„и можна позбутис€ н≥чного гост€ Ч енурезу?
„и можна позбутис€ н≥чного гост€ Ч енурезу?
„и можна позбутис€ н≥чного гост€ Ч енурезу?

Ѕагато батьк≥в задаютьс€ питанн€м: €к вил≥кувати енурез? ÷€ тема обговорюЇтьс€ з л≥карем, на форумах, м≥ж знайомими. ѕробуютьс€ сам≥ р≥зн≥ методи л≥куванн€: народна медицина ≥ класична фармаколог≥€. ќднак батьки повинн≥ зрозум≥ти, що л≥куванн€ енурезу у д≥тей ≥ п≥дл≥тк≥в - непросте завданн€, але не безнад≥йне.

≈нурез (н≥чне нетриманн€ сеч≥) — мимов≥льне вид≥ленн€ сеч≥ з сечовипускного каналу без позив≥в до сечовипусканн€. Ќайчаст≥ше захворюванн€ зустр≥чаЇтьс€ у д≥тей у в≥ц≥ 4–7 рок≥в, причому у хлопчик≥в в 2Ц4 рази част≥ше, н≥ж у д≥вчаток. ѕатолог≥Їю енурез вважаЇтьс€ у д≥тей старше трьох рок≥в.

¬икликатис€ енурез може з р≥зних причин, €к правило, психолог≥чного характеру. ќднак консультац≥€ л≥кар€ допоможе виключити ≥ соматичн≥ захворюванн€ Ч аденоњди, хрон≥чний тонзил≥т, д≥абет, хрон≥чна ниркова недостатн≥сть та ≥н.

√оловними причинами можуть стати незр≥л≥сть особистост≥ дитини, емоц≥йна невр≥вноважен≥сть, ≥нфантил≥зм, конфл≥ктн≥ ситуац≥њ, €к≥ пережила дитина. ¬≥домо, що потр€с≥нн€ в житт≥ дитини, €ка вже звикла до пор€дку, можуть стати причиною н≥чного нетриманн€ сеч≥.

—еред причин називаютьс€ й так≥, €к мотив ревнощ≥в до молодших брат≥в-сестер, бажанн€ знову стати маленьким, щоб знову повернути увагу ≥ турботу батьк≥в та ≥нш≥ под≥бн≥ ситуац≥њ.

ЅуваЇ, що у де€ких д≥тей буваЇ нетриманн€ сеч≥ ≥ п≥д час неспанн€: при стрибках, см≥ху, чханн≥ кашл≥ випускаЇтьс€ дек≥лька крапель сеч≥.

Ћ≥куванн€ енурезу

¬ажливо розум≥ти, що енурез Ч це не звичка, а хвороба. “ому н≥ в €кому раз≥ не можна сварити дитину, соромити њњ. “ак≥ методи не т≥льки не вир≥шать проблему, але можуть посилити њњ.

ћетоди л≥куванн€ енурезу залежать в≥д особистост≥ дитини ≥ обстановки. “обто неприпустим≥ груб≥сть, покаранн€, осуд, насм≥шка.

ѕравильний п≥дх≥д Ч це добитис€ сп≥впрац≥ з дитиною, пост≥йно виховувати у нењ впевнен≥сть у соб≥. ”сп≥х треба зм≥цнювати, а за невдачу не карати!  орисно, наприклад, в≥дзначати в календар≥ т≥ дн≥, коли дитина прокинулас€ сухою. ¬ажливо зробити так, щоб дитина захот≥ла позбутис€ хвороби ≥ пов≥рила, що це њй п≥д силу. ÷е той випадок, коли в нагороду нав≥ть можна пооб≥ц€ти те, про що малюк давно мр≥Ї: велосипед, ролики, ≥грашку, собаку ≥ т.д.

 орисно знизити к≥льк≥сть р≥дини, €ку дитина випиваЇ перед сном. ќстанн≥й прийом њж≥ маЇ бути не п≥зн≥ше, н≥ж за 3 години до сну. ѕеред самим сном запропонуйте шматочок сиру або к≥лька п≥дсолених гор≥шк≥в Ч це допоможе затримати р≥дину в тканинах ≥ не дасть њй переповнити сечовий м≥хур.

—л≥дкуйте, щоб дитина менше спала на спин≥, в такому положенн≥ найчаст≥ше ≥ в≥дбуваЇтьс€ сечовипусканн€. ѕривчайте њњ спати на боку, в цьому допоможе обв'€заний навколо нењ рушник Ч вузол на спин≥ буде примушувати малюка знову вкладатис€ на б≥к.

ћедикаментозне л≥куванн€ енурезу доречно тод≥, коли дитина мочитис€ в стан≥ глибокого сну.

¬с≥м страждаючим на енурез д≥т€м, незалежно в≥д в≥ку, корисно поспати вдень, це заспокоюЇ ≥ в≥дновлюЇ нервову систему.†