Ќайшк≥длив≥ш≥ сн≥данки
Ќайшк≥длив≥ш≥ сн≥данки

Ќайшк≥длив≥ш≥ сн≥данки

—н≥данок — найважлив≥ша частина нашого щоденного меню. —аме з нього ми починаЇмо день ≥ часто в≥д того, що ми њли на сн≥данок, залежить наше самопочутт€ на весь день.

ўо потр≥бно њсти на сн≥данок, щоб в≥дчувати себе бадьорим ≥ активним прот€гом дн€? Ќа жаль, багато людей, що стежать за правильн≥стю свого харчуванн€, можуть дуже помил€тис€, включаючи в св≥й ранковий рац≥он де€к≥ продукти, €к≥ њм здаютьс€ корисними.

ѕропонуЇмо список найб≥льш шк≥дливих сн≥данк≥в.

Ѕутерброди з ковбасою. “ак≥ улюблен≥ багатьма бутерброди з апетитною ковбаскою насправд≥ Ї сущою отрутою ≥ обманом дл€ шлунка. ћи њмо ковбасу ≥ намагаЇмос€ не думати, з чого вона виготовлена, хоча чудово розум≥Їмо, що м'€са в њњ склад≥ практично немаЇ. Ѕ≥льшу частину ≥нгред≥Їнт≥в ковбаси складають крохмаль, соЇвий б≥лок, ароматизатор, барвник та ≥нш≥ елементи н≥€к не придатн≥ дл€ њж≥, а здоровим харчуванн€м њх ≥ погот≥в не назвеш.

 аш≥ швидкого приготуванн€. “ак≥ страви на сн≥данок, звичайно, зручн≥, але корист≥ в≥д них небагато, нав≥ть навпаки Ч б≥льше шкоди. —права в тому, що дл€ прискоренн€ процесу заварюванн€ зерно проходить спец≥альну обробку, €ка зм≥нюЇ структуру продукту ≥ «пов≥льн≥» вуглеводи перетворюютьс€ на Ђшвидк≥ї крохмал≥.  р≥м того, виробники додають в них цукор, тому так≥ страви швидше з≥йдуть за десерт, н≥ж за повноц≥нний сн≥данок.

ћюсл≥. “очно так само, €к ≥ сух≥ сн≥данки, злаков≥, що вход€ть до складу продукту ≥ сухофрукти, проход€ть первинну обробку. ” них також основним елементом стають Ђшвидкийї цукор та ≥нш≥ порожн≥ калор≥њ.

√р≥нки. ўе одне попул€рне блюдо на сн≥данок. јле хл≥б, п≥дсмажений на рослинн≥й ол≥њ, а ще г≥рше на вершковому масл≥, Ч справжн€ катастрофа дл€ шлунка. Ћюбител€м хрустких гар€чих хл≥бц≥в краще придбати тостер ≥ готувати смачн≥ ≥ корисн≥ тости.

«алишки вечер≥. ¬они ц≥лком можуть з≥йти за сн≥данок, €кщо не втратили своЇњ св≥жост≥ ≥ приготован≥ без великоњ к≥лькост≥ жиру.

ѕакетован≥ соки. √оловним чином вони шк≥длив≥ через вм≥ст безл≥ч≥ простих вуглевод≥в, кр≥м цукру, €кий повинен в них знаходитис€ за технолог≥Їю. ј те, що ми вважаЇмо корисною м'€коттю фрукт≥в, насправд≥ Ч макуха цукрових бур€к≥в або пектин.

ѕлавлен≥ сирки. ” процес≥ приготуванн€ при термообробц≥ сир втрачаЇ майже вс≥ корисн≥ властивост≥ ≥ перетворюЇтьс€ на звичайний жирний продукт.  р≥м того, до складу плавлених сирк≥в вход€ть буквально в≥дходи виробництва, тобто той сир, €кий не вдалос€ продати шматком.

 ава ≥ цигарка. ѕочнемо з того, що кур≥нн€ взагал≥ не сум≥сно з њжею, а тим б≥льше зранку. ѕотрапл€ючи в шлунок, дим руйнуЇ вс≥ корисн≥ речовини, €к≥ ми з’њли за сн≥данком. ј €кщо ваш щоденний сн≥данок Ч це сигарета в присьорбку з кавою, то ваше здоров'€ вам абсолютно байдуже. ƒисбактер≥оз, гастрит ≥ виразка шлунка рано чи п≥зно гарантован≥.

Ќаготовлюючи сн≥данок, пам'€тайте, що високовуглеводн≥ продукти Ч не найкращий виб≥р, так €к саме велике споживанн€ цукру призводить до в≥дкладенн€ п≥дшк≥рного жиру. “им б≥льше, що вже дуже скоро вам знову захочетьс€ њсти.†