ѕравильне харчуванн€ Ч запорука краси волосс€
ѕравильне харчуванн€ Ч запорука краси волосс€
 ѕравильне харчуванн€ Ч запорука краси волосс€

√арне волосс€ — головна горд≥сть ж≥нки. —аме тому витрачаЇтьс€ так багато зусиль, щоб зберегти ≥ продовжити њх красу. јле щоб дос€гти цього, завжди треба пам'€тати, що волосс€ Ч †≥ндикатор нашого здоров'€.

„и замислювалис€ ви, чому тварини в природ≥ до к≥нц€ житт€ збер≥гають красиве хутро, п≥р'€ або луску? ¬се дуже просто: вони завжди правильно харчуютьс€ з ф≥з≥олог≥чноњ точки зору. “обто вони њд€ть т≥льки те, що необх≥дно орган≥зму.

Ќезважаючи на те, що волосс€ Ч прикраса в основному ж≥нок, у чолов≥к≥в загальна к≥льк≥сть волосс€ на т≥л≥ б≥льша. јдже волосс€ росте не т≥льки на голов≥, але ≥ на вс≥х д≥л€нках т≥ла, кр≥м долонь, ступень, губ, пов≥к, соск≥в грудей. ¬елика частина людського т≥ла покрита тонкими волосками, пушком, довжиною в к≥лька м≥л≥метр≥в. ј волосс€ на бровах, в≥€х, п≥д пахвами ≥ на ген≥тал≥€х покликан≥ захищати органи в≥д зовн≥шн≥х неспри€тливих вплив≥в.

Ѕ≥льша частина волосини Ч стрижень Ч майже повн≥стю мертва. ƒо стрижню не надходить кров, у нього немаЇ нервових зв'€зк≥в. ¬олосс€ не отримують харчуванн€ зовн≥, живленн€ до них надходить т≥льки з≥ шк≥ри.  ожен волосок на т≥л≥ виростаЇ з фол≥кула, соломкообразного поглибленн€ в шк≥р≥, через €ке волосс€ виходить назовн≥. ‘ол≥кул Ї захисною оболонкою дл€ волосс€, але за його р≥ст в≥дпов≥даЇ волос€на цибулина ≥ сосочок, що знаходитьс€ б≥л€ основи фол≥кула. —аме в≥д кровопостачанн€ сосочка залежить стан нашого волосс€.

ƒл€ повноц≥нного функц≥онуванн€ сосочки потребують самих р≥зних поживних речовин, в тому числ≥ ≥ б≥лкове харчуванн€. 97% маси волосс€ становить б≥лок кератин. ƒеф≥цит кератину призводить до ламкост≥ волосс€. “ому, €кщо ви хочете мати пишне волосс€, вам необх≥дно наповнити рац≥он продуктами, багатими б≥лками. ќднак це не означаЇ, що тепер потр≥бно в необмежених к≥лькост€х поњдати м'€со, рибу, птицю або сир. Ѕ≥льш важливо, щоб б≥лки легко засвоювалис€, що можливо при р≥зноман≥тному харчуванн≥ з включенн€м фрукт≥в, овоч≥в, салат≥в, круп.

«балансований рац≥он забезпечить нормальну кислотн≥сть шлунка, виробленн€ в шлунку ≥ кишечнику фермент≥в, що розщеплюють б≥лки. ѕри цьому засвоюван≥сть б≥лк≥в п≥двищитьс€ на 40%, що перекриЇ доступ до шк≥р≥ голови шк≥дливих дл€ волосс€ пол≥ам≥н≥в, недопереварених молекул б≥лка. ѕравильне харчуванн€ поспри€Ї припиненню утворенн€ лупи ≥ зменшить випаданн€ волосс€.

∆≥нки, €к≥ догл€дають за своњм волосс€м, добре знають, що краса волосс€ неможлива без комплексу в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в. ÷е в≥там≥ни групи ¬, в≥там≥ни ≈, —, зал≥зо, цинк.  р≥м того, пер≥одично своЇму волоссю необх≥дно влаштовувати св€то у вигл€д≥ поживних масок, рецепти €ких п≥дкаже народна медицина.†