ все це чудово, поки справа не стосуЇтьс€ нашого здоров'€ ≥ нашого житт€.

Ђ ористь в≥д волод≥нн€ домашн≥м вихованцем велика, особливо дл€ людського благополучч€ ≥ розвитку, проте €к т≥льки тварини перебралис€ з двор≥в ≥ сарањв у квартири ≥ проникли в наш≥ спальн≥, ризик зараженн€ ≥ розповсюдженн€ небезпечних захворювань сильно п≥двищивс€ї, Ч сказали вчен≥.

ƒосл≥дники у зв'€зку з цим б'ють тривогу ≥ пост≥йно закликають стежити за станом своњх вихованц≥в, вчасно ≥ регул€рно прищеплювати њх, в≥дв≥дувати ветеринарн≥ л≥карн≥ дл€ своЇчасного обстеженн€ тварин. ¬чен≥ говор€ть, що м≥жнародн≥ орган≥зац≥њ з охорони здоров'€, €к правило, контролюють хвороби, €к≥ поширюЇ домашн€ худоба, але упускають в≥руси та хвороби, €к≥ ми можемо д≥стати в Ђподарунокї в≥д домашн≥х вихованц≥в. “ак, ¬ќќ« контролюЇ в≥рус грипу за допомогою 111 центр≥в у 83 крањнах. ќднак под≥бних програм з контролю захворювань, що передаютьс€ в≥д кот≥в ≥ собак людин≥, ще не створено.†