ƒезодоранти Ч реальна небезпека дл€ орган≥зму
ƒезодоранти Ч реальна небезпека дл€ орган≥зму
ƒезодоранти Ч реальна небезпека дл€ орган≥зму

—учасне покол≥нн€ одержиме ≥деЇю використовувати вс≥ можлив≥ засоби, що запоб≥гають неприЇмному запаху поту ≥ надають т≥лу приЇмний аромат. Ѕез сумн≥ву, такий п≥дх≥д до турботи про своЇ т≥ло ц≥лком нормальний. јле вчен≥ стверджують, що улюблен≥ нами дезодоранти не наст≥льки небезпечн≥, €к ми думаЇмо.

„ому ми пот≥Їмо?

Ќаше т≥ло пот≥Ї не т≥льки в спекотн≥ л≥тн≥ дн≥, часто процес потовид≥ленн€ виникаЇ при ф≥зичних навантаженн€х, нервовому стрес≥, хвилюванн≥, гормональних зрушень в орган≥зм≥.  оли це в≥дбуваЇтьс€ з нами, ми завжди в≥дчуваЇмо дискомфорт ≥ невпевнен≥сть у своњй привабливост≥ через неприЇмного запаху поту.

ѕротоки потових залоз, що знаход€тьс€ в середньому шар≥ нашоњ шк≥ри, п≥д впливом тих чи ≥нших фактор≥в в≥дкриваютьс€, ≥ на поверхню шк≥ри вид≥л€Їтьс€ специф≥чний секрет — п≥т. ќсновою поту Ї вода, але Ї в ньому й сол≥, ≥ р≥зн≥ продукти обм≥ну речовин.  р≥м поту, потов≥ залози вид≥л€ють ≥ фермони, т≥ сам≥, €к≥ викликають ≥ндив≥дуальн≥ симпат≥њ протилежноњ стат≥.

ѕ≥сл€ того, €к наука вивчила х≥м≥чн≥ процеси потоутворенн€ ≥ потовид≥ленн€, вона ж стала винаходити засоби боротьби з ними. —ьогодн≥ найефективн≥шим способом боротьби з неприЇмним запахом т≥ла Ї антипресп≥ранти. ѓх х≥м≥чний склад чудово справл€Їтьс€ ≥з завданн€м придушенн€ потових залоз вид≥л€ти п≥т. Ќайпоширен≥шим компонентом таких дезодорант≥в Ї хлорг≥др≥т алюм≥н≥ю, €кий легко закупорюЇ потов≥ залози. ¬ результат≥, користуючись ант≥пресперантом, ми менше пот≥Їмо.

јле останн≥м часом учен≥ досл≥дженн€ показали, що нам не можна так безтурботно ставитис€ до цих парфумованих засобам. —ол≥ алюм≥н≥ю, що вход€ть до складу ант≥пресп≥рантов, можуть спровокувати розвиток таких захворювань €к м≥грень, розвиток старечого недоумства, ослабленн€ ≥мун≥тету, порушенн€ нормальноњ нирковоњ функц≥њ ≥ нав≥ть онколог≥чн≥ захворюванн€, у тому числ≥ ≥ рак грудей.

¬чен≥ британського ”н≥верситету –≥д≥нга вивчили 20 р≥зних зразк≥в пухлин ≥ прийшли до висновку, що в них накопичуютьс€ парабени з середньою концентрац≥Їю 20,6 нанограм на грам тканини. ѕри цьому вони були представлен≥ в так≥й форм≥, €ка могла потрапити в орган≥зм т≥льки через шк≥ру. «а за€вою досл≥дник≥в, парабени використовуютьс€ в €кост≥ консервант≥в в тис€чах найменувань косметичних засоб≥в, харчових продукт≥в ≥ л≥к≥в. ¬чен≥ в≥дзначили, що за своЇю д≥Їю з ж≥ночими статевими гормонами, а тому, в принцип≥, можуть прискорювати р≥ст пухлин.

ѕроп≥ленгл≥коль, що використовуЇтьс€ в дезодорантах та ≥нших косметичних засобах ≥ де€ких молочних продуктах, Ч це консервант, €кий збер≥гаЇ продукти в≥д висиханн€. Ќасл≥дком його застосуванн€ можуть бути порушенн€ роботи нирки ≥ печ≥нки, головн≥ бол≥, нудота ≥ блювота.

¬ даний час фах≥вц≥ в област≥ медицини ≥ косметолог≥њ активно шукають альтернативу використанн€ шк≥дливих антипресп≥рант≥в. ѕровод€тьс€ експерименти ≥ спроби ввести до складу дезодорант≥в ≥ антиперсп≥рант≥в м≥неральн≥ сол≥, еф≥рн≥ ол≥њ, створити натуральн≥ й безпечн≥ дезодоранти ≥ антипресп≥ранти.