язик розпов≥сть про стан здоров'€
язик розпов≥сть про стан здоров'€
язик розпов≥сть про стан здоров'€

якщо ви захвор≥ли, подив≥тьс€ на св≥й €зик в дзеркало ≥ зможете побачити багато Ђц≥кавогої про своЇ здоров'€.

«г≥дно традиц≥йн≥й медицин≥  итаю, €зик безпосередньо пов'€заний з серцем. —таном €зика ≥ мовленн€ можна визначити проблеми з серцем. јле пам'€таючи про те, що орган≥зм функц≥онуЇ €к Їдине ц≥ле, зв'€зок серц€ з ≥ншими органами в≥дбиваЇтьс€ на €зиц≥ в тому числ≥.

ѕредставники давньо-сх≥дноњ аюрведи вм≥ли зчитувати ц≥нну ≥нформац≥ю з €зика про енергетичний баланс внутр≥шн≥х орган≥в, що дозвол€ло ставити точн≥ше д≥агнози при порушенн≥ њх д≥€льност≥.

≤стотну роль при д≥агностиц≥ захворювань представл€ють досл≥дженн€ величини, форми ≥ кольору €зика, а також р≥зн≥ утворенн€ на ньому.

Ќормальний кол≥р €зика рожевий, поверхн€ гладка, з р≥вном≥рно розташованими сосочками.

якщо €зик маЇ жовтуватий в≥дт≥нок, то це вказуЇ на проблеми з жовчним м≥хуром. ѕри цьому жовчний нал≥т набуваЇ б≥льш ≥нтенсивний характер при сезонних загостренн€х печ≥нки ≥ жовчного м≥хура.

ѕри ≥нфекц≥йних захворюванн€х €зик часто обкладений густим р≥зного в≥дт≥нку нальотом. “акий же нал≥т можливий при порушенн≥ роботи орган≥в шлунково-кишкового тракту.

«ахворюванн€ орган≥в травленн€ б≥льше ≥нших залишають св≥й Ђв≥дбитокї на €зиц≥:

  • Ђћеталевийї нал≥т на €зику вказуЇ на сух≥сть орган≥в травленн€;
  • √еограф≥чний €зик Ч р≥зн≥ за кольором ≥ глибинн≥ борозни ≥ рельЇфи (географ≥чний €зик можливий також при де€ких формах псих≥чних розлад≥в); так≥ зм≥ни €зика вказують на т≥сний зв'€зок орган≥в травленн€ Ч шлунка, п≥дшлунковоњ, селез≥нки - з мозком ≥ псих≥кою взагал≥;
  • ЅуваЇ ≥ чорний нал≥т на €зиц≥, що Ї гр≥зним св≥дченн€м порушенн€ травноњ системи, особливо жовчного м≥хура та п≥дшлунковоњ залози;
  • Ѕ≥л€стий нал≥т вказуЇ на патолог≥ю товстого кишечника ≥ дванадц€типалоњ кишки.

—инюшний в≥дт≥нок мови говорить про запущен≥ випадки серцево-судинних порушень. ј €кщо €зик з р≥зко синюшним в≥дт≥нком, це св≥дчить про смертельну небезпеку.

якщо €зик бл≥дий ≥ безкровний Ч це €вна ознака анем≥њ ≥ виснаженн€ орган≥зму.

—мужки п≥ни з обох стор≥н вказують на присутн≥сть в орган≥зм≥ ревматизму.

якщо ви пом≥тили будь-€к≥ в≥дхиленн€ в≥д норми на вашому €зиц≥ - це вже прив≥д дл€ зверненн€ до л≥кар€, €кий може вчасно поставити д≥агноз та почати л≥куванн€.

” ц≥лому, €зик Ч карта нашого орган≥зму, по €к≥й досв≥дчений фах≥вець може поставити д≥агноз, в≥дправити на п≥дтверджуюч≥ анал≥зи


27.06.2013