Ѕ≥ль Ч здоровий про€в житт€
Ѕ≥ль Ч здоровий про€в житт€

‘≥зичний б≥ль — нев≥д'Їмний супутник нашого житт€. ќднак не варто ставитис€ до нього з ненавистю. як би нам не хот≥лос€, але житт€ без болю неможливе. —аме це в≥дчутт€ допомагаЇ нам контролювати св≥й орган≥зм.

” моменти нападу болю кожен з нас мр≥Ї перестати в≥дчувати б≥ль. „и можливо видалити больов≥ рецептори з т≥ла, щоб н≥чого не в≥дчувати? «даЇтьс€, що житт€ без м≥грен≥, ревматизму ≥ удар≥в Ч це недоступне нам щаст€.

ќднак без ц≥Їњ найдавн≥шоњ сигнальноњ системи людству навр€д чи вдалос€ б вижити. ƒл€ роду Homo Sapiens почутт€ болю Ч основоположне.

« початку ≥снуванн€ тварин на земл≥ б≥ль виконував дв≥ функц≥њ: сигнальну та охоронну. —унув н≥с у вогонь Ч одразу попередженн€: не л≥зь, тут небезпечно! «ламав лапу - б≥ль не дасть наступати на хворий орган, збер≥гаючи йому потр≥бний спок≥й до повного одужанн€.

“ак≥ ж функц≥њ болю передалис€ ≥ людин≥. јле в процес≥ еволюц≥њ вона розвинула њх ≥ почала використовувати дл€ самоанал≥зу. ¬≥дчуваючи б≥ль, ми намагаЇмос€ знайти його причини, винаходимо л≥ки дл€ л≥куванн€.

јле Ї люди, €к≥ абсолютно не в≥дчувають болю. ÷е досить р≥дк≥сний розлад орган≥зму, а страждаюч≥ на нього люди зовс≥м не вважають себе щасливчиками. Ќав≥ть б≥льше Ч вони в≥ддали б багато чого за те, щоб отримати здатн≥сть в≥дчувати б≥ль.

Ѕольов≥ в≥дчутт€ Ч сигнали орган≥зму про небезпеку. якщо ми не в≥дчуЇмо б≥ль у живот≥, то не л€жемо вчасно на операц≥ю по видаленню апендициту, що може призвести до гн≥йного панкреатиту ≥ летального результату. ј €кщо не будемо в≥дчувати б≥ль в област≥ грудноњ кл≥тини, то можемо пропустити ≥нфаркт.

ќтже, без болю ми не розп≥знаЇмо н≥ одну хворобу, в≥д кар≥Їсу до раку. Ќе в≥дчуЇмо оп≥ку, не в≥дчуЇмо спеки або холоду. Ћюди, €к≥ не в≥дчувають б≥ль кожн≥ п≥вроку повинн≥ л€гати в л≥карню на обстеженн€ та ви€вленн€ можливих недуг.

« в≥дсутн≥стю в≥дчутт€ болю пов'€зан≥ ≥ менш значн≥, але в≥дчутн≥ проблеми. Ќаприклад, щоб пов≥домити, що пора в≥дв≥дати туалет, наш орган≥зм також використовуЇ больов≥ подразники. ¬≥дсутн≥сть такого почутт€ змусить все житт€ використовувати п≥дгузники ≥ в≥дв≥дувати туалет кожн≥ п≥вгодини дл€ проф≥лактики.

’оча б≥ль людини тепер в≥др≥зн€Їтьс€ в≥д болю тварин в силу розвиненого ≥нтелекту першого. 10% наших больових в≥дчутт≥в при травм≥ або хвороб≥ так≥ ж, €к у ссавц≥в, а 90% Ч це наш≥ переживанн€, обумовлен≥ психолог≥чно.

Ѕ≥ль можна ≥гнорувати Ч Ї ризик не пом≥тити небезпеку, але ≥ занадто зациклюватис€ на н≥й теж не варто Ч Ї ймов≥рн≥сть того, що поставиш соб≥ неправильний д≥агноз, ≥ даремно будеш мучити нервову систему. Ќадм≥рно розвинений ≥нтелект, невгамовна фантаз≥€ ≥ сила вол≥ часто заважають людин≥ знайти золоту середину.