ћетеозалежн≥сть можна перемогти
ћетеозалежн≥сть можна перемогти
ћетеозалежн≥сть можна перемогти

ƒосить часто ми списуЇмо своЇ погане самопочутт€ на зм≥ну погоди, це стало нав≥ть чимось на зразок ознаки хорошого тону. јле психологи вважають, що б≥льш≥сть з тих, хто потерпаЇ в≥д негоди схильн≥ не до метеозалежност≥, а метеоневрозу. ќднак ≥ справжн≥х метеозалежних чимало — приблизно третина дорослого населенн€ крањни.

Ќест≥йка погода, част≥ше навесн≥ ≥ восени, призводить до того, що багато хто з нас страждаЇ головними бол€ми, в≥дчуватт€м слабкост≥ ≥ мл€вост≥, швидше втомлюЇтьс€, хтось скаржитьс€ на б≥ль у суглобах, в ≥нших ниЇ серце, у трет≥х скаче тиск, а у четвертих загострюютьс€ хрон≥чн≥ захворюванн€.

Ѕ≥льше вс≥х до метеозалежност≥ схильн≥ люди, що мають проблеми ≥з судинами, т≥, хто перен≥с захворюванн€ ≥ травми головного мозку, де€к≥ хрон≥чн≥ захворюванн€ (цукровий д≥абет, г≥пертон≥чна хвороба, захворюванн€ суглоб≥в, дископатии хребта).

ћетеозалежн≥сть може розвинутис€ при р≥зк≥й зм≥н≥ кл≥мату, при цьому про€ви недуги можлив≥ прот€гом двох рок≥в, €кщо, наприклад, це пов'€зано з перењздом в ≥ншу крањну.

ќднак метеозалежн≥сть не завжди пов’€зана з≥ зм≥ною погоди. „асто вона пов'€зана з сон€чною активн≥стю, €ку ми звикли називати магн≥тними бур€ми.

« показниками погодних умов, метеоролог≥чних чинник≥в вплив може надавати атмосферний тиск, температура пов≥тр€, волог≥сть пов≥тр€, коливанн€ атмосферноњ електрики, сон€чна активн≥сть ≥ рад≥ац≥€. ј неспри€тливе поЇднанн€ цих фактор≥в може лише посилити незадов≥льний стан орган≥зму.

ѕри зм≥н≥ магн≥тноњ обстановки кров спов≥льнюЇ св≥й рух по кап≥л€рах. ¬чен≥ вважають, що €кщо тиск раптово падаЇ, то включаЇтьс€ рефлекс, €кий охорон€Ї орган≥зм в≥д зупинки кровооб≥гу. ’оч це ≥ позначаЇтьс€ негативно на самопочутт≥, зате р€туЇ орган≥зм в≥д загибел≥.

Ћ≥куванн€ ≥ проф≥лактика метеозалежност≥

Ћ≥куванн€ метеозалежност≥ в першу чергу повинно грунтуватис€ на л≥куванн≥ основного захворюванн€, а також на проф≥лактиц≥ ускладнень напередодн≥ погодних зм≥н. ÷е передбачаЇ пост≥йне в≥дстеженн€ прогнозу погоди. јле найоптимальн≥шим л≥куванн€м стане зм≥цненн€ ≥мун≥тету, щоб орган≥зм не так чутливо реагував на вплив зовн≥шн≥х чинник≥в.

Ќайважлив≥ша порада - напередодн≥ зм≥н у погод≥ добре виспатис€. ј ось в≥д великих ф≥зичних навантажень краще в≥дмовитис€, хоча 15-хвилинна ранкова зар€дка п≥де т≥льки на користь. ѕ≥сл€ нењ особливо корисно прийн€ти контрастний душ. “акож шк≥длив≥ в ц≥ дн≥ ≥ психоемоц≥йн≥ навантаженн€.

якщо уникнути симптом≥в метеозалежност≥ не вдаЇтьс€, то рекомендуЇтьс€ зробити самомасаж шийно-плечового по€су, г≥рчичн≥ ножн≥ ванни, г≥рчичник на потилицю.  орисний прийом препарат≥в, €к≥ заспок≥йливо д≥ють на нервову систему Ч насто€нка валер≥ани, пустирника.†