ард≥оневроз Ч хвороба т≥ла ≥ душ≥
 ард≥оневроз Ч хвороба т≥ла ≥ душ≥
  ард≥оневроз Ч хвороба т≥ла ≥ душ≥

Ћюдське серце — самий чутливий орган, €кий вимагаЇ в≥дпов≥дного ставленн€ до себе. Ѕудь-€ке життЇве потр€с≥нн€ Ч хороше воно чи погане - кожен раз пов≥домл€Ї нам про себе посиленим серцебитт€м. „асто перенавантаженн€ серц€ такими психолог≥чними стресами виливаЇтьс€ в кард≥оневроз.

” пац≥Їнт≥в, €к≥ страждають неврозом серц€, при виникненн≥ стресовоњ ситуац≥њ ≥ нав≥ть в њњ оч≥куванн≥ розвиваютьс€ характерн≥ симптоми: част≥шаЇ пульс, з'€вл€Їтьс€ задишка, дискомфортн≥ ≥ хвороблив≥ в≥дчутт€ в груд€х. ¬се це змушуЇ людину думати, що у нењ не все в пор€дку з серцем, ≥ вона подумки доводить себе до страху захвор≥ти серйозним захворюванн€м. “акий стан ще б≥льше п≥дсилюЇ симптоми кард≥оневроза. ¬ результат≥ утворюЇтьс€ замкнене коло: тривога оч≥куванн€ поганого самопочутт€ п≥дсилюЇ неприЇмн≥ в≥дчутт€, а це веде до наростанн€ тривоги ≥ так дал≥.

≤ншими симптомами кард≥оневроза можуть бути п≥тлив≥сть, невелике запамороченн€, схильн≥сть до переднепритомного стану. ” ситуац≥њ тривоги за власне здоров'€ у хворих посилюЇтьс€ сприйн€тт€ власного пульсу, при цьому де€к≥ в≥дчувають його вс≥м т≥лом Ч в голов≥, в т≥л≥, в руц≥. ќсновним симптомом кард≥оневроза вважаЇтьс€ бол≥сний, безконтрольний страх смерт≥ в≥д ≥нфаркту або ≥ншого серцевого захворюванн€.

Ћюди, що страждають неврозом серц€, або вегетосудинною дистон≥Їю, не мисл€ть свого житт€ без л≥куванн€. ¬они подовгу набридають терапевтам розпов≥д€ми про своњ симптоми. ќднак будь-€кий терапевт буде безсилий перед психолог≥чним стресом або неврозом, €кий ≥ Ї основною причиною кард≥оневроза. Ѕувають хвор≥, €к≥ при перших ознаках посиленн€ серцебитт€ викликають «швидку допомогу». јле в б≥льшост≥ випадк≥в Ђшвидкаї обмежуЇтьс€ зн€тт€м ≈ √ ≥ внутр≥шньом'€зовим введенн€м заспок≥йливих засоб≥в. ќднак можуть таких пац≥Їнт≥в ≥ госп≥тал≥зувати, тому що не завжди просто в≥дразу однозначно визначити кл≥н≥чну симптоматику ≥ поставити д≥агноз.

Ѕ≥льш точний д≥агноз л≥кар може поставити за результатами об'Їктивного обстеженн€: аускультац≥њ (вислуховуванн≥), вим≥рюванн≥ тиску, промацуванн€ пульсу. јле нав≥ть €кщо л≥кар буде майже впевнений, що у пац≥Їнта кард≥оневроз, швидше за все, в≥н направить його на додатков≥ обстеженн€, наприклад, на добовий ≈ √-мон≥торинг або ”«ƒ серц€, або ≥н. јле з неврозом, €кий виник в результат≥ конфл≥кту св≥домост≥ з п≥дсв≥дом≥стю, н≥€ка л≥карська терап≥€ не впораЇтьс€.

“≥ло ≥ душа - нерозривн≥. якщо страждаЇ т≥ло, це не означаЇ, що проблема саме в ньому. Ѕудь-€кий стрес приходить до нас через голову, а при невроз≥ пр€мо в н≥й ≥ народжуЇтьс€. “≥лесн≥ про€ви, €к правило, Ч т≥льки на поверхн≥, а кор≥нь потр≥бно шукати в психолог≥њ людини.†