“оксоплазмоз Ч Ђподарунокї домашн≥х улюбленц≥в
“оксоплазмоз Ч Ђподарунокї домашн≥х улюбленц≥в
“оксоплазмоз Ч Ђподарунокї домашн≥х улюбленц≥в

Ќаше середовище проживанн€ насичене р≥зними орган≥змами, здатними викликати т≥ чи ≥нш≥ захворюванн€. ѕро багатьох з них ми знаЇмо дуже мало, що породжуЇ безл≥ч м≥ф≥в ≥ страх≥в. ƒо таких захворювань в≥дноситьс€ ≥ токсоплазмоз.

“оксоплазмоз — це паразитарне захворюванн€, що характеризуЇтьс€ ураженн€м нервовоњ системи, очей, скелетноњ мускулатури ≥ м'€зи серц€, також зб≥льшуютьс€ л≥мфовузли, печ≥нка ≥ селез≥нка. Ќайчаст≥ше проходить в хрон≥чному переб≥гу.

«будником цього ≥нфекц≥йного захворюванн€ Ї внутр≥шньокл≥тинний паразит токсоплазма, ви€влений б≥льше 70 рок≥в тому. ƒосл≥дженн€ показали, що токсоплазмоз дуже поширений ≥ ви€вл€Їтьс€ у багатьох вид≥в птах≥в ≥ тварин, €к диких, так ≥ домашн≥х. јле основним джерелом ≥нфекц≥њ Ї домашн≥ к≥шки ≥ њх дик≥ родич≥. ≤нш≥ тварини служать пром≥жними господар€ми. ” тварин токсоплазма паразитуЇ не т≥льки в органах ≥ тканинах, але також в кишечнику, зв≥дки потрапл€Ї в випорожненн€ ≥ збер≥гаЇ життЇздатн≥сть, вийшовши назовн≥, прот€гом 2 рок≥в.

«араженн€ людини токсоплазмозом в≥дбуваЇтьс€ при контакт≥ з тваринами, землею ≥ п≥ском, забрудненими випорожненн€ми хворих к≥шок, а також при вживанн≥ м'€сного фаршу або вживанн≥ недостатньо провареного м'€са.

’вора токсоплазмозом людина, €к правило, не Ї заразною дл€ ≥нших. ” переважн≥й б≥льшост≥ випадк≥в токсоплазма, проникаючи в орган≥зм людини, не призводить до захворюванн€. ” одних людей вона гине, в ≥нших може виникнути нос≥йство, €ке н≥€к не ви€вл€Їтьс€ ≥ не потребуЇ л≥куванн€.

–озвинетьс€ хвороба чи н≥, залежить в≥д ступен€ хвороботворност≥ збудник≥в, к≥лькост≥ токсоплазм, €к≥ потрапили в орган≥зм, ≥ в≥д стану самого орган≥зму. якщо ≥мунна система ослаблена, то зростаЇ ймов≥рн≥сть розвитку захворюванн€.

јле €кщо токсоплазмоз проходить майже завжди непом≥тно дл€ здоровоњ людини, то його небезпека зростаЇ, коли настаЇ ваг≥тн≥сть. ќднак передача ≥нфекц≥њ плоду в≥дбуваЇтьс€ лише в тому випадку, коли ж≥нка заражаЇтьс€ безпосередньо прот€гом даноњ ваг≥тност≥. ” такому випадку дитина може з'€витис€ на св≥т з вираженими ознаками ураженн€ центральноњ нервовоњ системи, очей, а також внутр≥шн≥х орган≥в, що може призвести до загибел≥ плоду внутр≥шньоутробно. ЅуваЇ, що ознаки вродженого токсоплазмозу з'€вл€ютьс€ через к≥лька рок≥в.

як запоб≥гти виникненню токсоплазмозу до ≥ п≥д час ваг≥тност≥?

¬ першу чергу необх≥дно провести обстеженн€ на токсоплазмоз на етап≥ плануванн€ ваг≥тност≥ або на ранн≥х терм≥нах.

”никати контакт≥в з тваринами в пер≥од ваг≥тност≥.

якщо ваг≥тн≥сть не об≥йшлас€ без токсоплазмозу, необх≥дно прийн€ти л≥куванн€.

ўоб уникнути зараженн€ токсоплазмозом, необх≥дно ретельно виконувати елементарн≥ правила г≥г≥Їни, тобто мити руки з милом п≥сл€ прогул€нки, перед њжею, обов'€зково мити вс≥ овоч≥ ≥ фрукти, вживати т≥льки добре проварене м'€со.

якщо в будинку Ї домашн≥ тварини, за ними обов'€зковий правильний догл€д, а також регул€рний огл€д ≥ обстеженн€ тварин у ветеринар≥в.