«вуки природи зц≥л€ють ≥ дарують щаст€
«вуки природи зц≥л€ють ≥ дарують щаст€
«вуки природи зц≥л€ють ≥ дарують щаст€

” круговерт≥ сучасного житт€, наповненого турботами ≥ щоденними справами, ми часто не пом≥чаЇмо чудесного дару, €кий даруЇ нам природа — звуки. Ѕез звук≥в наш св≥т не був би таким прекрасним! ћедицина вже довела, що звуки природи здатн≥ п≥дн€ти настр≥й ≥ в ц≥лому пол≥пшити самопочутт€. ј одним з вид≥в альтернативноњ медицини Ї звукотерап≥€.

якщо спробувати на хвилинку зупинити у звичайний будн≥й день на вулиц≥ ≥ прислухатис€ до оточуючих нас звукам, то спочатку можна почути справжню какофон≥ю: гул машин, стук≥т на буд≥вництв≥, голоси людей, стук≥т п≥дбор≥в... ќднак, прислухавшись уважн≥ше, серед звичного м≥ського шуму можна розр≥знити приЇмний сп≥в птах≥в.

« кожним з нас трапл€лис€ пер≥оди, коли хот≥лос€ все кинути ≥ поњхати на природу, зануритис€ в њњ умиротворенн€, в≥дчути л≥сову св≥ж≥сть ≥ дотик легкого в≥терцю, дзюрчанн€ струмка. ј щоденн≥ гучн≥ звуки, в €ких ми живемо, негативно впливають на нашу нервову систему ≥ самопочутт€. «гадайте ваш≥ в≥дчутт€ п≥сл€ таких вилазок на природу: настр≥й п≥днесений, з'€вл€Їтьс€ бадьор≥сть ≥ активн≥сть. ≤ не останню роль в цьому з≥грали т≥ звуки, €к≥ оточували нас за м≥стом.

Ќауково доведено, що звуки природи зб≥льшують активн≥сть кл≥тин в основному в прав≥й п≥вкул≥ мозку, в≥дд≥ли €кого в≥дпов≥дають за натхненн€, про€в ген≥альност≥ ≥ творчих зд≥бностей. «а твердженн€м вчених, звуки природи можуть викликати особлив≥ стани св≥домост≥, загострюючи сприйн€тт€ ≥ робл€чи почутт€ б≥льш витонченими. Ћегко нейтрал≥зуютьс€ звуками природи ≥ негативн≥ емоц≥йн≥ сплески, ≥ нав≥ть процес навчанн€ полегшуЇтьс€.

” багатьох медичних практиках св≥ту прослуховуванн€ звук≥в природи ≥ музики на тл≥ природних звук≥в широко використовуЇтьс€ в оздоровчих ц≥л€х. “ака звукотерап≥€ нормал≥зуЇ тиск, насл≥дки стресу, заспокоюЇ нервову систему, а значить, благотворно впливаЇ на весь орган≥зм.

–егул€рне прослуховуванн€ звук≥в природи спри€Ї:

  • пол≥пшенню пам'€т≥,
  • зм≥цненню ≥мун≥тету,
  • п≥двищенню здатност≥ до самозц≥ленн€,
  • активац≥њ розумовоњ д≥€льност≥,
  • зм≥цненню впевненост≥ в соб≥,
  • пол≥пшенню настрою,
  • ст≥йкост≥ до стрес≥в.

¬ останн≥ роки у ¬еликобритан≥њ широку попул€рн≥сть придбав новий метод боротьби з безсонн€м Ч прослуховуванн€ перед сном ауд≥о-запис≥в шуму л≥су, щебетанн€ птах≥в ≥ шелест≥нн€ прибою.

≈ксперт з сну доктор Ќ≥л —тенл≥ стверджуЇ, що прослуховуванн€ звук≥в природи допомагаЇ мозку п≥дготуватис€ до сну, щоб його не тривожили сторонн≥ звуки, а це дозвол€Ї м≥цн≥ше спати вноч≥.

—тенл≥ говорить, що дл€ кожного цей звук ≥ндив≥дуальний, хтось засинаЇ п≥д звук морського прибою, хтось п≥д класичну музику, а хтось п≥д звук дорожнього руху.

—пробуйте зробити соб≥ приЇмн≥сть, прослуховуючи звуки природи, ≥ ви пом≥тите, €к стали б≥льш стриман≥, уважн≥ до оточуючих, в кращому настроњ, та й просто щаслив≥шими!†