як попередити розт€жки на шк≥р≥?
як попередити розт€жки на шк≥р≥?
як попередити розт€жки на шк≥р≥?

” сучасному житт≥ зовн≥шн≥сть в≥д≥граЇ все б≥льше значенн€. ” зв'€зку з цим кожна ж≥нка величезне значенн€ надаЇ зовн≥шньому вигл€ду, ≥ по€ва неестетичних зм≥н на ньому завжди Ї приводом дл€ переживань ≥ внутр≥шнього дискомфорту. ќдн≥Їю з проблем, з €кою намагаютьс€ боротис€ ж≥нки, стали розт€жки.

–озт€жки (стр≥њ) Ч це розриви усередин≥ шк≥ри, €к≥ про€вл€ютьс€ пурпурними, л≥ловими, бл≥до-рожевими або зовс≥м знебарвленими смужками довжиною 2Ц4 см, шириною до 1 см. Ќайб≥льше засмучуЇ ж≥нок те, що розт€жки важко замаскувати, а позбавитис€ в≥д них мало у кого виходить. ћайже кожна ж≥нка рано чи п≥зно стикаЇтьс€ з проблемою розт€жок, проте не вс≥ знають, що це таке.

ѕричини по€ви розт€жок

Ќайчаст≥ше розт€жки з'€вл€ютьс€ в пер≥од п≥двищеноњ гормональноњ активност≥, а це:

  • ваг≥тн≥сть (особливо на 3-му м≥с€ц≥),
  • пер≥од статевого дозр≥ванн€,
  • р≥зке зб≥льшенн€ або зниженн€ ваги,
  • про€в хвороби ≤ценко- ушинга (≥ ≥нш≥ про€ви г≥перкортицизму),
  • юнацький диспитуитаризм.

¬иною всьому виступають наднирники, активн≥сть гормон≥в €ких призводить до утворенн€ стрий.

ѕ≥д час ваг≥тност≥ розт€жки з'€вл€ютьс€, €к правило, на живот≥, стегнах, п≥д пахвами, на груд€х ≥ с≥дниц€х. ≤ €кщо перша ваг≥тн≥сть пройшла безсл≥дно, тобто не залишила п≥сл€ себе розт€жок, це ще не означаЇ, що наступна пройде так само Ђгладкої. “ому заходи безпеки потр≥бно приймати в будь-€кому випадку ≥ краще починаючи з 3-го м≥с€ц€. ќсобливо спри€Ї по€в≥ розт€жок ваг≥тн≥сть в юному в≥ц≥.

« метою проф≥лактики розт€жок при ваг≥тност≥ в≥дразу п≥сл€ зачатт€ потр≥бно особливо ретельно стежити за показниками ваги Ч намагатис€ п≥дтримувати њх в норм≥. ” друг≥й половин≥ ваг≥тност≥ краще не перестаратис€ з вуглеводами ≥ молочними продуктами. ∆≥нки, €к≥ не набрали вагу вище норми, п≥сл€ полог≥в набагато швидше в≥дновлюютьс€.

“акож допоможуть дл€ проф≥лактики ≥ спец≥альн≥ засоби проти розт€жок, €к≥ потр≥бно втирати в шк≥ру на проблемних д≥л€нках. “≥льки сл≥д звернути увагу на марки виробник≥в косметики дл€ мам.

Ќе варто забувати ≥ про бандаж, €кий п≥дтримуЇ жив≥т ≥ робить навантаженн€ на спину набагато меншим.  р≥м того, корисна буде ≥ ф≥зкультура. “≥льки займатис€ треба тим спортом, що ≥ до ваг≥тност≥. ј кращим вар≥антом стане легкий б≥г, тривала ходьба ≥ плаванн€.

ѕам'€тайте, що завжди краще попередити розт€жки, н≥ж пот≥м витрачати час ≥ грош≥ на л≥куванн€ вже тих, €к≥ з'€вилис€, тим б≥льше, що повн≥стю позбутис€ в≥д них вже не вдастьс€. 


09.07.2013