Ќормальний обм≥н речовин Ч шл€х до здоров'€ ≥ стрункост≥
Ќормальний обм≥н речовин Ч шл€х до здоров'€ ≥ стрункост≥
Ќормальний обм≥н речовин Ч шл€х до здоров'€ ≥ стрункост≥

якщо зайв≥ к≥лограми н≥€к не йдуть, багато звинувачують в цьому пов≥льний обм≥н речовин. јле л≥кар≥ впевнен≥, що таке переконанн€ нев≥рно ≥ €кщо у людини пов≥льний метабол≥зм, це ще не означаЇ, що вона повинна бути повною.

ўо таке обм≥н речовин?

«араз модно говорити про обм≥н речовин ≥ його прискоренн€ дл€ ефективного схудненн€. ћи часто чуЇмо про це, але толком н≥чого не знаЇмо.

√овор€чи простою мовою, обм≥н речовин — це ≥нтенсивн≥сть, з €кою орган≥зм перетворюЇ поживн≥ речовини в енерг≥ю (калор≥њ). ” нашому орган≥зм≥ кожну секунду в≥дбуваютьс€ сотн≥ тис€ч х≥м≥чних реакц≥й. ѕост≥йно утворюЇтьс€ «буд≥вельний» матер≥ал дл€ кл≥тин, одн≥ речовини синтезуютьс€, ≥нш≥ розпадаютьс€. ≤ ц≥ процеси не зупин€ютьс€ н≥ на секунду, н≥ коли ми спимо, н≥ коли ми рухаЇмос€. —укупн≥сть вс≥х х≥м≥чних реакц≥й в орган≥зм≥ ≥ називаЇтьс€ обм≥ном речовин, або метабол≥змом.

—татура - основний фактор, що визначаЇ метабол≥зм. „им менша к≥льк≥сть жиру м≥стить орган≥зм (м'€зи, к≥стки, органи), тим швидше в ньому в≥дбуваЇтьс€ обм≥н речовин. ÷е по€снюЇ факт, чому у чолов≥к≥в метабол≥зм вище, н≥ж у ж≥нок в середньому на 10–20%. ¬ажливими чинниками ≥нтенсивност≥ метабол≥зму також Ї спадков≥сть ≥ гормони. ј зм≥на обм≥ну речовин може в≥дбуватис€ п≥д впливом стрес≥в, д≥Їт, вправ ≥ л≥карських препарат≥в.

„и можна зб≥льшити швидк≥сть обм≥ну речовин?

«авжди вважалос€, що швидк≥сть обм≥ну речовин Ч величина пост≥йна, закладена генетично. ќднак тепер вчен≥ довели, що це можна св≥домо прискорювати або спов≥льнювати.

як правило, зб≥льшити швидк≥сть метабол≥зму хочуть люди з надм≥рною вагою, щоб схуднути. ƒл€ цього вони використовують сам≥ р≥зн≥ методи: д≥Їти, загартовуванн€, спорт, акупунктура, гормональн≥ препарати, Ѕјƒи. ƒуже часто вс≥ ц≥ експерименти провод€тьс€ самост≥йно, не п≥д нагл€дом фах≥вц€, що може вилитис€ в тривале ≥ серйозне л≥куванн€. јдже намагаючись прискорити обм≥н речовин, €к правило, виходить його порушити.

‘ах≥вц≥ стверджують, що найб≥льш швидко в≥дбуваЇтьс€ обм≥н речовин при нарощуванн≥ та збереженн≥ м'€зовоњ маси. јле це за умови ф≥зичноњ активност≥, так €к кожн≥ п≥вк≥лограма м'€зовоњ маси вимагають додатково 18 калор≥й на добу.

Ѕагато вчених вважають, що на обм≥н речовин впливаЇ не те, ск≥льки ви з'њли б≥лк≥в ≥ вуглевод≥в, а те, ск≥льки ви з'њли взагал≥, тобто спожили калор≥й. —аме тому агресивн≥ д≥Їти можуть бути небезпечн≥ дл€ здоров'€. якщо ви поставили за мету схуднути Ч не в≥рте рекламам про чудод≥йн≥ таблетки, краще займ≥тьс€ аероб≥кою, б≥гом, ф≥тнесом або ≥ншим видом спорту. ѕодаруйте своЇму т≥лу м'€зи ≥ б≥льше рухайтес€!†